کد خبر: ۶۹۳۹۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
گزارش/

موج افزایش قیمت خودرو چند وقتی است که بازار این محصول را فرا گرفته و از سال ۹۶ دیگر شاهد کاهش یا ثبات قیمت نبوده ایم.

فروش فوری خودرو یا بلیت بخت آزمایی/ چه کسانی خودرو را گران کردند؟به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، موج افزایش قیمت خودرو چند وقتی است که بازار این محصول را فرا گرفته و از سال ۹۶ که ثبات نسبی در بازار حاکم بود دیگر شاهد کاهش یا ثبات قیمت نبودیم. افزایشی که جدا از تأثیرات مختلف، خودروسازان داخلی هم  به بهانه های مختلف و بدون گرفتن تاییدیه از نهادهای مربوطه اقدام به افزایش قیمت خودروها کردند. هر چند این افزایش قیمت در حاشیه بازار رخ داده است، اما خودروسازان هم از این افزایش قیمت استقبال و محصولات خود را روز به روز گران کردند.

اما پرسشی که مطرح می‌شود این است که چه عواملی در چند وقت اخیر باعث افزایش سرسام آور قیمت خودروهای داخلی شده است و دولت و مردم چقدر در این افزایش قیمت نقش داشته‌اند؟

بازار خودرو در تسخیر دلالان / وزارت صنعت نظاره‌گر است

عبدالله رضیان، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در حال حاضر خودروسازان قیمت‌ محصولات را تعیین می‌کنند و وزارت صنعت، معدن و تجارت فقط نظاره‌گر است و هیچ تصمیم‌گیری نمی‌کند  و روش دستوری به کار نمی‌برد.

رضیان تصریح کرد: در حال حاضر  از صفر تا ۱۰۰ بازار خودرو در تسخیر دلالان است و وزارت صنعت تلاشی برای ساماندهی بازار خودرو و برخورد با سودجویان انجام نمی‌دهد و عملاً تنظیم بازار خودرو را به دلال‌ها و واسطه‌ها سپرده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: مثل تمام پرونده‌های شبهه‌دار که دستگاه قضایی به آن ورود می‌کند، باید به موضوع خودرو هم ورود کرده و برخورد شدیدی با متخلفان  و کسانی که فضا را برای دلالی و سودجویی فراهم کرده‌اند، داشته باشد.

تنها ۷ درصد بازار در اختیار شرکت‌های تولیدی خودروسازی است

رضیان با بیان اینکه افزایش ساعتی قیمت خودرو التهاب روانی به جامعه تزریق می‌کند، گفت: ۷ درصد بازار در اختیار شرکت‌های تولیدی خودروسازی است و ۹۳ درصد بازار شامل خودرو‌هایی است که از کارخانه خارج شده و به عنوان خودروی دست دوم معامله می‌شود، در واقع خرید و فروش این نوع خودرو، قیمت خودرو را در بازار تعیین می‌کند.

عطش بازار خودرو، گرانی چهارچرخ‌ها را رقم زد

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر فروش نقدی خودروسازان ۵ درصد زیر قیمت بازار است با این روش هرچه قیمت بازار افزایش یابد منافع خودروسازان بیشتر تأمین می‌شود، به همین دلیل ممکن است خودروسازان تعمدی از عرضه خودرو به بازار خودداری کنند تا عطش بازار را افزایش داده و گرانی خودرو را رقم بزنند.

خودروسازان تعهدات قبلی خود را با بهانه نبود قطعه به مشتریان تحویل نمی‌دهند

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر خودروسازان به راحتی ۲۰ درصد از حجم تولیدات خود را به فروش نقدی اختصاص می‌دهند در حالی که تعهدات قبلی خود را با بهانه نبود قطعه به مشتریان تحویل نمی‌دهند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جریان بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو برای جلوگیری از سوءاستفاده خودروسازان از آشفتگی بازار، مقرر شد؛ خودروسازان موظف شوند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای عالی رقابت اعلام کنند و تخلف از این امر جرم محسوب شده و متخلف به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه ۶ موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲/۲/۱ محکوم شود. با تحقق این مهم قیمت گذاری خودروسازان راستی آزمایی می‌شود و آشفتگی بازار تا حدودی بهبود پیدا می‌کند.

وجود ۷۰ هزار خودرو در انبار‌های ایران خودرو

وی درباره تأثیر واردات خودرو در ساماندهی بازار، گفت: می‌توان برای واردات خودرو از ارز منشا خارجی استفاده کرد به ویژه اکنون که ۷۰ هزار خودرو در انبار‌های ایران خودرو موجود است و با بهانه‌هایی مانند نبود قطعات از عرضه خودرو خودداری می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آزاد شدن واردات خودرو قیمت چهارچرخ‌ها را به شدت کاهش می‌دهد البته این واردات باید با نظارت صورت گیرد تا رانت ایجاد نشود.

دولتی بودن، خودروسازان را تنبل کرده

رضا شیوا، رئیس شورا و مرکز ملی رقابت در گفت‌وگو با  خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: همان‌طور که همیشه گفتم، مشکل اصلی بازار خودروی کشور دولتی بودن آن است، چرا که خودروسازان را تنبل کرده است و اگر سهام دولت به خودروسازان واگذار شود، آنها مجبورند مشکلات خود را، خود حل کنند.

شیوا افزود: اجرای مصوبه اخیر مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو در حال حاضر امکان پذیر نیست و باید در قدم اول وضعیت خودروهای داخلی را ساماندهی کرد، چرا که با این طرز تعیین قیمت خودرو که پنج درصد زیر قیمت بازار است جز بالا رفتن روز به روز قیمت‌ها هیچ مسیر جدیدی برای ثبات در این بازار درست نمی‌شود.

رئیس شورا و مرکز ملی رقابت تصریح کرد: خودروسازان یکی از دلایل گرانی خودرو هستند و برای بهبود وضع موجود باید انحصار برداشته شود و تا زمانی که تولید خودرو را  افزایش ندهند، نمی‌توان قیمت خودرو را کاهش داد.

مابه‌التفاوت قیمت خودرو در بازار و شرکت‌های خودروسازی حدود ۲۰ درصد است

 محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: این تفاوت قیمت باعث ایجاد رانت شده و مردم را به حضور در این میدان تشویق می‌کند.

وی اظهار کرد: اکنون برخی نمایندگی‌های فروش، برای فروش روزانه خودرو استعلام کرده و معتقدند قیمت این کالا لحظه به لحظه افزایش پیدا می‌کند در این شرایط نقش سازمان حمایت از مصرف کننده، تعزیرات و دستگاه‌های قضایی بسیار مهم است، چرا که می‌توانند با نظارت و برخورد با متخلفان بساط دلالان را جمع کند.

فروش فوری به مثابه فروش بلیت بخت آزمایی است

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر با ثبت نام در فروش فوری، هر فرد می‌تواند سود کلانی به دست آورد با وجود این سود فضا آشفته‌تر شده و سودجویان تمام توان خود را برای سوءاستفاده به کار می‌برند در واقع این نوع فروش به مثابه بردن بلیت بخت آزمایی است که هیچ کجای دنیا دیده نمی‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید چندین سال کار کنند تا بتوانند خودروی بی‌کیفیت داخلی خریداری کنند، تأکید کرد: خودروسازان باید فروش نقدی را متوقف کرده و به تعهدات قبلی عمل کنند تنها راهکاری که می‌تواند از رانت و حضور دلالان در بازار خودرو جلوگیری کند، توقف فروش نقدی خودروسازان است.

منصوری تصریح کرد: در حال حاضر خودروسازان باید فروش نقدی را متوقف کنند تا بازار به ثبات برسد و تنها تعهدات قبلی را به مردم تحویل دهند.

علت افزایش قیمت خودرو، دلالان رابطه‌ای بین خودروسازان و بازار هستند

مهدی معینی، یکی از فعالان بازار خودرو در گفت‌وگو با  خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  در خصوص افزایش قیمت خودروها گفت: به غیر از دلالان رابطه‌ای که بین خودروسازان و بازار هستند، کسی باعث افزایش قیمت خودرو نیست. افرادی با لابی کردن در نمایندگی‌های فروش خودرو و وعده دادن برای پرداخت سود به نمایندگی‌ها، خودروها را دریافت و با قیمت دلخواه به بازار عرضه می‌کنند.

این فعال بازار خودرو افزود: مردم، نمایشگاهداران و دلالان خرید خودرو هر چقدر هم خودرو بخرند باز حجم آن به میزانی نیست که بتواند در تغییر قیمت‌ها تأثیرگذار باشد، بنابراین نتیجه میگیریم که سودجویانی آشنا با خودروسازان از طریق رانت، بازار خودرو را به این وضع انداختهاند و راه حل آن هم ورود قوه قضاییه به این موضوع است.

معینی تصریح کرد:عملکرد سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در چند وقت اخیر بسیار ضعیف بود و هیچ نظارتی از این دستگاه در بازار دیده نشده است، این در حالی است که اگر قیمت خودرو های داخلی را در چند ماه گذشته رصد کنیم کاملا مشهود است که خودروسازان خیلی نرم یک میلیون - یک میلیون قیمت محصولات خود را افزایش می‌دادند و کسی هم حرفی نمی‌زد.

گزارش از رامین بختیاری

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
انشاءالله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
من نمیدونم خودتون داریدمیگید خودروسازان ازقیمت بازارسوهٔ استفاده کردن؟پس چراباهاشون قاطع برخوردنمیکنید چرامحاکمه نمیشن اینابه یه ملت خیانت کردن،همونجوری که باشهرام جزایری وامثال اون برخوردکردیدباخودروسازان هم برخوردکنید،ببینیددست کی توکیسه خودروسازهاست که مانع برخوردقاطع بااوناست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
لعنت بر هرچی دلاله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
خدایا خودت ب مردم رحم کن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
سپاه وارد خودروسازی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
ما ثرشرایط سختی زندگی میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
ننگ بر گران فروش بی وجدان
ع د
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
نیرنگبازان امیدوارم که نابودشوند خودرو هر کدام بایستی 60 الی 70 درصد کاهش قیمت داشته باشد تا ملت استقبال کنند.فریب نخورید .خرید خودرو در ایران ممنوع است
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
کلا قیمت خودرو و بازار دست خود دولت و شخص وزیر صنعت میباشد
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خودرو بخاطر بی نظمی در دولت گران شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
باعث این همه بدبختی خود دولت است که پراید کیلویی به فروش میرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
دولت مردان خود در گرانی دخیل هستند اقای وزیر مربوطه ایا اصلا احساس نسئولیت می کند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
لطفا یک بار جناب وزیر یا رییس محترم جمهور سر ساعت مقرر فروش اینترنتی پشت سیستم قرار بگیرند ببینند میشه تو 30ثانیه ثبت نام نمود؟ اصلا آیا یک انتقال وجه اینترنتی معمولی را میشه در 30ثانیه انجام داد؟چه برسه به ثبت نام و کد ملی و آدرس و ....؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
با سلام و احترام برادر من خواهشم میکنم خودور نخرید تا دلالان متضرر شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ای کاش سایت دیوار و سایت شیپور کارشناس بیارن و قیمت هر خودرو را تخمین بزنن و قیمت واقعی رو درج کنن تا هر کی یک قیمت دل بخوا نزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
من ماهی 1 میلیون و 700 هزار تومن حقوق میگیرم یعنی برای خرید یک چراید باید چند سال کار کنم؟ خیلی خنده داره به خدا
وا اسفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ای خدا چرا هیچ کس به فکر ما مردم فقیر نیست؟ چرا هیچ کس یه کاری نمیکنه؟ قوه قضائیه، فقط امیدم به شماست... خدایا داد این دلمون رو به کی برسونیم. خودت یه کاری کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خودرو سازی را بسپارید به دست مدیران باتجربه خارجی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
درسته آنها تخصص دارند ووجدان کاری
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
آره نخرید هیچکس نخره...... مگه آدم چقدر عمر میکنه یک سال پیاده دو سال پیاده.... الان 5 سال پیادم دوچرخه سوارم.... یه مسافرت نمیتونم راحت برم همش اتوبوس قطار..... باشه نخریم.... تا کی آخرشم مرگه...... آخه با نخریدن دیگه درست نمیشه از اولش بد بار آوردیم...... یکی باید باشه نظارت بکنه این خودرو سازو..... برادر ی که میگی نخر.... آره نخر درست نمیشه گرون میشه...... باید یه راه حله دیگه باشه..... راه حلشم اینه دولت پشت مردم باشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
با سلام قابل توجه اون کسایی که میگن نخرید 11 ماه نخریدم فقط گرون تر شود..... زن و بچه دار بدون وسیله نقلیه خیلی رفت و اومد سخته و سر کار رفتن..... حالا تحویل فوری خریدیم تحویل نمیدن...... آخه یه تیبا چقدر طول میکشه... این چه قانونی....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
قوه قضایی جلوی ظلم را بگیر
هامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
چرا کسی به این همه اعتراض مردم توجهی نمیکند، قوه قضاییه ورود کنید البته اگر ورود به این نحو باشد که مفسد اقتصادی محاکمه شود و هیچ تاثیری در شرایط و وضعیت اقتصادی مردم ایجاد نشود چه دردی را از مردم دوا میکند؟
امیر از ساری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
آقای رئیسی ، ریاست محترم قوه قضائیه
نرم ایران از دولت نا امید شدن
تنها فقط شما مورد اعتماد مردم ایران هستید
مردم ایران و نجات بدید
اوضاع خیلی بهم ریخته تر از این حرفهاست
دیگه خسته شدیم
کم آوردیم
هر روز هزاربرابر گرانتر از دیروز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
وقتی قیمت کارخونه با بازار فقط ۵درصد تفاوت دارد چجوری انتظار دارن که قیمت خودرو بیاد پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
امروز شنیدم که کود میخاد گرونشه دلالان و طمعکاران عزیز بازار خودرو دلار سکه مرغ شکر و سیفیجات و....... رو ول کنید همگی حمله به کود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
باید وباید وباید.....وقتی عمل نیست
پاسخ ها
سیدسلا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
سلام عمل را باید سر صندوق رای انجام داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
مردم جوری حرف میزنن انگار بابای من خودرو و حتی قوطی رب گرون کرده واقعا فقط باید بگم متاسفم از وضعیت بوجود آمده ؟خود دولت مسئول همه ی گرونی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تا زمانی که دستای پشت پرده قطع نشن یکی از عاملان اصلی گرانی خودرو اعدام نشود گزانی خودرو درست نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تعرفه واردات خودرو رو بردارین !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
بهترین راه ازاد کردن و صفر کردن تعرفه خودروهای کارکرده هست
البته محاله اجازه بدن
و الا از هر نظر به نفع مردمه کاهش تلفات کاهش الودگی هوا و ....
کارکنان فعلی دو شرکت هم همین پولهایی که الان مدیران این دو شرکت حرو میکنند براشون کافیه برن خونه بخوابن بهتره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
شک نکن محاله ما باید برای این دولت خرج کنیم نه دولت برای مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
این کاهش چند درصدی بخاطره ماه رمضون هستش بعد از ماه رمضون خودرو ومسکن وحشتناک گرون میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ماکه ازاول گفتیم که قیمت دست دلالان است؟!! البته دلالانی که پرورش یافته ی خود خودروسازان بوده وبانقشه ی آنها ؟!!! قیمت گذاری می کنند؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تمام گرانی ها زیر سر مسئولین میباشد ولاغیر با بستن مالیات چند برابری به فکر خود هستند نه میردم در نتیجه فروشنده هم مجبوره مبلغ مالیات رو بر روی کالا اضافه کرده از مردم بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
پراید میخواد بشه 100 میلیون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
بشه یک میلیارد وقتی 40 تومان هم تو دستم نیست بخرم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
قوه قضاییه خواهش میکنم التماس میکنم تورا به قران به فریاد مردم برس بزار وجودتو احساس کنیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
سپاه بایدواودصنعت خودروسازی بشه تاخودروازانحصاراین دوتاشرکت بیرون بیاد
انگاراصلادولت نمیخوادهیچ اقدامی برابازارآشفته خودروانجام بده مردم ازقوه قضائیه وشخص آقای رئیسی توقع دارندبه این مسئله ورودکنند
اونی که سرمایه داره ازسال قبل تاالان میلیاردهاسودبرده ازبازارخودروقشرضعیف توان خریدیه پراید روهم ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خود دولت و وزارت صمت باعث گرانی روز به روز قیمت خودرو شدند با ارائه طرح ۵درصد زیر قیمت بازار. چون ازآنجایی که بازار خودرو انحصاری است خود خودرو سازان با عدم عرضه کافی قیمتها را تا جایی که دلشان میخواهند بالا میبرند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
با سلام یعنی واقعا دیگه شرکت سایپا اذیت میکنه با کلی بدبختی ثبت نام کردم تیبا تحویل فوری تحویل نمیدن...... یکبار زنگ زدم گفتش تحویل 30 روز کاری انجام میشه در حالی که تو قرار دادشون نوشته 30 روز.... بعد 30 روز کاری هم تحویل نمیدن... زنگ زدیم میگه دیرکردشو میریزن...... آخه تیبا 25 تومنی 42 دارم میخرم واسه اسایشم.. دونبال 100 یا 200 تومن هستم..... خواهشا پیگیر باشد..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
نخرررر برادر نخرررررررر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
امثال شما که میرن خودرو صفر ثبتنام میکنن باعث دلال پروری میشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
ایشان دلال هستند ملت نمی خرند
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
چرابایدخودروبی کیفیت گران سوارشویم قابل صادرات هم نیستند چراااااااااااااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خسته شدیم از اینهمه طول و تفسیر
خریدار ها گرون کردن معلومه
تا مردم ایران اخلاقشون اینجوریه رنگ ارزونی و آسایش رو نمی بینن
بدو بدو پراید یک میلیارد
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
فقط باید واردات خودرو آزاد شود. بدون تعرفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
متاسفانه بازار جوری شده که مصرف کننده واقعی هم بزور با هزار قسط و قرض خودرو رو خریداری میکنه و سپس با قیمت بالاتر میفروشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
دولت منتظر چیه چرا ورود به این قضیه نمیکنه، با توجه به اینکه پیش فروش فوری انجام شده آیا ممکنه قیمت ها به نرخ قبل برگرده،بعیده ه ه ه ه ه ه ه
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
عجبااا
جلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
معلومه دولت باعث. هم گرونی. ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خودروسازان دولتی هستند ، و سود آنها به خزانه میرود، پس این دولت است که نقش مهمی در به ثمر رسیدن اهداف دارد.
دولت محترم وضع موجود را سامان دهید ، تا فشار از مردم برداشته و جلوی سودجویان گرفته شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
دولت هیچ فکری ندارند
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خواهش میکنم ایم موضوع گرانی خودرو رو بررسی کنید رسانه ای کنید.این مردم باید چند سال کار کنن تا خودرو بی کیفیت داخلی بخرن!واقعا کسی نیست نظارت کند!همین رویه عادت کنند سخت میشه به عقب برگردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
اگه دلالی هست پس مسئولین نظارت چه کاره اند وچرا قوه‌قضاییه پای این افراد به میز محاکمه نمی کشونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
واقعا مسخرس

یه روز میگن فروش نقدی باعث کاهش میشه . مگه شماها نبودین میگفتین 5 درصد زیر بازار قیمتها رو میاره پایین به خدا مردم عادی هم میدونستن که نتیجه 5 درصد زیر بازار یعنی اینکه کاری کنی بازار قیمتاش روز به روز بره بالاتر و تو سود کنی

حالا هم میگین توقف فروش فوری خوب نتیجه این هم یعنی عدم ارائه به بازار و باز هم بالارفتن قیمت

بابا یه فکر اساسی بکنین هر روز یه نظر بدرد نمیخوره

انحصار رو بشکنین ببینین چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تنها را اجازه واردات خودرو های کم کارکرد کلاس سی یا خودروهای کوچک آن هم بدون امکان نقل و انتقال تامدت پنج سال و وضع مالیات چند برابری قیمت خود خودرو در صورت انتقال حتی به صورت محضری.مجاب کردن تمامی دفاتر ثبت اسناد به ارایه هر نقل انتقال خودرو به صورت وکالتی به اداره مالیات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
مثل روز روشنه که خودرو ساز باعث گرانی خودرو هست وبانک مرکزی موجب گرانی دلار وطلا. بدون هیچ شک شبهه
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
مافیای خودرو را که گرانی کلا این دو خودرو ساز باعث شدند
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
جلوی اینها را بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
آیا تمامی قطعات خودرو از خارج وارد میشود که اینجوری گرانش میکنند
حرف حساب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ببین جناب مسئول من یه خودرو پژو ۴۰۵ در تیر ماه ۹۷ثبت نام کردم پولش هم کامل واریز کردم تحویل آذر ۹۷ بوده هنوز تحویل ندادند چرا چون هر روز داره ۴۰۵ میفروشه ۶۳ میلیون چرا باید مال منو بده خوب همینی که باید بده به من می فروشه ۶۳ میلیون حالا تا بعد شاید هم بده یا نده به من فعلا فقط داره از این آشفته بازار سود خودشو میبره بعد کی این مجوزه رو داده توی مسئول دادی دیگه!
حالا تو بگو من مجوز ۲۰ درصد دادم بله مجوز ۲۰ درصد دادی ولی هیچ موقع نپرسیدی از خودرو ساز که آیا ۲۰ درصد فروش فوری داری یا بیشتر؟
بعش هم مگه قرار نبود فروش فوری حاشیه بازار قیمت رو پایین بیاره پس چرا بردش بالا، حالا که برد بالا به نظر شما باید باز هم باشه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
در تمام کشورها واردات خودرو ازاد است و هر کسی می تواند خودروی دلخواه خود را با هر شرایطی که دوست دارد خریداری کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
سلام تو را به خدا به دادمان برسید ما قشر فقیر نابود شدیم چرا عدالت نیست چرا قوه قضائیه ورود نمی کنه اصلا کسی در فکر ما نیست نا زمان رأی گیری پس از امروز فردای دگر هم هست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
با توجه به فشار روحی و روانی فراوانی که بر اثر بدقولی و عدم اجرای تعهدات از طرف خودروسازان جهت تحویل خودروهای پیش فروش شده به خریداران وارد شده است،از مسئولین محترم تقاضا داریم جلوی فروش فوری خودرو را تا اجرای تمام تعهدات قبلی ممنوع کنند. واقعا اگر هدف کنترل بازار باشد تحویل خودروهای پیش فروش شده هم موثرتر از فروش فوری است، زیرا باعث کاهش استرس و نارضایتی می‌شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
فقط حرف می زنید عمل کنید امان از گرانی
شکاری از یزد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
وزیر صنعت ومعدن یا نمی خواهد بازار خودرو را کنترل کند پس لا زم است هرچه سریعتر مسئولین کسی که شایسته این کار است را جایگزین کنند
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
این بازارروسروسامان داد
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
دستور تشکیل یک کمیته رفع پیگیری از نهادها و ارگان ها و تفیذ اختیارات تام مگه چقدر سخته که اینکارو نمیکنند؟
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
باید مسئولین سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده پاسخگو باشند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
عملکرد سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان دقیقا در جهت منافع خودروسازان است. حتی مدران آن جزو هیات مدیره خودروسازان هستند. آنوقت توقع دارید آنها به فکر مردم باشند؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
بنده در28فروردین ماه سال 97 به خودرو ساندرواتومات ثبت نام کرده ام متاسفانه بعد از گذشت 13ماه و خورده هنوز هیچ خبری از تحویل خودرو وجود ندارد .لطفا منو راهنمایی کنید .چکار کنم به کجا شکایت کنم تا به حقم برسم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ﺻﺒﺮ ﺭا ﭘﻴﺸﻪ ﻛﻧﻴﺪ .....اﻱ ﻫﻤﻮﻃﻦ ﻣﻆﻠﻮﻡ........
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خواستم چیزی بگم... ولش کن... هیچی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
اشتباه کردی ثبت نام کردی من میتوانم دو خودرو هم ثبت نام کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
خودروها را گران کردند
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر