کد خبر: ۶۹۳۷۸۶۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: کادر دانشگاه علوم پزشکی خوشبختانه توانستند در زمان لازم خدمات مورد نیاز را با سیل زدگان ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در زمان وقوع سیلاب و علی رغم تعطیلات نوروزی، دانشگاه علوم پزشکی اهواز اقدامات خود را برای مقابله با سیلاب آغاز و همه مرخصی‌ها برای این امر لغو شد که در هر حادثه‌ای به دلیل ایجاد تغییرات زیست محیطی، سلامت و مسائل مرتبط با آن به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وی افزود: کادر دانشگاه علوم پزشکی توانستند در زمان لازم خدمات مورد نیاز را با سیل زدگان ارائه دهند و برای جلوگیری از عوارض ناشی از سیل و تجمعاتی که در محیط‌های کوچک و اردوگاه‌های اسکان اضطراری صورت می‌گیرد و آلودگی‌هایی که در فضا‌ها و محیط‌های مختلف ایجاد می‌شود را به گونه‌ای انجام دادند.

نظری بیان داشت: امروز می توانیم بگوییم که خارج از نرم بیماری‌های جمعیتی بیماری نداشتیم و توانستیم با کمک مردم و مسئولان، بیماری را در سیلاب کنترل کردند.

کنترل فشار خون عامل صرفه جویی در اقتصاد سلامت و منابع مالی 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: پویش بهار همدلی پویشی است که توسط دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده، اما دیگران هم می‌توانند به آن بپیوندند چراکه فشار خون یکی از مشکلاتی است که سلامت جمعیت کشور ما را به شدت تهدید می‌کند و عوارض ناشی از فشار خون باعث شده تا سالانه مردم کشورمان دچار بیماری‌هایی شوند که در صورت درمان و رسیدگی به موقع بسیاری از این بیماری‌ها به وجود نمی‌آیند.

این مقام مسئول بر کنترل فشار خون در جامعه تاکید داشت و افزود: کنترل فشار خون بالا موجب صرفه جویی در اقتصاد سلامت و منابع مالی جامعه می‌شود و برخی عوامل ایجاد کننده فشار خون قابل شناسایی و پیشگیری است و رسانه در این زمینه می‌تواند کمک مؤثری داشته باشد.

نظری تصریح کرد: هدف از تشکیل این پویش جمع آوری مبالغ مالی و به کارگیری آن در بازسازی مناطق آسیب دیده از سیلاب است و مبالغی که توسط این پویش جمع آوری می‌شود با همکاری کمیته امداد امام خوزستان این مبالغ با مبالغ کمیته امداد تجمیع و برای بازسازی منازل مسکونی سیل زدگان استفاده می‌شود.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر