کد خبر: ۶۹۳۷۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خبر داد:

قبادیان گفت: ۳۸۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه در سال ۱۳۹۷ توسط مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته این معاونت صادر شده است.

صدور ۳۸۷ گواهی و پروانه تحقیق و توسعه / تأیید صلاحیت دانش بنیانی ۹۱۷ بنگاه صنعتی در سال ۹۷به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت  اظهار کرد: ۱۸۹ گواهی صادر شده در زمینه تحقیق و توسعه و ۱۹۸ فقره دیگر پروانه تحقیق و توسعه بوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳۸ پرونده تحقیق و توسعه مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: این پرونده‌ها شامل ۱۴۲ پرسشنامه مرکز تحقیق و توسعه و ۱۹۶ پرسشنامه محصول تحقیق و توسعه بوده است.


معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بررسی ۲۲ طرح مشترک میان واحد‌های صنعتی و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای بهرمندی از مزایای بند س ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، گفت: درسال گذشته ۴۸۰ عنوان نیاز پژوهشی بخش صنعت، معدن و تجارت در راستای تفاهم نامه با صندوق پژوهشگران و فناوران کشور احصا شد.

احصای ۲۹۸ نیاز فناورانه بخش صنعت، معدن و تجارت

قبادیان همچنین بیان کرد: سال گذشته ۲۹۸ نیاز فناورانه بخش صنعت، معدن و تجارت در راستای بکارگیری ظرفیت مراکز پژوهشی، جهاد دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان احصا شد.

وی با اشاره به برنامه اجرایی استقرار و حمایت از ۱۵۰ بنگاه صنایع پیشرفته و شرکت دانش بنیان" در قالب برنامه اقتصاد مقاومتی، گفت: ۸۷ طرح متقاضی دریافت جواز تاسیس با پروانه بهره برداری صنایع پیشرفته مورد بررسی قرار گرفت و سطح فناوری ۵۴ طرح متقاضی تایید شد و در نهایت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری برای ۴۹ طرح صادر شد.

تأیید صلاحیت دانش بنیانی ۹۱۷ بنگاه صنعتی در سال ۹۷

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان تأیید صلاحیت دانش بنیانی ۹۱۷ بنگاه صنعتی در سال ۹۷ در ادامه عضویت وزارت صمت در کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان و پیشنهاد سرفصل دانش بنیان صنعتی را از دیگر اقدامات سال ۹۷ دانست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر