کد خبر: ۶۹۴۶۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
معاون پژوهش و امور بین‌الملل سازمان مالیاتی:
زمانی گفت: با شناسایی بیش از ٢٥٠٠ مورد فرار مالیاتی و ٣ هزار مورد سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی، موفق به تحقق ٩٧ درصدی درآمد‌های مالیاتی شدیم.
 
۹۷ درصد از درآمد‌های مالیاتی محقق شد/ شناسایی تخلف ۳ هزار کارت بازرگانیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد زمانی، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و امور بین الملل سازمان مالیاتی با تشریح چشم انداز نظام مالیاتی امسال، گفت: تلاش نظام مالیاتی، به حداقل رساندن فرار مالیاتی با استفاده از ابزار‌های مختلف است.

وی در خصوص تحقق درآمد‌های مالیاتی سال ٩٧، گفت: با توجه به گستردگی مشوق‌های مالیاتی در قالب احکام قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال ١٣٩٧، خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های مربوط به صادرات نفت، تحقق درآمد‌های مالیاتی پیش بینی شده دشوار به نظر می‌رسید، اما با عملکرد مناسب همکاران ما در سازمان امور مالیاتی کشور این امر محقق شد.

بیشتر بخوانید: ضرورت توسعه پایه های مالیاتی/ ارائه فهرست سازمان های اخلالگر نظام مالیاتی

زمانی  افزود: سازمان بدون افزایش فشار مالیاتی بر مؤدیان و با انجام اقداماتی در خصوص مقابله با فرار مالیاتی، جلوگیری از پولشویی و وصول مطالبات دولت، شناسایی و کشف بیش از ٢٥٠٠ مورد فرار مالیاتی و ٣٠٠٠ مورد سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی از طریق بررسی تراکنش‌های بانکی مشکوک و پایگاه اطلاعات مؤدیان مالیاتی توانست ٩٧ درصد درآمد‌های مالیاتی را محقق کند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان مالیاتی در خصوص برنامه‌های سازمان به منظور مقابله با فرار مالیاتی، بیان کرد: اگرچه طی سال‌های گذشته برای مقابله با فرار مالیاتی و حرکت به سمت استقرار سیستم اطلاعات مالیاتی پیشرفته تلاش‌های زیادی شده است، اما همچنان این موضوع یکی از مشکلات مهم نظام مالیاتی کشور است.

وی با بیان اینکه تلاش نظام مالیاتی، به حداقل رساندن فرار مالیاتی با استفاده از ابزار‌های مختلف است، گفت: درصدد هستیم با اقدامات و طراحی برنامه‌هایی به این مهم نائل آییم که مهمترین آن‌ها تقویت سیستم‌های اطلاعات مالیاتی کشور است. در این جهت در حال حاضر بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون رکورد اطلاعاتی در سامانه‌های اطلاعاتی سازمان، ذخیره شده است که امید می‌رود با تقویت آن و بهره گیری در زمینه شناسایی و وصول مالیات، گام مهمی در کاهش فرار مالیاتی و وصول مالیات حقه دولت برداشته شود.

زمانی همچنین با اشاره به گستردگی، تنوع و تعدد معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی، تصریح کرد: دولت و سازمان امور مالیاتی کشور برنامه‌هایی را برای بازنگری و ساماندهی نظام معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی مدنظر قرارداده است که امید است با همراهی تمام نهاد‌های مسئول و تصمیم گیر در این خصوص، در سال جدید نتایج مفیدی حاصل شود.

انتهای پیام/

شناسایی زمینه‌های ایجاد فرارمالیاتی در سال ۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر