کد خبر: ۶۹۳۷۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

ستاری گفت: امروز یکی از اشتباهات ما این است که فناوری را می خریم در حالی که فناوری خریدنی نیست بلکه آن را باید فراگرفت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری: فناوری خریدنی نیست به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سورنا ستاری روز شنبه در همایش علمی پژوهشی حکیم عمر خیام نیشابوری در دانشگاه نیشابور گفت: در تاریخ هیچگاه به اندازه امروز در آموزش هزینه نکرده ایم، ولی برای رشد خلاقیت‌ها باید در محیط و زیست بوم تغییر رخ دهد و این امر با پول ممکن نیست.

وی ادامه داد: این همان اتفاقی است که در قرن هفتم و هشتم باعث ظهور دانشمندان و شاعران بلندآوازه‌ای همچون خیام در ایران شد.

معاون رئیس جمهوری گفت: توسعه باید به شکل مفهومی اتفاق افتد، مثلا پیشرفت در شهری با قدمت نیشابور که دارای قدرت فناوری نرم است باید با برنامه ریزی تبدیل به شرکت‌های خلاق و قدرت اقتصادی شود.

وی افزود: مشکلات هر شهر و استان باید توسط خود اهالی آن خطه حل شود، دانشگاه‌ها باید به همین سمت هدایت شوند و محیطی فراهم کنیم که دانش آموختگان ما به شهر‌ها و استان‌های خودشان بازگردند.

ستاری ادامه داد: آنچه می‌تواند برای ما ارزش افزوده ایجاد کند خلاقیت و نوآوری است که آن را در جوانانمان با اقتصاد نفتی نابود کرده ایم و اعتماد به نفس را از آنان گرفته ایم.

وی گفت: توسعه یک امر وارداتی نیست بلکه ذاتی است، از داخل جامعه به واسطه محیط‌های کسب و کار صحیح، حذف بوروکراسی و ارزش دادن به کارآفرینان اتفاق می‌افتد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: امروز نسل جدیدی از کارآفرینان متولد شده اند که بدون استفاده از پول نفت رشد کرده اند لذا قوانین و ضوابط مزاحم در حوزه توسعه کسب و کار باید حذف و جایگاه والای کارآفرین در جامعه مشخص شود.

ستاری که امروز برای حضور در همایش علمی پژوهشی حکیم عمر خیام به نیشابور سفر کرده همچنین از مرکز رشد و فناوری و افلاک نمای نیشابور بازدید خواهد کرد.
 
۲۸ اردیبهشت ماه در تقویم رسمی کشور به نام روز بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری ریاضیدان، منجم و شاعر شهیر ایرانی نام گذاری شده است.

انتهای پیام/س

سفر سورنا ستاری به نیشابور

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر