کد خبر: ۶۹۴۱۷۰۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان یکی از مجهز ترین آزمایشگاه های استان است.

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان یکی از مجهز ترین آزمایشگاه های استانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حیدر پور، مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان  با اشاره به اینکه تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه‌های مرکزی و ایجاد زیرساخت تحقیقات بنیادین کاربردی یکی از اهداف راهبردی دانشگاه صنعتی همدان به شمار می‌آید، افزود:این آزمایشگاه در دو سطح A. و B. از سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده است.


وی ادامه داد:  این مجموعه به عنوان یک مرکز مهم و تاثیر گذار نه تنها نیازهای تحقیقاتی محققین در سطح دانشگاه و استان، بلکه در سطح کشور را نیز می تواند برآورده نماید.

وی با اشاره به اینکه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان در سال ۱۳۹۵ در راستای تحقق سند راهبردی دانشگاه مصوب شده است، بیان کرد: این آزمایشگاه با هدف ارائه خدمات پژوهشی به اعضای هیأت‌علمی، پژوهش گران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، محققین و صنعت گران کشور و همچنین خدمات رسانی به موسسات خارج از دانشگاه تاسیس گردید.

حیدرپور خاطر نشان کرد: از وظایف دیگر این آزمایشگاه می‌توان به تلاش در جهت متمرکز نمودن و ساماندهی امکانات و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز رشته‌های مختلف، بهره وری بهینه از امکانات موجود، صرفه جویی در هزینه کرد پروژه ها، انجام پژوهش‌ها در مسیری با حداقل چالش ها، ایجاد ارتباط بیش‌تر در بین پژوهشگران و انتقال اطلاعات، دسترسی اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان به فضا‌ها و امکانات پژوهشی و پرهیز از انحصاری شدن دستگاه‌ها و تجهیزات اشاره نمود.

وی با بیان اینکه تجهیزات سطح A این آزمایشگاه شامل تجهیزات Hi-Tech بوده و تجهیزات سطح B نیز شامل تجهیزات عمومی آزمایشگاهی است، اظهار داشت: خدمات آزمایشگاه مرکزی مشمول تمامی دانشگاه ها، مؤسسات علمی و تحقیقاتی، صنایع مختلف و همچنین بخش خصوصی می‌باشد، لذا کلیه‌ی افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به آزمایشگاه و یا تماس تلفنی از خدمات آن بهره‌مند شوند.

مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به  اهداف راه اندازی این آزمایشگاه گفت: ایجاد ارتباط بین آزمایشگاه‌های داخل و خارج دانشگاه  به منظور ارائه خدمات متقابل، استفاده بهینه از توان پژوهشی اعضای هیات علمی، بهبود کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، ارتقاء کیفیت و تنوع ارائه خدمات به مشــــتریان و افزایش رضایتمندی، برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت از طریق به‌اشتراک‌گذاری امکانات علمی و آزمایشگاهی، افزایش رعایت اصول ایمنی، بهداشت محیط کار و مقررات زیست محیطی طبق استاندارد‌ها از مهمترین اهداف راه اندازی این آزمایشگاه به شمار می رود.

انتهای پیام/ج

 آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان یکی از مجهز ترین آزمایشگاه های استان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر