کد خبر: ۶۹۳۷۷۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
رئیس سازمان دامپزشکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رفیعی پور گفت: براساس آخرین آمار تا کنون ۸ هزار و ۵۰۰ رأس دام و یک میلیون و ۴۰۰ قطعه طیور تلف شده دفن بهداشتی شدند.

آخرین اقدامات سازمان دامپزشکی در مناطق سیل زده/ ۸ هزار و ۵۰۰ راس دام دفن بهداشتی شدندعلیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین اقدامات سازمان دامپزشکی در مناطق سیل زده اظهار کرد: ارزیابی روزانه و رصد و پایش همکاران سازمان دامپزشکی از مناطق سیل زده نشان می‌دهد که با وجود آلوده بودن آب و ازدیاد حشرات، شرایط تحت کنترل است.

وی با اشاره به اینکه در مناطق سیل زده اقدامات خوبی در حوزه سم پاشی، ضد عفونی، گندزدایی، واکسیناسیون و دفن بهداشتی لاشه‌ها صورت گرفته است، افزود: سازمان دامپزشکی قبل از وقوع سیل و حین وقوع سیل با اقداماتی نظیر درمان دام ها، واکسیناسیون دام، ضدعفونی و سم پاشی اماکن دام توانست بیماری مشترک دام و انسان را کنترل کند.


بیشتر بخوانید: ۹۸ تن فرآورده خام دامی از مصرف انسانی خارج شد


رفیعی پور با بیان اینکه تاکنون ۸ هزار و ۵۰۰ رأس دام و یک میلیون و ۴۰۰ قطعه طیور تلف شده دفن بهداشتی شدند، گفت: تا زمانی که سازمان دامپزشکی پایان مسیر دفن بهداشتی دام و طیور را اعلام نکند، دفن بهداشتی همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه دفن بهداشتی برخی از لاشه‌های دام و طیور به سبب قرار گرفتن در زیر هزاران تن خاک یا در مسیر رودخانه‌ها وجود ندارد، افزود: مردم در بسیاری از مناطق روستایی و حاشیه شهر‌ها که دام و طیور بر اثر وقوع سیل تلف شدند، با همکاران سازمان دامپزشکی به منظور دفن بهداشتی، ضدعفونی و سم پاشی منطقه تماس گرفتند که بلافاصله اکیپ‌های دامپزشکی به محل اعزام می‌شوند.

به گفته وی، همکاران سازمان دامپزشکی پس از اعلام گزارشات مردمی مبنی بر رویت لاشه دام و طیور در محل حاضر می‌شوند و اقدام به دفن بهداشتی دام و طیور می‌کنند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: برأساس آخرین آمار بیش از ۲۴ هزار رأس دام سبک، یک هزار و ۲۰۰ رأس دام سنگین، ۵۰ کندو زنبور عسل، بیش از ۹ هزار قطعه طیور و یک هزار و ۱۰۰ مرکز تکثیر و پرورش آبزیان در سیل اخیر در بین رفتند که امکان دفن برخی لاشه‌ها به سبب قرارگرفتن در زیر هزاران تن خاک وجود ندارد.

انتهای پیام/

امکان دفن بهداشتی برخی لاشه ها در مناطق سیل زده وجود ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر