کد خبر: ۶۹۴۴۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۲۸۴ دلار و ۹۳ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز (۰۴/ ۰۳/ ۹۸) نرخ هر اونس طلا به ۱۲۸۴ دلار و ۹۳ سنت رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از رویترز، به دنبال تضعیف ارزش دلار و گمانه زنی‌ها در مورد کاهش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا روز جمعه برای دومین جلسه متوالی افزایش داشت و رشد هفتگی را به ثبت رساند.


بیشتر بخوانید: قیمت جهانی طلا امروز (۹۸/۰۳/۰۳) / نرخ هر اونس طلا به ۱۲۸۳ دلار و ۸۶ سنت رسید 


بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۱۲۸۴ دلار و ۹۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه ۱.۱ درصد افزایش داشت و تا رقم ۱۲۸۷ دلار و ۲۳ سنت بالا رفت. قیمت طلا در این هفته حدود نیم درصد رشد داشت.

پس از انتشار گزارش‌های ضعیف از وضعیت کالا‌های بادوام در آمریکا و فعالیت‌های تولیدی در این کشور ارزش دلار افت کرد و از بالاترین رقم‌های ۲ سال اخیر فاصله گرفت. فعالان اقتصادی نگران اند که جنگ تجاری با آمریکا به اقتصاد آمریکا لطمه وارد کند.

باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او فیوچرز گفت: «آمار‌های کالا‌های بادوام ضعیف‌تر از حد انتظار بود. معمولا با انتشار آمار‌های اینچنینی قیمت طلا افزایش می‌یابد، اما در حال حاضر شاخص‌ها در بازار بورس روندی افزایشی دارد و این مسئله مانع از رشد قابل توجه قیمت طلا شده است.»

پس از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که امید‌ها به پیشرفت در مذاکرات تجاری را زنده کرد، بازار‌های مالی در نقاط مختلف جهان شاهد رشد بودند.

به گفته تحلیلگران، تشدید تنش‌های تجاری و انتشار آمار‌های ضعیف اقتصادی احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا را افزایش داده است. کاهش نرخ بهره موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و تقویت قیمت فلز زرد می‌شود.

وضعیت شکننده و پرتنش در خاورمیانه نیز در رشد قیمت طلا موثر بوده استو ترامپ گفته حدود ۱۵۰۰ نیروی نظامی به خاورمیانه اعزام می‌کند.

انتهای پیام/

آمار‌های کالا‌های بادوام ضعیف‌تر از حد انتظار بود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر