کد خبر: ۶۹۴۵۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: سیلاب اخیر بیش از ۱۱هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های راه استان وارد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ،عباس شرفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: سیلاب اخیر بیش از ۱۱هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های راه استان وارد کرد.

 شرفی  اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه، ۲۰۶ دستگاه پل و آب رو و ۵۹ دستگاه پل با دهانه بالای هشت متر در سیل تخریب شده است.

وی با بیان اینکه با امکانات ادارات راهداری ۱۹ استان ۱۰ دستگاه پل بزرگ در جاده خرم آباد- پلدختر نصب شد، افزود: پل روستای چم مهر که مورد تاکید رییس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، سازمان راهداری و استاندار لرستان است طی ۱۰ تا ۱۲ روز آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از احداث پل جدید در محور بابازید خبر داد و گفت: پل بابازید در جاده ترانزیتی غرب کشورقرار دارد که عمده تردد نفتکش‌ها در این محور صورت می‌گیرد این پل ۷۰ سال پیش احداث شده بود که در سیل اخیر تخریب و مسیر قطع شد.

شرفی ادامه داد: پیش بینی می‌شود ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار درساخت این پل مورد نیاز باشد.

به گفته وی خوشبختانه با اقدامات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بسیج امکانات ۱۹ استان معین، لرستان از حالت بحران خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان افزود: با هماهنگی سازمان و حوزه معاونت ساخت و توسعه راه‌های وزارت راه و شهرسازی مقرر گردید مشاور مشترکی انتخاب و مسیر خرم آباد- پلدختر را مطالعه کند که در حال حاضر مطالعات انجام شده است.

شرفی گفت: در طرح اول با توجه به تخریب بیش از ۴۸ کیلومتر از مسیر احتمال دارد که این میزان از راه مجددا احداث شود و مسیر جایگزین و ایمن بویژه در قسمت‌هایی که رودخانه به جاده نزدیک شده بیش از هشت تونل، واریانت و پل جدیدایجاد شودکه این طرح در حال نهایی شدن است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه راه ارتباطی تعدادی از روستا‌های پرجمعیت مسیر و مراکز مهم تولید در این محور قرار دارد مسیر جدید با در نظر گرفتن راه سریعتر و آنتنی به این روستا‌ها انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان ادامه داد: همچنین برای تردد آسانتر مردم در محور قدیم نیز همان مشاور قرار است برآورد را تا آخر خرداد اعلام و با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار حداقل‌های ایمنی در این محور برقرار شود.

انتهای پیام/ ر

سیل ۱۱هزار میلیارد ریال به زیرساخت‌های راه لرستان خسارت وارد کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر