کد خبر: ۶۹۴۲۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

دادسرای عمومی و انقلاب و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه تفاهم نامه همکاری فرهنگی امضاء کردند.

 به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در نشست انعقاد این تفاهم نامه، به تاثیر بالای عوامل محیطی درشکل گیری شخصیت قانون ستیزی در برخی افراد اشاره کرد و گفت : هرچه تلاش کنیم این عوامل محیطی را به سمت سلامت ببریم به کاهش آمار جرائم در جامعه کمک می‌کند.

وی ترویج کتاب و کتابخوانی را یکی از عوامل فرهنگی تاثیرگذار در کاهش جرم در جامعه عنوان کرد و گفت : انتظار این است فردی که با کتاب و کتابخوانی مانوس است و ذهنش با کتاب آشناست، کمتر در مسیر جرم قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب استان ازتلاش برای ترویج کتابخوانی میان زندانیان استان خبر داد و تصریح کرد: شرایط زندان بگونه‌ای است که اگر بتوانیم از آن برای آشنا کردن زندانیان با کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم، خدمت بزرگی به آنان کرده ایم.

وی تصریح کرد: در نظر داریم ترویج کتابخوانی در میان زندانیان استان به شکلی باشد که وقتی فرد از زندان خارج می‌شود، فردی کتابخوان شده و در نگرشش تغییراتی به وجود آمده باشد.

صادقی انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با نهاد کتابخانه‌های عمومی استان را گامی در این راستا عنوان کرد و گفت: در این طرح کتاب‌هایی را براساس ذائقه زندانیان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم، هر کدام از آن‌ها که بتوانند در بازه زمانی چند ماهه تعدادی مشخص کتاب را مطالعه کرده و در نهایت در آزمونی که کارشناسان امور کتابخانه‌ها درخصوص مفاهیم کتاب‌ها از آن‌ها می‌گیرند موفق باشند، سیاست‌های تشویقی همچون مرخصی، عفو مناسب، تعلیق و اجرای مجازات و ... را در مورد این زندانیان خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: انتظار داریم با اجرای این طرح درصدی کاهش بازگشت زندانیان به زندان را در استان داشته باشیم.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین انتظار داریم این تفاهم نامه زمینه‌ای را فراهم کند تا از مجازات جایگزین حبس برای ارائه خدمات فرهنگی توسط زندانیان جرائم خرد نیز استفاده کنیم.

وی یادآورشد: آمادگی داریم این دسته از زندانیان را با صدور قرار متناسب یا رای کار در محیط‌هایی که خدمات کتابخوانی در آن‌ها انجام می‌گیرد، مشغول به ارائه خدمت کنیم تا علاوه بر خدمات عام المنفعه‌ای که دارند، با کتاب مانوس شده و زمینه تحول رفتاری را در این افراد داشته باشیم .

 

 

انتهای پیام/د

عوامل محیطی سلامت به کاهش آمار جرائم در جامعه کمک می‌کند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر