کد خبر: ۶۹۴۱۹۳۸
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
رئیس واحد شیرین سازی گاز پالایشگاه گاز ایلام خبر داد:

رئیس واحد شیرین‌سازی گاز شرکت پالایش گاز ایلام از تصفیه وبازیافت بیش از ۳۰۰ تن آمین مستعمل این شرکت و استفاده مجدد در واحد‌های شیرین‌سازی گاز خبر داد.

بازیافت بیش از ۳۰۰تن محلول آمین مستعمل در پالایشگاه گاز ایلامبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،اسماعیل محمودی عالمی رئیس واحد شیرین‌سازی گاز شرکت پالایش گاز ایلام از تصفیه وبازیافت بیش از ۳۰۰ تن آمین مستعمل این شرکت و استفاده مجدد در واحد‌های شیرین‌سازی گاز خبر داد و گفت: با این اقدام بیش از ۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی شده است.

 وی افزود: با استفاده از ظرفیت‌های موجود داخل کشور و امکان تصفیه آمین مستعمل به روش حرارتی در یکی از پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی حدود ۳۰۰ تن محلول آمین مستعمل با غلظت متوسط ۴۰ درصد تصفیه و مجدداً در واحد‌های شیرین سازی این پالایشگاه مورد استفاده قرار گرفت.

محمودی عالمی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های تأمین و تولید این محلول در داخل کشور بخصوص در شرایط تحریم، انجام این مهم ضمن کاهش قابل ملاحظه خوردگی تجهیزات، بهبود عملکرد فرآیند و کاهش نوسانات واحد شیرین سازی، به پایداری تولید در این پالایشگاه کمک شایانی نموده است.

رئیس واحد شیرین سازی گاز شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اهمیت این محلول در فرآیند شیرین سازی گاز، گفت: تصفیه آمین مستعمل به روش حرارتی و نیز استفاده مجدد از این محلول در فرایند تولید ضمن کاهش پسماند‌های زیست محیطی پالایشگاه، موجب فراهم شدن امکان تصفیه و تولید حداکثری گاز و جلوگیری از کاهش تولید در زمستان گذشته شده است.

وی ادامه داد:برنامه‌های مشابه دیگری در این پالایشگاه در بخش شیرین سازی گاز در دست بررسی و اقدام است که انجام آن‌ها موجب افزایش زمان استفاده از محلول آمین، کاهش حجم تخریب محلول و کاهش هدر رفت این محلول مهم و حیاتی صنعت پالایش گاز می‌گردد.

انتهای پیام/با

بازیافت محلول آمین مستعمل در پالایشگاه گاز ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر