کد خبر: ۶۹۴۲۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

آشفتگی در تعیین نرخ خدمات حمل و نقل مسافری جاده‌ای با تصمیم ستاد تنظیم بازار، متوقف شد.

سقف قیمت خدمات مسافری جاده‌ای مطابق با نوروز ۹۸ اعلام شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ با هدف پیشگیری از اعمال سلیقه شرکت‌های حمل و نقل و ارایه دهندگان خدمات مسافری و افزایش نامتعارف قیمت‌ها، ​ مقرر شد سقف قیمت‌های اجرایی در نوروز سال ۱۳۹۸ ملاک ادامه کار تا پایان سال باشد.

اعضای کارگروه در این نشست که با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار و سایر اعضا برگزار شد، تأکید کردند که افزایش قیمت، ضمن توسعه و نوسازی این بخش در کنار ارایه بهینه خدمات انجام گیرد.


بیشتر بخوانید: کرایه حمل و نقل عمومی در سال ۹۸ چقدر افزایش می‌یابد؟


در این نشست همچنین گزارشی مبسوط در خصوص وضعیت تامین توزیع کالا‌های اساسی ارایه شد.

همچنین مقرر شد با هدف تقویت قدرت پیش بینی و پیشگیری از نوسانات غیر معقول در قیمت کالا‌های اساسی و سبد مصرفی خانوار کمیته تخصصی و کارشناسی تشکیل شود و نسبت به رصد و پایش زنجیره تامین کالا‌های اساسی اقدام کند.

این کارگروه که با حضور اعضای تخصصی این حوزه تشکیل می‌شود، پیشنهادات لازم برای تصمیم سازی را به ستاد تنظیم بازار ارایه خواهد کرد.

در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار همچنین تصمیماتی در حوزه محصولات فولادی اتخاذ و مقرر شد مدیریت بهینه در این حوزه از طریق ایجاد اصلاحاتی در کف عرضه واحد‌های تولیدی در بورس کالا و همچنین ایجاد تسهیلاتی برای صادرات محصولات فولادی با در نظر گرفتن اولویت تامین داخل انجام گیرد.

این تصمیمات با مشارکت نمایندگان واحد‌های تولیدی و نمایندگان انجمن‌های ذیربط اتخاذ شد. پیش بینی شده است اجرای این تصمیمات به تقویت تولید داخلی و خنثی سازی تأثیرات تحریم‌های احتمالی آمریکا در صنعت فولاد منجر شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر