کد خبر: ۶۹۴۲۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ با ۴۹ درصد احتمال پیروزی در انتخابات از رئیس‌جمهور فعلی آمریکا (۳۸ درصد احتمال پیروزی) پیشی گرفته است.

برتری جو بایدن بر دونالد ترامپ در جدیدترین نظرسنجی‌هابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه یو اس‌ای تودی، نتایج نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که نظرات مثبت آمریکایی‌ها در مورد اقتصاد کشورشان تاثیری در انتخاب مجدد دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ ندارد. همچنین این نظرسنجی نشان داد که جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات‌ها از بخت بالایی برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

با توجه به نظرسنجی‌های پیشین، ۷۱ درصد از رای دهندگان معتقدند اقتصاد آمریکا خوب است و نرخ بیکاری کاهش یافته است. با این حال، میزان رضایت آمریکایی‌ها از اقدامات اقتصادی ترامپ ۴۸ درصد است. ۴۵ درصد نیز از اقدامات اقتصادی ترامپ رضایت ندارند. همچنین نظرات مثبت در مورد رشد اقتصادی اعتباری برای پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ محسوب نمی‌شود. ۵۸ درصد از رای دهندگان مخالف ترامپ هستند و فقط ۳۸ درصد آمادگی خود را برای رای دادن به ترامپ اعلام کرده اند.

در همین حال، ۵۴ درصد از مجموع شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند در انتخابات ۲۰۲۰ رای نمی‌دهند.

نتایج نظرسنجی در مورد نامزد‌های دموکرات حاکی از این است که جو بایدن با ۴۹ درصد آراء از بخت بالاتری برای پیروزی در مقابل دونالد ترامپ برخوردار است. این در حالی است که مخالفان او ۳۹ درصد هستند.

این نظرسنجی با شرکت ۱۰۷۸ آمریکایی و در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ مه و با ضریب خطای ۳.۷ درصد انجام شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر