کد خبر: ۶۹۴۱۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور مطرح کرد؛

کبگانیان گفت: وزارت آموزش و پرورش ۴چهار ماه فرصت دارد تا برنامه‌های اشتغالزایی برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه را اعلام کند.

فرصت ۴ ماهه آموزش و پرورش برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان دوم متوسطه/ دوره‌های فنی و حرفه‌ای ساماندهی می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور در حاشیه جلسه ۱۱۸ ستاد نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران درباره دستورات جلسه این ستاد اظهار کرد: دستور جلسه امروز درباره مطالب و رتبه بندی‌های علم و فناوری دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۹ بود.

دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور با اشاره به مشخص شدن رتبه بندی دانشگاه‌ها گفت: رتبه بندی دانشگاه‌های ایران در سطح جهانی شناخته شدند و دانشگاه‌هایی که رتبه آن‌ها کمتر ۴۰۰ بود معرفی شدند.

وی ادامه داد: در بخش فناوری موضوع هوش مصنوعی و جنگ افزار‌هایی که کشور‌های صنعتی استفاده می‌کنند مورد بررسی قرار گرفت.

کبگانیان درباره دستور دوم گفت: همچنین در بحث اشتغال دانشجویان و تکالیفی که برعهده وزارت علوم است مورد بررسی قرار گرفت و با پیشنهاد وزیر علوم ماده‌های این اساسنامه این موضوع تکمیل می‌شود.

دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور تصریح کرد: ظرف مدت چهار ماه وزارت آموزش و پرورش باید به کمک بخش خصوصی و دستگاه‌های متولی برنامه‌های خود در بخش آموزش حداقل یک مهارت شغلی به دانش آموزان دوره دوم متوسطه با توجه به بازار کار را ارائه کند.

وی ادامه داد: هریک از دانش آموزان دبیرستانی باید در یک شغل مشغول باشند و حرفه‌ای را یاد بگیرند.

کبگانیان به ساماندهی دوره‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم ساماندهی دوره‌های فنی و هدف از این موضوع هم آشنا کردن دانش آموزان با بازار کار است.

توجه به مهارت آموزی دبیرستانی‌ها در مناطق روستایی

دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور تصریح کرد: یکی دیگر از سرفصل‌های جلسه توجه به موضوع مهارت آموزی دانش آموزان در مقاطع دبیرستانی در مناطق روستایی بود.

وی درباره آمار اشتغال دانش آموختگان بیان کرد: مرکز آمار سالیانه آمار اشتغال دانش آموختگان در مناطق مختلف را ارائه می‌کند و آمار کلی درباره میزان اشتغال وجود دارد، اما اینکه چه میزان از فارغ التحصیلان شاغل هستند مهم نیست ما به دنبال فهم این هستیم که آن‌ها در چه حوزه‌هایی مشغول هستند.

کبگانیان یادآوری کرد: انتشار این آمار به انتخاب رشته دانش آموزان کمکی موثر می‌کند، زیرا دانش آموزان ما اطلاعات دقیقی از میزان اشتغال رشته ها را ندارند که به کمک این آمار می‌توان به اشتغال بیشتر آن‌ها کمک کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر