کد خبر: ۶۹۴۵۱۶۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
مقصودی در نطق میان دستور؛

نماینده مردم سبزوار در مجلس از جوان نبودن وززای کابینه انتقاد کرد و گفت: با کابینه سالخورده نمی‌توانیم به جنگ اقتصادی برویم.

با کابینه سالخورده نمی توانیم به جنگ اقتصادی برویم/ جنگ آمریکا علیه ایران یک شعار و شو تبلیغاتی استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار در جلسه صحن علنی امروز (شنبه ۴ خرداد) در نطق میان دستور خود گفت: از قوه قضاییه و وزارت اطلاعات در بحث برخورد مقتدرانه و مبارزه با فساد کلان اقتصادی و دانه درشت‌ها و اخلال گران اقتصادی و افزایش اعتماد مردم تشکر می‌کنم، قطعا بدانند که این برخورد‌ها مورد حمایت مردم، مجلس و رهبری خواهد بود.

نماینده مردم سبزوار ادامه داد: دولت و مجلس و مردم باید به اوضاع فعلی جهان و منطقه و ظهور ترامپ و بدعهدی آمریکا و در شکست برجام، پیروزی جریان افراط گرایانه و ضد ایرانی اسرائیل، عربستان و آمریکا و تشکیل این مثلث شوم علیه ایران و فضای سیاسی تبلیغاتی جنگ آمریکا علیه ایران نگاه واقع بینانه داشته باشیم.

مقصودی بیان کرد: باید همه ما شکست برجام را به هر دلایلی قبول کنیم و بر اساس منابع مردم و نظام و انقلاب در دوران جنگ اقتصادی تصمیم بگیریم و اتحاد داخلی و استفاده از تمام ظرفیت‌ها به صورت عملی و در شعاع سر لوحه کار خود قرار دهیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: جناب رئیس جمهور باید قبول کند که قصه پر غصه برجام از پایه و اساس و ریشه با اصول انقلاب و اندیشه‌های امام و رهبری و بر مبنای تفکر دهه فجر ۵۷ و مردم داری نبود که شکست خورد و با لجبازی با مردم و مجلس و عدم اجرای مصوبات مجلس و ورود مدعوین کابینه سالخورده و انتصاب افراد معدود نمی‌توانیم به جنگ اقتصادی برویم.

نماینده مردم سبزوار درباره جنگ آمریکا گفت: آمریکا و ترامپ زرنگ‌تر از آن هستند که با ایران این چهارراه جهانی وارد جنگ شوند و همه ما قطعا با مطالعه تاریخ می‌دانیم که با هیچ کشور و ملتی در طول تاریخ از جنگ سود نبرده‌اند. جنگ چیزی جز تخریب ملت‌ها، تخریب اموال عمومی و خصوصی به عقب‌ماندگی و ظهور فساد، دزدی، غارت و تجارت و  تجاوز به ناموس مردم محصول دیگری ندارد.

مقصودی اظهار کرد: جنگ آمریکا علیه ایران یک شعار و شوی تبلیغاتی و آدرس غلط در سال ۹۸ است. آدرس غلط را کسانی می‌دهند که می‌خواهند در کشور چپاول و غارت کنند، آنان که نمی‌توانند مدیریت کنند، زیرا صدا و اشارات دلسوزانه و پدرانه رهبری در مورد مسائل داخلی، اقتصاد مقاومتی، برجام، FATF را گوش نکردند. امروز زمزمه جنگ و حمله  آمریکا برای آدرس غلط دادن و لاپوشانی کردن ضعف مدیریت‌ها اعلام می‌کنم.

وی گفت: تا زمانی که این مدل اقتصاد شکست خورده توزیعی دولتی در کشور حاکم باشد و اقتصاد خصوصی به نام خصوصی سازی به عده‌ای خاص و غارتگر  اموال بیت‌المال واگذار شود آمریکا نیازی به  جنگ و حمله به ایران ندارد. سال‌هاست آمریکا جنگ  اقتصادی را شروع کرده و این روز‌ها هم با ترفند‌های مختلف یأس و ناامیدی در جوانان بزرگتر از قبل شروع کرده است.

نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه دشمن بزرگتر از آمریکا آن مدیران و مسئولانی هستند که تفکر انقلابی، دهه فجر ۵۷ و رهبری و امام را قبول ندارند گفت: دشمن داخلی ما امروز آمریکا نیست، دشمن داخل و بزرگ‌تر از آمریکا بیکاری جوانان، حاشیه‌نشینی، فاصله طبقاتی، تورم و یأس و ناامیدی جوانان و فعال شدن گسل اختلافات قومی و مذهبی در کشور است.

مقصودی افزود: جنگ بزرگتر از  آمریکا امروز ثروت مدیرانی است که چند هزار میلیارد اندوخته دارند و فرزندان آن‌ها در داخل و خارج فخر فروشی می‌کنند. جنگ آمریکا رشد مدیران دو تابعیتی و رشد فرهنگ غرب گرایانه در کشور است. بیایید برای غلبه بر جنگ اقتصادی آمریکا، این نظام ناعادلانه مالیاتی، فرار مالیاتی، عدم توجه به مردم و خرده کاسبان را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که شایستگان سر جای خود نباشند، تا زمانی که نگاه مدیران ما لیبرالی و کوبیدن مستضعف و ایجاد فاصله طبقاتی باشد نیازی به حمله آمریکا نیست. بدتر از حمله آمریکا زمانی اتفاق می‌افتد که رئیس جمهور و مجلس این مملکت، لیسانس فقه فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد را وزیر صنعت و معدن و تجارت می‌کنند و اوضاع صنعت و تجارت و تنظیم بازار، کاغذ، ماشین ما آن چه که هست می‌شود و این در شأن مردم ما نیست.

نماینده مردم سبزوار تصریح کرد: جناب آقای رئیس جمهور من به شما یادآوری می‌کنم که فرمود در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس جوانان ۲۰ ساله پیروز شدند، اما در جنگ اقتصادی کابینه سالخورده دولت و ۶۰، ۷۰ ساله‌ها شکست می‌خورند  و صدای این شکست را از کوچک شدن  سفره مردم و خورد شدن استخوان مادران و پدران می‌شنویم.

مقصودی با بیان اینکه دشمن امروز ما قوانین دست و پاگیر منابع طبیعی و بنیاد مسکن، شهرداری و امور مالیاتی است گفت: درد مردم در روستا‌ها را هیچکس نمی‌شوند و هیچ فریادرسی ندارند. آقای روحانی، آقای نوبخت، آقای جهانگیری؛ دشمن بزرگ‌تر از آمریکا کسانی هستند که در داخل با سیاست‌های غلط اقتصادی باعث بی اعتبار شدن پول ایرانی شدند و این خیانت بزرگ در تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد.

وی با بیان اینکه نظام اقتصادی کشور فاقد آینده‌نگری و دانش کافی است، گفت: مدیران اقتصادی ما آینده نگری ندارند، ما نیازی به دشمنی و حمله آمریکا تا زمانی که مدل فعلی سیستم اقتصادی در کشور حاکم باشد که نتیجه آن افزایش ویژه‌خواری، پارتی بازی، لابی گری، رانت خواری تا خصوصی سازی، فروش و حراج اموال دولت و ملت به بهانه خصوصی‌سازی باشد، نداریم.

نماینده مردم سبزوار در ادامه افزود: مجلس در رأس امور نیست مجلس بر امور نظارت ندارد و از همه مهمتر اینکه آمریکا با مطالعه تاریخ و نتایج جنگ ایران و عراق و حمله مغول به ایران و تجربیات سردار غیرتمند ایران، سردار سلیمانی د رعراق و سوریه می‌داند که نباید دست از پا خطا کند.

مقصودی در پایان خاطرنشان کرد: بشنویم و به یاد آوریم صدای مردم را در دهه ۵۷ با انواع فساد‌های اداری، مالی، اخلاقی، بی عدالتی فریاد زدند. صدای مردم را بشنویم که در راهپیمایی‌ها اعلام کردند که به نظام و راه امام و شهدا علاقه و رهبری را دوست دارند.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
در جنگ اقتصادی و هر جنگ دیگر داشتن روحیه جهادی ،تعهدو تقوای الهی حرف اول را میزند وگرنه پیر بودن و جوان بودن کابینه از اهمیت چندانی برخوردار نیست و لیکن در شرایط فعلی خیلی کارها میشود کرد ولی متاسفانه عملکردها به قدری ضعیف و مایوس کننده است که داد همه درآمده است . نه کار اوناست ،نه کار ایناست از این وآن نیست از ماست که برماست .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر