کد خبر: ۶۹۴۱۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
حجت الاسلام ذوعلم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: برای برگزاری دوره‌های کارآمد پیشنهاد اجرای یکپارچه این آموزش‌ها را به وزارتخانه داده‌ایم.

دوره‌های ضمن خدمت معلمان نیازمند ساماندهی استحجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بررسی دوره‌های ضمن خدمت معلمان اظهار کرد: با توجه به اهمیت آموزش معلمان و ضرورت دوره‌های یکپارچه برای تاثیرگذاری هر چه بهتر دوره‌های آموزشی پیشنهاد دادیم تا آموزش ضمن خدمت به طور کامل در اختیار سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قرار گیرد.

وی ادامه داد: دوره‌های ضمن خدمتی که به طور کامل در اختیار سازمان پژوهش قرار گیرد به تاثیرگذاری هر چه بهتر این دوره‌ها کمک می‌کند، اما مستلزم تامین منابع مالی است.

حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم با اشاره به اینکه پیشنهاد برگزاری تمام دوره‌های ضمن خدمت به وسیله سازمان پژوهش را به وزیر اعلام کردیم گفت: این پیشنهاد چند ماهی است که در دست بررسی قرار دارد و بعد از آن می‌توانیم در سال‌های آتی با تامین زیرساخت‌های لازم اجرای کامل آن را در اختیار بگیریم.

تامین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پاسخ به این پرسش که آیا زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح وجود دارد یا خیر اظهار کرد: با توجه به اینکه شبکه معاونان پژوهشی، مولفان کتاب درسی و کارشناسان سازمان پژوهش را در اختیار داریم، می‌توانیم آموزش‌های ضمن خدمت را به طور یکپارچه در اختیار بگیریم همچنین در این مسیر از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و معلمان توانمند هم بهره می‌گیریم.

وی با بیان اینکه آموزش‌های ضمن خدمت معلمان گستره وسیعی از این قشر را در برمی‌گیرد و باید غنی باشد، تصریح کرد: دوره‌های ضمن خدمت کارآمد برای معلمان ضرورت دارد و وزارتخانه هم به اهمیت این موضوع پی برده است، بنابراین باید آن را ساماندهی کرد، به دنبال این موضوع پیشنهادی بررسی‌ها ادامه دارد تا ضمن تامین زیرساخت‌های مالی ابعاد دیگر طرح هم بررسی شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر