کد خبر: ۶۹۳۶۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

سه شیوه نامه مرتبط با قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، توسط وزیر ارشاد به دستگاه‌های مشمول ابلاغ شد.

به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین انتظامی دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، از ابلاغ سه شیوه‌نامه‌ مرتبط با این قانون به دستگاه‌های مشمول  خبر داد.

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با اعلام این خبر افزود: شیوه نامه‌های انتشار و دسترسی به اطلاعات «موسسات خصوصی ارائه دهنده خدمات عمومی»، «تشکل‌های مردم نهاد» و «بنگاه‌های اقتصادی عمومی» به تایید رئیس محترم جمهوری رسیده است.

حسین انتظامی در توضیح فرایند کارشناسی و بررسی این شیوه نامه‌ها اظهار داشت: در تهیه این شیوه نامه ها، نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط مشارکت داشته اند و پس از آن به تصویب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده است.

وی هدف از تهیه و تدوین این شیوه نامه‌ها را تصریح مفاد مختلف این قانون، تسهیل فرایند ارائه اطلاعات به شهروندان و تدقیق پاسخگویی به درخواست‌های مردمی در این خصوص عنوان کرد.

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ادامه داد: کمیسیون به دبیرخانه ماموریت داده است که با توجه به ضرورت شفافیت و رفع موانع اجرای این قانون، نقاط مبهم یا مسکوت در قانون و آیین نامه‌های اجرایی آن را شناسایی و شیوه نامه‌های موضوعی و عملیاتی را تهیه کند. تاکنون ۲۳ شیوه نامه مرتبط با بخش‌های مختلف تدوین شده که پس از طی مراحل بررسی حقوقی، کارشناسی، تصویب در کمیسیون و تایید رئیس محترم جمهوری در اختیار دستگاه‌ها و شهروندان قرار خواهد گرفت.

بر اساس ماده ۱۸ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، تمامی مصوبات کمیسیون ذیربط، پس از تایید رئیس جمهوری لازم الاجراست.

برای دریافت فایل شیوه نامه‌ها بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

شیوه نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات موسسات خصوصی ارائه دهنده خدمات عمومی

شیوه نامه انتشار و دسترسی ٱزاد به اطلاعات تشکل‌های مردم نهاد

شیوه نامه انتشار و دسترسی ٱزاد به اطلاعات بنگاه‌های اقتصادی عمومی

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر