کد خبر: ۶۹۳۷۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹

برای اولین بار در استان کرمانشاه و با حضور معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هرسین، برداشت گیاه دارویی بابونه در یک مزرعه یک و نیم هکتاری در شهرستان هرسین آغاز شد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،کشت گیاه دارویی بابونه، برای اولین بار است که به همت جوان کشاورز خوش ذوق هرسینی در سطح یک و نیم هکتار کشت شده و در حال حاضر محصول آن به زمان برداشت رسیده است.

 صفوی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در زمان آغاز عملیات برداشت گل بابونه در این مزرعه طی سخنانی مزرعه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت : این مزارع می‌تواند الگویی مناسب برای سایر کشاورزان باشد.

صفوی با اشاره به اینکه در این مزرعه که شاهد برداشت ثمردهی آن هستیم جوان با انگیزه هرسینی در حدود ۴ هکتار از مزرعه خود ۱۳ نوع گیاه دارویی را کشت نموده، افزود: این گیاهان شامل بابونه، زعفران، گل خرگوشک، گشنیز، رازیانه، کاسنی، نعناع فلفلی، سیاه دانه و ... بوده که محصول آن به کارخانجات لوازم آرایشی و بهداشتی و کارخانجات گیاهان دارویی فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه کل سطح گیاهان دارویی استان ۳۲۰۰ هکتار می‌باشد پیش‌بینی نمود از این سطح ۶۴۰۰ تن انواع گیاهان دارویی برداشت شود.

وی تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی علاوه بر ایجاد درآمد اقتصادی، باعث ایجاد اشتغالزایی می‌شود؛ همچنین مواد اولیه کارخانجات گیاهان دارویی را فراهم می‌آورد.

صفوی با اشاره به اینکه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه دفتر گیاهان داوریی تاسیس گردیده اضافه کرد: این دفتر به منظور راهنمایی و تشویق کشاورزان و علاقه‌مندان به کشت گیاهان داوریی ایجاد شده است.

وی گفت: سازمان جهاد کشاورزی در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی با پرداخت تسهیلات با سود کم حمایت می‌نماید .

 

 

انتهای پیام/د

برای اولین بار در استان برداشت گیاه دارویی بابونه

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر