کد خبر: ۶۹۴۶۲۹۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

مدیر پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: تجهیزات و قطعات پالایشگاه‌های پارس جنوبی توسط شرکت‌های داخلی طراحی، ساخته و نصب می‌شود.

لباس وطنی بر تن پالایشگاه‌های پارس جنوبی/ دستیابی به تولید روزانه ۶۰ میلیون متر مکعب گاز شیرینبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی گرامی شیرازی مدیر پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه تحریم‌ها فرصت مهمی در افزایش توانمندی شرکت‌های داخلی در ساخت تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه‌های گاز و پتروشیمی رافراهم کرده است، اظهار داشت: در این راستا ضمن حمایت از تولیدکنندگان، تجهیزات و قطعات پالایشگاه‌های پارس جنوبی توسط شرکت‌های داخلی طراحی، ساخته و نصب می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فن‌بازار در ساخت قطعات پالایشگاه افزود: هر قطعه‌ای که در فرآیند تولید پالایشگاه به آن نیاز داشتیم با کمک طراحان داخلی، شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علمی و فن‌آوری، فن بازار‌ها و دانشگاه‌ها تولید و سعی شده با کمک مهندسان مجتمع پارس جنوبی این مهم محقق شود.

وی ظرفیت تولید گاز در فاز‌های دوم و سوم پارس جنوبی بر اساس طراحی اولیه را تولید روزانه ۵۶.۶ میلیون متر مکعب گاز طبیعی دانست و خاطر‌نشان کرد: تولید روزانه ۸۰ هزار بشکه میعانات گازی وروزانه ۴۰۰ تن گوگرد از دیگر تولیدات این دو فاز است.

مدیر پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه فاز‌های دوم و سوم سال ۱۳۸۱ وارد مدار تولید شد خاطر نشان کرد: تامین بخشی از گاز صنعتی و شهری، نولید میعانات گازی و گوگرد برای صادرات از اهداف مهم راه‌اندازی فاز‌های دوم و سوم پارس جنوبی است.

گرامی‌شیرازی از بومی‌سازی ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه گاز فاز دوم و سوم پارس جنوبی خبرداد و افزود: ساخت انواع قطعات و تجهیزات شامل، شیر‌های کنترلی، اضطراری، قطعات کمپرسور و قطعات پمپ‌ها و دیگر تجهیزات پالایشگاه دوم پارس جنوبی توسط شرکت‌های داخلی زمینه افزایش تولید گاز در این پالایشگاه را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت و تعویض تجهیزات پالایشگاه دوم پارس جنوبی توسط متخصصان داخلی سبب افزایش تولید شده است خاطر نشان کرد: با بومی سازی ساخت تجهیزات یاد شده در دو مرحله تولید گاز در پالایشگاه دوم مجتمع پارس جنوبی افزایش یافت و سبب افزایش توان تولید روزانه به ۶۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین در فاز‌های ۲ و ۳ پارس جنوبی شده است.

مدیر پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی بیان کرد: علاوه بر افزایش تولید ۲۳ درصدی گاز، هم اکنون پالایشگاه دوم پارس جنوبی توان تولید روزانه ۳۷۰ تن گوگرد و ۷۲ هزار بشکه میعانات گازی را نیز دارد.

گرامی‌شیرازی تاکید کرد: در راستای پایداری تولید در مواردی که الزام برای خودکفایی وجود داشته است، حرکت کرده‌ایم و در داخل برای اقلامی که به صرفه است سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

انتهای پیام/ب

تولید روزانه ۶۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین در پارس جنوبی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
صنعت نفت ، از تولید سخت ،
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر