کد خبر: ۶۹۳۷۸۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

یافتن مکانی برای ملاقات رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر ایرلند در ماه آینده میلادی به موضوع اختلاف میان دو کشور تبدیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از نشریه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و لیو وردکار، نخست وزیر ایرلند قرار است در ماه ژوئن سال جاری میلادی در ایرلند با یکدیگر ملاقات کنند؛ اما هنوز مکان مشخصی برای ملاقات این دو تعیین نشده و این مسئله به تنش‌ میان آمریکا و ایرلند منجر شده است. کاخ سفید در تلاش است ملاقات این دو مقام را در هتل دونالد ترامپ در دونبگ ایرلند برنامه ریزی کند. این درحالی است که به نظر می‌رسد دولت ایرلند با این مکان موافق نیست.

یک منبع آگاه در دولت ایرلند در این خصوص گفت: دولت ایرلند بر این باور است که برگزاری این نشست در مکانی که از جمله دارایی‌های دونالد ترامپ محسوب می‌شود، کمی نامعقول به نظر می‌رسد.

مقامات ایرلند هم پیشنهاد کرده اند که در ابتدا نخست وزیر ایرلند به صرف شام میزبان دونالد ترامپ در «هتل درومولند» باشد و سپس این دو مقام برای صبحانه به «هتل دونبگ ترامپ» بروند. این درحالی است که کاخ سفید چنین پیشنهادی را رد کرده است.

دونالد ترامپ قرار است در سفر ماه ژوئن خود علاوه بر انگلیس و فرانسه، از ایرلند هم بازدید کند. وی قرار است به مناسبت گرامیداشت هفتاد و پنجمین سالگرد «روز نرماندی» در جنگ جهانی دوم به انگلیس برود. رئیس جمهور آمریکا احتمالا در تاریخ ۵ ژوئن وارد ایرلند می‌شود. این نخستین سفر دونالد ترامپ به ایرلند از زمان ورود او به کاخ سفید محسوب می‌شود. رئیس جمهور آمریکا قرار بود در ماه نوامبر سال گذشته میلادی به ایرلند سفر کند؛ اما این سفر بدون هیچ دلیلی لغو شد.

یک منبع دیپلماتیک ایرلندی در گفتگو با سی ان ان اعلام کرد: بازدید دونالد ترامپ از ایرلند برای نخست وزیر این کشور مسئله‌ای واقعا حساس است؛ زیرا رئیس جمهور آمریکا در این کشور طرفداری ندارد.

همچنین احتمال می‌رود در زمان بازدید دونالد ترامپ از ایرلند، اعتراضات ضدترامپی هم در این کشور برگزار شود. این درحالی است که نخست وزیر ایرلند اعلام کرد مردم اجازه برگزاری تظاهرات را دارند. وردکار در این خصوص گفت: من به مردم می‌گویم که اینجا دموکراسی حکم فرماست و برگزاری اعتراضات صلح آمیز هم بخشی از دموکراسی است. من هرگز از هیچ کسی به دلیل حضور در اعتراضات انتقاد نخواهم کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر