کد خبر: ۶۹۴۴۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی:

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: باید در کتاب‌های تفسیر هر دو سال یک بار متناسب با علم روز تجدید نظر شود، زیرا قرآن معجزه‌ای برای تمام زمان ها است.

قرآن معجزه‌ای برای تمام زمان ها استبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، شب ۱۹ ماه رمضان در مزار شهدای دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه قرآن در شب قدر نازل شده است و مسلمان‌ها باید با تفاسیر آن آشنا و رابطه مستقیمی با این کتاب داشته باشند، گفت: حضرت علی (ع) در این شب یک ضربت خورد و وصیت کرد که در قصاص قاتل خود فقط یک ضربه به او زده شود.
 
وی ادامه داد: در رعایت انصاف وعدل در این زمانه می‌توان به امام خمینی (ره) اشاره کرد که در اولین انتخابات کشور گفت من به عنوان رهبر انقلاب فقط حق یکی رأی دارم.
 
رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه آمریکا به بهانه حمله به برج‌های دوقلو، کشور افغانستان را اشغال کرد و این دور از عدالت و انصاف است، گفت: همه رهبران دنیا به جز رهبر ایران از آمریکا می‌ترسند و نظام سیاسی حاکم بر این کشور با خلق و خوی استکباری اش در تعیین رئیس جمهوری کشور‌های دنیا دخالت می‌کند، ولی حتی نمی‌تواند کدخدای یکی از روستا‌های ایران را جا به جا کند.
 
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: هر مطلبی که در فضای مجازی و اینترنت می‌بینید حتماً در موردش تحقیق کنید تا ناخواسته دچار از بین بردن آبروی اشخاص نشوید، زیرا بسیاری از مطالبی که در مورد اشخاص بیان می‌شود صحیح نیست و باز نشر آن غیبت است که در تعبیر قرآن مانند خوردن گوشت مرده است لذا نباید آبروی افراد برود.

وی تصریح کرد: آیات قرآن در تعداد حروفش نیز راز دارد باید بدانیم که قرآن یک کتاب علمی است.

رئیس ستاد اقامه نماز با انتقاد از عدم تناسب بین فضای آموزشی حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها گفت: حتی عدالت در مورد فضای آموزشی نیز بین حوزه و دانشگاه رعایت نشده است و فضای دانشگاه فردوسی مشهد به اندازه تمام حوزه‌های علمیه ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: بعضی افراد نسبت به علم لدنی ائمه (ع) در خصوص آگاهی از زمان شهادتشان شبهه ایجاد می‌کنند در حالی که ائمه (ع) دارای معجزه، علم غیب و دعای مستجاب هستند، ولی حق استفاده از آن برای امور شخصی خود را ندارند، زیرا عمل آن‌ها به گونه‌ای است که تبلیغ عملی است و اثر این نوع تبلیغ در جامعه بسیار بیشتر از گونه‌های دیگر تبلیغ است تا مؤمنان الگوی عملی نیز داشته باشند.

وی با اشاره به مفهوم توبه از دیدگاه قرآن ادامه داد: اقرار به ضعف و عذرخواهی نسبت به رفتار واعمال ناشایست نسبت به کوتاهی‌های انسان توبه است و شیطان از یاس انسان‌ها در مقابل خدا استفاده کرده و باعث می‌شود که انسان گنهکار به درگاه الهی توبه نکند و حال اینکه خداوند می‌فرماید:‌ای بندگان من از رحمت الهی مأیوس نشوید که یاس از گناهان کبیره است.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: بهتر است در شب‌های قدر نسبت به کار‌هایی که انجام داده ایم بازنگری کنیم تا ببینیم چه رفتاری را باید انجام می‌دادیم و از آن سر باز زدیم و یا از چه کار‌هایی باید دوری می‌کردیم و آن را انجام داده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: گناهان از دو منبع نشأت می‌گیرند که یا شهوت است و راه جلوگیری از آن ازدواج است و یا غفلت است که باید با بر پا داشتن نماز و یاد خدا از آن دوری کنیم.

وی ادامه داد: گناهان را می‌توانیم با توبه نصوح جبران کنیم، زیرا توبه به لفظ و گفتار و اشک و آه نیست بلکه در جبران رفتار اشتباه است.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: خداوند همه گناهان را می‌بخشاید و این از صفات اوست به شرط آنکه افراد توبه کنند و در حدیثی آمده است"بهترین خلق خدا وقتی گرفتار گناه می‌شوند توبه می‌کنند".
 
انتهای پیام//ف.ش
 

به جز رهبر ایران دیگر رهبران جهان از آمریکا می‌ترسند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر