کد خبر: ۶۹۴۵۲۸۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: محدوده خواجوی کرمانی پس از تخریب سنگ ۷۰ تنی ایمن سازی می‌شود.

ایمن سازی محدوده خواجوی کرمانیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حسین آرگیو معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: نقشه روش‌های مهار و تخریب تخته سنگ واقع در محدوده خواجوی کرمانی تهیه و به پیمانکار ابلاغ شده است.

وی افزود: پیمانکار در محدوده پایین دروازه قرآن، ۹۰ لوله بتنی به عنوان دیواره دفاعی نصب کرده و دو لایه برای ایمنی بیشتر، فنس گذاری شده تا اگر احیانا سنگ در رفت و خرده سنگی پرتاب شد، ایمنی عابرین یا خودرو‌هایی که د ر آن محدوده در حال حرکت هستند حفظ شود.

آرگیو با بیان اینکه مهار تخته سنگ بوسیله یکسری کابل آغاز شده و پاشنه زیر سنگ که خالی شده با بتن پر می‌شود، اضافه کرد: پس از مهار کامل سنگ و حصول اطمینان از عدم ریزش تخته سنگ، تیم‌های مختلف زمین شناسی و عوامل فنی مهند سی پیمانکار وارد عمل خواهند شد و سنگ را تخریب خواهند کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه برای مهار این تخته سنگ یک قرارداد مشاوره با سازمان زمین شناسی و یک قرارداد اجرایی با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد شده است، افزود: معاونت فنی عمرانی شهرداری به عنوان کارفرما، مسئولیت جابجایی این تخته سنگ ۷۰ تنی را به عهده دارد.

آرگیو تصریح کرد: برای تخریب این تخته سنگ از روش انفجار استفاده نمی‌شود، بلکه با کمترین هزینه، سنگ را خرد کرده و از بالای کوه به پایین انتقال داده می شود به طوری که احتمال ریزش، صفر باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، ایجاد دیواره ۷۰ – ۶۰ متری در پایین دست دروازه قرآن را در جلوگیری از ریزش احتمالی خرده سنگ‌ها موثر دانست و اظهارداشت: روزی که قرار است سنگ تخریب شود با همکاری دستگاه‌ها در طول دو سه روز، راه‌های این مسیر بسته و از تردد عابران و خودرو‌ها جلوگیری می‌شود تا خطر، کسی را تهدید نکند.

وی اعلام کرد: با توجه به سخت بودن راه‌های دسترسی به بالای این توده سنگ برنامه ریزی شده تا ماشین آلات و بیل مکانیکی به بالای این توده سنگ منتقل شود.

آرگیو تاکید کرد: یک قرارداد کلی با سازمان زمین شناسی منعقد خواهد شد تا پس از تخریب سنگ ۷۰ تنی، محدوده خواجوی کرمانی و دروازه قرآن ایمن شود.

در فروردین ماه امسال تصویری از یک بلوک سنگی چندین تنی در ارتفاعات مشرف بر دروازه قرآن در حالتی نامتعادل در فضای مجازی منتشر شده و دست به دست می‌شود؛ این تصاویر احتمال سقوط این بلوک سنگی را به مخاطبان گوشزد کرده است.
انتهای پیام/م

ایمن سازی محدوده خواجوی کرمانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر