کد خبر: ۶۹۳۸۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سازمان جهانی بهداشت، بیمارستان امام رضا (ع) را برای بررسی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو انتخاب کرده است.

بیمارستان امام رضا (ع) مشهد مرکز تحقیق بیماری تب کریمه کنگوبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،دکترشاپوربدیعی اول معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از بین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه علوم بیمارستان امام رضا (ع) مشهد، مرکز تحقیق بیماری تب کریمه کنگو پزشکی مشهد و بیمارستان امام رضا (ع) انتخاب شدند تا این بیمارستان معیار‌های انتخابی سازمان جهانی بهداشت را کسب کند و به عنوان مرکز تحقیقات در خصوص این بیماری شناخته شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تلاش است تا معیار‌های سازمان جهانی بهداشت را در این بیمارستان محقق سازد و به عنوان مرکز تحقیق بیماری تب کریمه کنگو در بین سایر کشور‌ها معرفی شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نمایندگان وزارت بهداشت در بازدید‌های خود از بیمارستان امام رضا (ع) نکاتی که باید از سوی بیمارستان برای کسب این جایگاه علمی لازم است را یادآوری می‌کنند تا معاونت درمان با برنامه ریزی اقدامات اساسی در زمینه این بیماری را انجام دهد.

دکتر بدیعی اول  با اشاره به اینکه از مهر سال گذشته در دو نوبت دو تیم ۱۲نفره از سوی وزارت بهداشت برای بررسی شرایط بیمارستان امام رضا (ع)، از این مرکز درمانی بازدید کردند افزود: در راستای آماده سازی بیمارستان امام رضا (ع)، سایت کنترل عفونت این بیمارستان به سایت معاونت درمان لینک شده است.

وی  با اشاره به اینکه تهیه گزارش کاملی از وضعیت اتاق‌های ایزوله فشار منفی در دانشگاه جهت طرح در هیات رئیسه از دیگر اقدامات در این زمینه بود ادامه داد: علاوه براین دستور العمل‌های کشوری کنترل عفونت در قالب پرونده بهداشتی پزشکان مورد پایش قرار گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تدوین فرایند یکسان سازی پرونده بهداشتی پزشکان و بررسی وضعیت کنترل عفونت در عمل (زمان ماندگاری ست‌های استریل، پوشش کارکنان، اسکراب جراحی ) از اقدامات در این زمینه است.

دکتر بدیعی اول افزود: درخواست برگزاری دوره کنترل عفونت برای رزیدنت‌های بدو ورود، همچنین درخواست فعال سازی مجدد سایت کنترل عفونت بیمارستان امام رضا (ع) برای کل دانشگاه از دیگر موارد طرح شده در کمیته کنترل عفونت دانشگاه است.
 
انتهای پیام// ز.م
 

فعالیت بیمارستان امام رضا (ع) در راستای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر