کد خبر: ۶۹۴۵۰۹۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: پس بررسی خسارات سیل، اقدام خاصی در زمینه پرداخت خسارت انجام نشده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، قاسم ساعدی، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان درخصوص وضعیت پرداخت خسارت سیل اخیر به کشاورزان و دامداران گفت: این موضوع در حد تشکیل پرونده است و تاکنون اقدام موثری انجام نشده است.

وی به روند جبران خسارت‌های سیل در خوزستان را نامطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: عزم جدی برای جبران خسارت‌ها وجود ندارد و مردم و کشاورزان ناامید شده اند.

بانک‌ها در پرداخت خسارت همکاری نمی‌کنند

ساعدی با اشاره به اینکه جبران خسارت‌ها در بحث تعمیر، نوسازی و بازسازی منازل آسیب دیده از سیل در حد ارزیابی و برآورد است افزود: در این زمینه هم شاهد عملکرد مناسبی در استان نیستیم.

این مقام مسئول بیان کرد: افرادی که برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها مراجعه کرده‌اند نیز با مشکلاتی مواجه هستند و بانک‌ها زیر بار پرداخت خسارت‌ها نمی‌روند.

هیچ سیل زده‌ای در خوزستان تسهیلات بازسازی مسکن دریافت نکرده است

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه هیچ شخص سیل زده‌ای در خوزستان موفق به دریافت تسهیلات برای بازسازی مسکن خود نشده است، اذعان داشت: بانک‌ها دلایل خاصی را در بحث پرداخت نکردن تسهیلات مورد نیاز به مردم مطرح می‌کنند و مشکلاتی برای مردم سیل زده می‌تراشند.

قاسم ساعدی تصریح کرد: بانک‌ها مردم را پاس‌کاری می‌کنند و مردم از این مساله گله‌مند هستند و امیدواریم شرایطی فراهم شود تا مردم بتوانند به آنچه که برای جبران خسارت‌ها نیاز دارند دست پیدا کنند و هرچه سریع‌تر در منازل امن خود ساکن شوند.

عملکرد ضعیف دستگاه‌های متولی در بحث بازسازی جاده‌ها

وی در ادامه با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های متولی در حوزه راه در بحث بازسازی جاده‌ها ضعیف بوده است، اظهار کرد: در بحث جاده‌های روستایی و زیرساخت‌های متعددی که در سیلاب خوزستان آسیب دیده است نیز شاهد عملکرد مناسبی از سوی اداره کل راهداری و همچنین اداره کل راه و شهرسازی نیستیم و هیچ اقدام مناسبی در این زمینه انجام نگرفته است.

ساعدی گفت: کار بهسازی روستا‌هایی که آب از آن‌ها تخلیه شده و زیرساخت‌های آن‌ها آسیب‌های جدی دیده، هنوز آغاز نشده است و همچنان آثار جریان آب در آن روستا‌ها وجود دارد و مردم با مشکلات فراوانی در آن مناطق دست و پنجه نرم می‌کنند.

اقدام موثری در مناطق سیل زده انجام نشده است

این مقام مسئول اظهار داشت: بسیاری از تیم‌های اجرایی در مناطق سیل زده خوزستان حضور پیدا می‌کنند، عکس می‌گیرند و گزارش تهیه و سپس منطقه را ترک می‌کنند، اما تاکنون کار اجرایی ملموسی که مردم سیل زده خوزستان آن را لمس کنند، انجام نگرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان افزود: انتظار داریم تا قدمی در جهت دلگرم کردن مردم از سوی مسولان اجرایی برداشته شود، زیرا اکنون وارد خردادماه شده‌ایم و مردم همچنان درگیر مشکلات سیلاب هستند. همت مناسبی از سوی مسولان در بحث جبران خسارت‌های سیلاب وجود ندارد و همه چیز در حد قول و شعار است.

قاسم ساعدی اذعان داشت: با توجه به مشکلاتی که در پساسیل مردم با آن‌ها مواجه هستند، سایه یاس بر مردم سنگینی می‌کند و مردم مأیوس شده‌اند. فقط جلسات برگزار می‌شود و شعار داده می‌شود، اما هیچ اقدام اجرایی قابل توجهی که مردم آن را به چشم ببینند و آن را لمس کنند در هیچکدام از شهرستان‌های خوزستان انجام نگرفته است و این مساله شایسته مردم خوزستان نیست.

بی توجهی دستگاه‌های اجرایی به مصوبات کمیته بازسازی و نوسازی

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی زیر بار مصوبات کمیته بازسازی و نوسازی سیلاب خوزستان نمی‌روند و به نوعی می‌توان گفت که از زیر کار در می‌روند و نسبت به این مصوبات بی توجه هستند. امیدواریم در این زمینه با همت و تلاشی که از سوی دستگاه‌های اجرایی و مسولان انجام می‌گیرد، شاهد انجام اقدامات ملموس و خوبی برای حل مشکلات مردم در مناطق سیل زده خوزستان باشیم.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر