کد خبر: ۶۹۳۸۵۱۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

استاندار فارس گفت: توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام (ره)، موثرترین گام در جهت حمایت از آن‌ها است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در مراسم جشن رمضان مددجویان کمیته امداد فارس، گفت: اولین و مهمترین اقدام در حمایت از مددجویان توجه به آموزش‌هایی در جهت توانمندسازی آن‌ها به گونه‌ای است که بتوانند با ارائه خدمات مختلف، تولید و کار معیشت خود را به نحو مطلوبی تامین کنند.

وی با بیان اینکه استان فارس در کنار توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بیشماری که دارد با مشکلات و نیازمندی‌هایی نیز مواجه است، افزود: قشری از جمعیت استان به دلایل مختلفی همچون از دست دادن سرپرست و یا قرار گرفتن در شرایط نامناسب اقتصادی و اجتماعی با مشکلات و محرومیت‌هایی رو به رو هستند که به حمایت و توانمند سازی نیاز دارند.

رحیمی با تاکید بر اینکه توجه به این قشر آسیب پذیر و حمایت و توانمند سازی آن‌ها وظیفه همه آحاد جامعه است، بیان کرد: در مجموعه استان فارس کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و به ویژه خیرینی که در استان در این زمینه فعالیت‌های خوبی داشتند همواره حامی این افراد بوده و اقدامات موثری در زمینه توانمندسازی آن‌ها انجام داده اند.

وی با بیان اینکه دولت بستر سازی در جهت هر گونه رشد و حرکت رو به جلو را بر عهده دارد، اظهار کرد: ایجاد اشتغال و احداث بنا و مسکن به عنوان نیازمندی‌های رفاهی مردم نیازمند زیرساخت‌ها و زیربنا‌هایی است که دولت به تامین آن‌ها می‌پردازد.

رحیمی ادامه داد: اگر آزادراه و پالایشگاهی احداث یا نیروگاهی را افتتاح و سدی ساخته می‌شود به این معناست که زمینه برای زندگی بهتر و ایجاد رفاه و آسایش مردم فراهم شده است.

استاندار فارس بیان کرد: ممکن است همه آنچه مطلوب مردم ماست امروز به دست نیامده باشد، اما یقین داریم در مسیر ایجاد آسایش بیشتر و رفاه بهتر مردم گام برداشته و تلاش می‌کنیم گام‌های بلندتر با سرعت بیشتری در پیش بگیریم تا بتوانیم نتیجه بهتری به دست آوریم.

رحیمی اقدام ماندگار حضرت امام در تشکیل کمیته امداد را زمینه ساز ترویج تفکر حمایت از مستضعفان در جامعه دانست و گفت: اولین و مهمترین اقدام در حمایت از این قشر توجه به آموزش‌هایی در جهت توانمندسازی آن‌ها به گونه‌ای است که بتوانند با ارائه خدمات مختلف، تولید و کار معیشت خود را به نحو مطلوبی تامین کنند.

وی یادآور شد: با رفع نیاز‌های اولیه این افراد بسیاری از مسائل دیگر از جمله توانمندسازی و آموزش اعضا خانواده و تامین مسکن نیز حل خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تقدیر از اقدامات کمیته امداد امام (ره) در استان، اظهار کرد: خوشبختانه کمیته امداد استان فارس توانمندسازی، گسترش اشتغال و خود اشتغالی ایجاد زنجیره‌های تولید و قرار دادن تکنولوژی و سرمایه در اختیار مدد جویان، تامین بازار فروش تولیدات مددجویان، تامین مسکن و ... را در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید براینکه دولت نیز در حد مقدورات کمک‌هایی در حوزه زیر بنایی، تامین زمین و سایر تسهیلات انجام داده است، ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش بسیار خوبی در استان فارس در راستای ایجاد اشتغال و تنوع شغلی به ویژه در مناطق روستایی انجام داده است.

رحیمی با اشاره به اینکه در جامعه مددجویان کمیته امداد همواره نخبگان و افراد توانمندی وجود دارند، تصریح کرد: مجموعه مدیریت استان همواره حامی این افراد بوده و زمینه را برای تامین امکانات و معرفی به مراکز آموزشی برای شکوفا شدن استعداد آن‌ها در اختیار قرار خواهیم داد و حمایت خواهیم کرد که بتوانند ایده و ابتکار و خلاقیت خود را به منصه ظهور برسانند.
انتهای پیام/م

مراسم جشن رمضان مددجویان کمیته امداد فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر