کد خبر: ۶۹۴۴۸۵۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لالی در استان خوزستان گفت: رکورد تولید ۵ و هزار ۲۵۰ کیلوگرم گندم دیم توسط یک کشاورز در این شهرستان شکسته شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رقیه سلطانی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لالی گفت: همزمان با فصل برداشت گندم در مناطق مختلف شهرستان، کشاورز اهل لالی با تولید ۵ هزار و ۲۵۰ کیلوگرم در هکتار، رکورد تولید گندم دیم شهرستان را شکست.

وی بیان کرد: براتعلی جهانگیری کشاورز منطقه دشت لالی موفق به ثبت این رکورد شد و کارشناسان این شهرستان در چندین مرحله قبل از برداشت محصول از مزرعه وی بازدید و «کیل گیری» به عمل آورده و در زمان برداشت و وزن کردن محصول نیز نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان نیز حضور داشته و برداشت پنج هزار و ۲۵۰ کیلوگرم در هکتار گندم دیم را تأیید کرده‌اند.

سلطانی اظهار داشت: این میزان تولید اتفاق بسیار مهمی است که باید توسط سایر کارشناسان و کشاورزان مورد توجه قرار گرفته و با الگوبرداری از کشاورزان نمونه برای تولید بیشتر محصولات راهبُردی مانند گندم برای رسیدن به استقلال اقتصادی در بخش کشاورزی و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

مدیر جهاد کشاورزی لالی از جمله دلایل موفقیت این کشاورز را رعایت مسائل به زراعی از قبیل رعایت عمق کاشت، تاریخ کاشت، آماده سازی مناسب بستر بذر، رعایت تناوب زراعی و استفاده از بذر‌های اصلاح‌شده و… اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در سال زراعی جاری ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان لالی زیر کشت گندم دیم رفته است.

رقیه سلطانی افزود: سال جاری یکی از بهترین سال‌ها برای تولیدات زارعی در شهرستان بوده که با تلاش و نظارت کارشناسان این شهرستان و همکاری خوب کشاورزان، سعی شده از طریق مبارزه علمی با آفات و بیماری‌ها از محصول به عمل آمده به خوبی مراقبت شود تا کشاورزان شهرستان بتوانند بهترین محصول را برداشت کنند.

وی، مبارزه مناسب با آفات از جمله سن گندم و علف‌های هرز در شهرستان لالی را به عنوان یکی از عوامل برداشت خوب محصولات زراعی در این منطقه اعلام کرد و بیان داشت: در سال زراعی جاری این شهرستان اقدام به برنامه‌ریزی بسیار مناسبی برای مبارزه با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز کرده است.

انتهای پیام/گ

افزایش تولید گندم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر