کد خبر: ۶۹۴۲۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

مصوبات چهاردهمین جلسه کارگروه کاغذ با دستور جلسه بررسی وضعیت کاغذ منتشر شد.

مصوبات چهاردهمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شدبه گزارش  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، چهاردهمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ با حضور حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه کاغذ و اعضای کارگروه تشکیل شد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر، ١٤ بند در حوزه کاغذ مصوب شد.

مصوبات این جلسه به شرح زیر است:

۱- واردکننده‌هایی که تاییدیه واردات کالای خود را از کارگروه کاغذ اخذ کرده و پس از ترخیص، کاغذ را به وزارت فرهنگ تحویل نداده‌اند باید کسری کاغذ خود را به هر نحو ممکن جبران کرده و کاغذ را به معاونت تخصصی تحویل دهند.

٢- به وضعیت واردکننده‌هایی که قبل از کارگروه کاغذ، ثبت سفارش داشته و کاغذ وارد کرده‌اند توسط کمیته سه نفره متشکل از نمایندگان وزارت فرهنگ، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت در اسرع وقت رسیدگی شود و در صورت احراز تخلف، مجازات شوند.

٣- با توجه به اینکه فقط کاغذ مربوط به فرهنگ به اولویت کالایی یک تبدیل شده، وزارت صنعت، ساز و کار جدید تایید پرونده‌های مربوط به کارگروه ساماندهی کاغذ را در سامانه تعریف کند.

٤- در راستای تعهد واردکنندگان کاغذ، شرکت‌های واردکننده همزمان با اظهار واردات کالا به گمرک، به معاونت مربوطه وزارت فرهنگ نیز اظهار کند.

٥- با بانک مرکزی و گمرک مکاتبه شده و مواردی که در سال ٩٨ تامین ارز شده است، به ارز نیمایی تبدیل شود.

٦- موارد مربوط به کاغذ غیر از نشر و مطبوعات، بدون مجوز کارگروه کاغذ با ارز نیمایی توسط وزارت صنعت تایید شود.

٧- وزارت صنعت پیگیری‌های لازم را جهت تغییر گروه کاغذ از ١-٢ به ٠-٢ انجام دهد تا بانک مرکزی ارز لازم را در اسرع وقت پرداخت کند.

٨- تا چهارشنبه فیلد‌های مربوط به زینک در سامانه توزیع تکمیل شود و دموی آن به نمایندگان معاونت‌های فرهنگی و مطبوعاتی ارائه و رفع اشکال صورت بگیرد.

٩- معاونت‌های مطبوعاتی و فرهنگی مشخصات کامل نشریات و کتابها و میزان و نوع زینک مصرفی را در لیست واحد به دفتر چاپ و نشر تحویل دهند.

١٠- سه میلیون زینک موجود، توسط دو معاونت تخصصی بررسی و تقسیم شود. زینک‌های مربوط به نشر به لیتوگرافی و لیست‌های مربوط به مطبوعات به مدیر رسانه با مشخص بودن محل مصرف (نام لیتوگرافی یا چاپخانه) تحویل داده شود.

١١- در جهت تامین ارز مربوط به وزارت آموزش و پرورش به صورت دولتی، مکاتبه‌ای از سوی وزیر آموزش و پرورش با وزیر صمت و معاون اول محترم رئیس جمهور صورت پذیرد.

١٢- با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی برای دفترچه دانش‌آموزی و کاغذ‌های سایز شده (A٤ و ...)، وزارت صمت در حوزه تولید طی جلساتی با تشکل‌های واردکنندگان و تشکل‌های تولیدی برای تامین کاغذ و تولید محصولات مذکور اقدام کند.

١٣- تمام متقاضیان واردات کاغذ در مورد نیاز دفترچه‌ها، کاغذ A٤ و... می‌توانند نسبت به انجام ثبت سفارش اقدام کنند و تسهیل آن از سوی سازمان صمت استان‌ها صورت پذیرد.

١٤- با توجه به مصوبه جلسه قبل و اعلام نظارت اداره کل مطبوعات داخلی مبنی بر عدم تزریق کالای وارداتی موسسات مطبوعاتی که میزان درخواست آن‌ها در کمیته تخصصی و کارگروه به تصویب رسیده است، ٢ فقره درخواست موسسه همشهری به شرح پیوست مورد تایید قرار گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر