کد خبر: ۶۹۳۶۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران اعلام کرد؛

خوش خلق از اجرای ۸۰ طرح برقی در تهران خبر داد و گفت: بخش عمده ای از این طرح‌ها به سرانجام رسیده و مابقی تا پایان خرداد ۹۸ به مدار وارد می‌شوند.

اجرای ۸۰ طرح برقی در تهران/ میزان تلفات شبکه برق کشور ۱۰ درصد استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از صدا و سیما؛ غلامرضا خوش خلق، مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از طرح‌های برقی، به سرانجام رسیده است، گفت: امیدواریم مابقی آنها تا پایان خرداد به مدار وارد شوند.

وی با اشاره به ضرورت همکاری مردم برای گذر از پیک تابستان بدون بروز مشکل افزود: در اوج مصرف در اردیبهشت امسال، با افزایش یک درجه دمای بیشتر هوا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد افزایش مصرف در تهران اتفاق افتاد که این عدد قابل توجه است و ادامه آن شبکه برق را در تابستان با مشکل مواجه خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: تلفات برق در شبکه توزیع تهران به ۶.۴ درصد رسید/ تهرانی‌ها ماهانه کمتر از ۲۵ هزار تومان قبض برق پرداخت می‌کنند


مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه خواهش ما از مردم مدیریت مصرف در زمان پیک از ساعت ۱۲ ظهر تا ۴ بعدازظهر است، ادامه داد: در ۱۰۰ روز تابستان بیشترین مصرف متعلق به دستگاه‌های سرمایشی است که یک سوم مصرف را به خود اختصاص می‌دهد که اگر مردم با تنظیم ترموستات و کنترل مصرف، ما را همکاری کنند، تابستان امسال در تأمین برق با مشکل مواجه نمی‌شویم.

خوش خلق در خصوص طرح‌های اجرا شده در تهران گفت: اجرای پست‌های متعدد ۶۳ کیلوولت توسعه ۲۳۰ ولت و ۴۰۰ کیلو ولت و ۱۰۰ کیلومتر کابل کشی به منظور بهینه سازی و نوسازی شبکه از جمله طرح‌های اجرا شده است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه کابل کشی‌های در حال اجرا در تهران، به صورت فنی انجام می‌شود، ادامه داد: در ۲ سال گذشته ۵۳۴ کیلومتر کابل کشی فنی در تهران انجام شده که این مدل توسعه شبکه با وجود هزینه‌های زیاد آن نسبت به مدل هوایی و نگهداری سخت آن از نظر ایمنی و امنیت شبکه مدل مناسب‌تری است.

وی افزایش مصرف و دمای هوا را سبب محدودیت در ارائه خدمات شبکه برق دانست و افزود: اگر افزایش مصرف و افزایش دما اتفاق بیافتد شبکه به صورت خودکار و یا دستی از مدار خارج می‌شود.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران میزان تلفات شبکه برق کشور را ۱۰ درصد دانست و گفت: شبکه انتقال در تهران ۲ درصد تلفات دارد.

خوش خلق قیمت برق را در سبد خانوار بسیار کم دانست و ادامه داد: اگر ما معادل ۲۴ ساعت برق به خانوار تحویل دهیم، هزینه دریافتی از آنها معادل یک باطری قلمی نیز نیست؛ این در حالی است که سال ۹۰ با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت برق از ۱۷ تومان به ازای هر پر کیلووات به ۴۲ تومان رشد مصرف منفی شد، اما سال ۹۱ با تغییرات قیمت دلار، دوباره میزان مصرف اوج گرفت.

وی با اشاره به تولید ۶۰۰ گرم گاز آلاینده به ازای تولید هر کیلو وات برق افزود: هر میزان مصرف کاهش یابد حجم گاز‌های آلاینده نیز کاهش خواهد یافت.

خوش خلق افزود: امسال در تهران باید ۲ هزار مگاوات مدیریت مصرف انجام شود که برای تحقق آنان نیازمند همکاری همه ارگان‌ها هستیم.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: سال گذشته در پیک مصرف تابستان تهرانی‌ها ۱۰ هزار و ۱۸۲ مگاوات برق مصرف کردند که پیش بینی می‌شود این رقم امسال ۶۰۰ تا ۷۰۰ مگاوات افزایش یابد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر