کد خبر: ۶۹۴۳۹۸۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
کد خبر : ۶۹۴۳۹۸۳

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت:انتظار می‌رود که در طول ماه رمضان، ۱۰ هزار سبد غذایی به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد ریال تهیه و در بین افراد نیازمند و بیماران بی‌بضاعت توزیع شود.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محسن مؤمنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه امسال برای چندین سال متوالی طرح ملی همای رحمت برگزار می‌شود، اظهار کرد: هدف از این طرح، حمایت از خانواده‌های کم بضاعت، خانواده‌های نیازمند و خانواده بیماران نیازمندی است که معمولاً تحت پوشش نهاد‌های دیگری نیستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در ادامه افزود: جامعه هدف این طرح، اقشار متفاوتی است و کسانی که به نوعی تحت پوشش خدمات حمایتی هلال احمر هستند از خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست و خانواده زندانیان هم مورد هدف مددجویان هلال احمر هستند و از طرح همای رحمت بهره‌مند می‌شوند.


وی با بیان اینکه برای کمک به این جامعه نیازمند، از توان توانمندان، خیران و نیکوکاران استفاده می‌شود، عنوان کرد: انتظار می‌رود که در طول این ماه پرفیض و برکت، ۱۰ هزار سبد غذایی به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان تهیه و در بین افراد نیازمند و بیماران بی‌بضاعت توزیع شود.

مؤمنی با اشاره به اینکه هر سبد غذایی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان تهیه و توزیع می‌شود، تصریح کرد: سبد‌های غذایی تهیه و توزیع شده شامل برنج، روغن، مرغ، حبوبات، خرما، گوشت، پنیر، کنسروجات، قند، شکر، ماکارونی، چای و ... خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با تأکید بر اینکه افراد علاقه‌مند به مشارکت در طرح همای رحمت باید به صورت حضوری در مکان‌های اعلام شده حضور پیدا کنند، خاطرنشان کرد: این طرح در تمام مراکز هلال احمر سطح کشور برگزار می‌شود و ما در مرکز استان در دو شعبه خیابان میر و عمدتاً خیابان کاشانی و در شعب شهرستان‌ها به صورت یکسان و از اول ماه رمضان تا پایان ماه رمضان به جمع‌آوری و توزیع مواد غذایی می‌پردازیم که افراد می‌توانند پول نقد کمک کنند تا ما سبد غذایی تهیه کنیم و یا اینکه خودشان سبد غذایی تهیه کنند و ما در هلال احمر با بسته‌بندی توزیع کنیم.


وی با بیان اینکه مردم به صورت چک و یا تعهد هم می‌توانند در این طرح شرکت کنند، اعلام کرد: جمعیت هلال احمر پیش‌بینی کرده است که تا پایان ماه رمضان در سطح استان، ۱۰ هزار سبد غذایی توزیع می‌شود، ولی شعبه شهر اصفهان تا روز ۱۴ ماه رمضان، حدود هزار سبد غذایی را آماده توزیع و بخش عمده آن را توزیع کرده است.

مؤمنی با اشاره به اینکه حمایت از کرامت انسان‌ها به عنوان شعار محوری طرح ملی همای رحمت در نظر گرفته شده است، در پایان متذکر شد: جمعیت هلال احمر با همت والای مردم خیر و داوطلبان، اقدام به برپایی سفره‌های افطاری در روستا‌ها و مناطق محروم نیز خواهد کرد و از مردم سخاوتمند، نیکوکار و داوطلبان استان که امسال در جریان سیل اخیر کشور، هموطنان سیل‌زده خو را یاری کردند و باز در طرح ملی همای رحمت و سفره‌های مهربانی میزبان شایسته نیازمندان خواهند بود، قدردانی کرد.

انتهای پیام/م

 

اجرای طرح ملی همای رحمت توسط جمعیت هلال احمر استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر