کد خبر: ۶۹۴۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از ثبت ۱۷ هزار و ۲۹۳ مورد ازدواج و ۴۶۹۷ مورد طلاق در استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،صادق خدادادی مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه با اشاره به رشد آمار ازدواج در استان طی سال گذشته گفت : سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۹۳ مورد ازدواج در استان به ثبت رسید که این تعداد نسبت به سال ۱۳۹۶ با ثبت ۱۶ هزار و ۹۹۸ مورد، حدود ۱.۷ درصد افزایش داشته است.

وی گفت : با احتساب این آمار، سال گذشته در هر ماه ۱۴۴۱ ازدواج، در هر روز ۴۷ مورد و در هر ساعت حدود دو مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده است.

این مسئول افزود: میانگین سن ازدواج مردان استان در سال گذشته ۲۹.۱ سال و برای زنان ۲۳.۷ سال بوده است.

وی افزود: بر اساس آمار به دست آمده بیش از ۵۰ درصد ازدواج‌های استان مربوط به ازدواج‌هایی است که در آن مردان بین یک تا هفت سال از زنان بزرگتر هستند، ۱۲ درصد ازدواج‌ها هم مربوط به زوج‌های هم سن و سال است و ۱۲ درصد نیز ازدواج‌هایی است که در آن زنان بین یک تا هفت سال از مردان بزرگتر هستند و مابقی موارد هم مربوط به ازدواج‌هایی است که مردان یا زنان بیش از هفت سال از همسران خود بزرگتر هستند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه در ادامه از سیر کاهشی طلاق در استان خبر داد و افزود: سال گذشته ۴۶۹۷ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده که این تعداد نسبت به سال ۱۳۹۶ با ثبت ۵۱۲۷ مورد طلاق، حدود ۸.۴ درصد کاهش داشته است.

خدادادی افزود: آمار طلاق استان هم نشان می‌دهد سال گذشته ماهانه ۳۹۱ مورد طلاق، روزانه ۱۰ مورد طلاق و تقریبا هر دو ساعت یک مورد طلاق در استان به ثبت رسیده است.

این مسئول گفت: بر اساس آمار به دست آمده بیش از ۵۱ درصد موارد طلاق نیز مربوط به ازدواج‌هایی است که در آن مردان بین یک تا هفت سال از زنان بزرگتر هستند، ۱۰ درصد طلاق‌ها نیز مربوط به زوج‌های هم سن است و ۱۱.۵ درصد طلاق‌ها نیز مربوط به زوج‌هایی است که زن بین یک تا هفت سال از مرد بزرگتر است .

 

 

انتهای پیام/د

رشد حدود ۱.۷ درصد ازدواج

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر