کد خبر: ۶۹۴۴۹۷۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان گفت: گرد وغبارکه از شامگاه جمعه وارد آسمان کردستان شده تا فردا یکشنبه مهمان مردمان این استان است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، بهرام چاره خوا گفت:بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها، از ظهر امروز تا یکشنبه هفته آینده با توجه به خیزش گرد و خاک بر روی عراق و سوریه و غالب بودن جریانات غربی به سمت کشور، بتدریج بخشی از گرد و خاک تشکیل شده به استان منتقل می‌شود.

وی افزود: بر اساس ورود این پدیده به استان در نتیجه این روند موجب کاهش کیفیت هوا و دید می‌شود و آسمان کردستان از امروز تحت تاثیر این گرد و خاک قرار می‌گیرد.

چاره خواه با اشاره به روند حاکم بر شرایط جوی استان کردستان طی امروز و فردا، افزود: پیش بینی می‌شود، مقدار کاهش دید در ساعات اوج غلظت گرد و خاک به کمتر از ۴ هزار متر هم برسد.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان عنوان کرد: با توجه به گستره گرد و خاک، در اغلب مناطق استان کیفیت هوا و دید به ویژه در نواحی غربی و جنوبی استان از جمله شهرستان‌های بانه، مریوان، کامیاران و سنندج کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به زمان خروج این پدیده گرد و خاک از آسمان استان کردستان، عنوان کرد: از روز یکشنبه از شدت این گردو غبار کاسته می‌شود و بار دیگر شرایط جوی استان پایدار خواهد شد.

چاره خوا به شهروندان کردستانی توصیه کرد: از تردد غیرضروری و فعالیت در فضای باز خودداری و افراد آسیب پذیر از جمله بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از تردد غیر ضروری اجتناب کنند.

وی با اشاره به وضعیت و شرایط دمای هوا در استان کردستان طی روز‌های آینده، افزود: از لحاظ دمایی تا اواسط هفته آینده دما روند صعودی داشته وحدود ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/م

افزایش دمای هوای کردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر