کد خبر: ۶۹۴۲۳۹۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

فرمانده انتظامی استان اصفهان از برخورد قاطعانه پلیس در طرح عملیاتی «ظفر ۵» با رانندگان سرمست غرور که در ساعات پایانی شب اقدام به کورس گذاشتن و برهم زدن نظم و امنیت خیابان‌ می کنند خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای سرمست غرور با خودرو‌های لوکس و گرانقیمت خود خیابان‌های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی‌گری خود تبدیل کنند، در راستای پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی مبنی بر مقابله قاطعانه با رانندگان سرمست غرور که در ساعات پایانی شب اقدام به دور دور کردن و کورس گذاشتن کرده و نظم و امنیت خیابان‌ها را برهم می‌ریزند طرح عملیاتی «ظفر ۵» در قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این عملیات با رانندگانی که قوانین را نقض کرده و با کورس گذاشتن در سطح خیابان‌ها باعث سلب آرامش و آسایش شهروندان می‌شوند قاطعانه برخورد می‌شود و با هماهنگی‌های خوبی که با دادستان عمومی و انقلاب اصفهان انجام گرفته این خودرو‌ها به مدت یک هفته توقیف می‌شوند.

معصوم بیگی از اعمال قانون و توقیف نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودروی متخلف در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: ۲۷۳ دستگاه از این خودرو‌ها مربوط به شهر اصفهان و ۳۲۰ دستگاه خودروی دیگر مربوط به سایر شهرستان‌ها هستند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طرح عملیاتی ظفر ۵ تا پایان تابستان علاوه بر کلانشهر اصفهان در تمام شهرستان‌های استان اجرا می‌شود، تصریح کرد: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای سرمست غرور با خودرو‌های لوکس و گرانقیمت خود خیابان‌های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی‌گری خود تبدیل کنند.

وی با هشدار به کسانی که مرتکب چنین رفتار‌هایی در سطح خیابان‌ها می‌شوند، گفت: علاوه بر توقیف و اعمال قانون این گونه خودرو‌ها اگر منجر به تصادف جرحی و یا فوتی شوند برای آن‌ها پرونده تشکیل و راننده خاطی به مرجع قضائی معرفی می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می‌کنند، افزود: رفتار کسی که در خیابان‌های با محدودیت سرعت اقدام به کورس گذاشتن با سرعت بالا می‌کند، یک رفتار تعمدی است و عمل وی اگر منجر به تصادف فوتی یا جرحی شود با مجازات سختگیرانه‌ای از سوی دستگاه قضائی روبه‌رو می‌شود.


معصوم بیگی با اشاره به حادثه تلخی که یک دستگاه خودروی سواری پورشه به دلیل کورس گذاشتن در یکی از خیابان‌ها به وجود آورد، گفت: در این حادثه ماموران بلافاصله وارد عمل شده و در سریع‌ترین زمان مالک خودرو را شناسایی کرده و از طریق وی که پدر راننده متواری بود وی را بازداشت و به مرجع قضائی تحویل دادند.

مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه اصفهان، شهر شهیدان و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است، گفت: این گونه اقدامات از سوی عده‌ای بچه پولدار سرمست غرور قابل قبول نیست و پلیس اجازه نخواهد داد این افراد نظم و امنیت خیابان‌های شهر اصفهان را برهم بزنند.

انتهای پیام/یتوقیف نزدیک به ۶۰۰ دستگاه خودروی متخلف در طرح عملیاتی «ظفر ۵»

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر