کد خبر: ۶۹۴۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱

در این گزارش شانس کسب سهمیه المپیک تنیس روی میز برای حضور در توکیو بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تنیس روی میز یکی از رشته‌های المپیکی است که چشم بادامی‌ها حرف اول را در این رشته می‌زنند. در سال‌های گذشته مسابقات منطقه‌ای برگزار می‌شد که می‌توانستیم در آسیای میانه سهمیه المپیک را کسب کنیم اما قوانین کسب سهمیه‌ی المپیک در تنیس روی میز تغییر کرده است.

تیم ملی در هر دو بخش بانوان و آقایان مسابقات انتخابی تیم ملی را در خرداد ماه پیش رو دارد. ۱۲ بازیکن در دو مرحله به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در مرحله اول ۲ نفر و در مرحله‌ی دوم نیز ۲ نفر انتخاب می‌شوند. این نفرات هم برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و هم برای تیم اعزامی به مسابقات تیمی المپیک ۲۰۲۰ انتخاب می‌شوند.

طبق تجربه‌ی بازیکنان و درخشش آن‌ها ۴ نفر شانس بیشتری نسبت به سایر بازیکنان تنیس روی میز دارند. نوشاد و نیما عالمیان در بخش آقایان و ندا شهسواری و مهشید اشتری شانس های اول تنیس روی میز ایران برای کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ است.

این روز ها درخشش ملی پوشان تنیس روی میز هم در رده های پایه و هم در رده بزگسالان در میادین مختلف نشان داده است که با سرمایه گذاری بیشتر در این رشنه می توان به نتایج بزرگی دست یافت. نوشاد عالمیان یکی از استعداد های شاخص این رشته در بازی های آسیایی جاکارتا  مدال برنز این رقابت بزرگ را کسب کرد.

تنیس روی میز با سایر رشته های ورزشی متفاوت است و برای کسب سهمیه باید به مسابقات مختلفی اعزام شوند تا شانس حضور در توکیو را داشته باشند. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که بودجه فدراسیون محدود و تعداد مسابقاتی که برگزار می شود زیاد است.

۴ ملی پوش شانس کسب سهمیه المپیک را دارند

محمد رضا میر الماسی مدیر تیم های ملی تنیس روی میز در گفتگو با خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد: ۱۶ تیم برتر جهان برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو انتخاب می‌شوند که ۹ تیم از مسابقات جهانی و یک تیم میزبان و ۶ تیم از بین قاره‌ها انتخاب می‌شود. هر تیمی ۳ نفر را به مسابقات المپیک معرفی می‌کند. از آسیا ۶ نفر از تورنمنت‌ها انتخاب می‌شوند که ایران در این زمینه شانس دارد که البته قطعیت وجود ندارد. ممکن است شرایط به سال‌های قبل بازگردد که مسابقات منطقه‌ای برگزار می‌شد که ایران در آسیای میانه به رقابت با حریفان خود می‌پرداخت. ایران در تنیس رو میز در آسیای میانه حرف اول را می‌زد و بازیکنان توانسته بودند توان خود را به نمایش بگذارند.

او افزود: در المپیک ریو ۲۰۱۸ دو نماینده از کشورمان نوشاد عالمیان و ندا شهسواری توانسته بودند سهمیه المپیک را کسب کنند. در مسابقات انفرادی نیز تعدادی از رنکینگ و تعدادی از مسابقات قاره‌ها انتخاب می‌شود. در بخش آقایان نوشاد و نیما عالمیان با توجه به رنکینگ بهتر نسبت به سایر ملی پوشان شانس بیشتری برای کسب سهمیه المپیک توکیو دارند. در بخش بانوان ندا شهسواری و مهشید اشتری نیز شانس انتخابی المپیک را خواهند داشت.

میر الماسی در پایان بیان کرد: همچنین نفراتی که به قهرمانی آسیا و تیمی المپیک توکیو اعزام می‌شوند از بازیکنان برتری که در مسابقات انتخاب المپیک برگزار می‌شود انتخاب می‌شوند.


بیشتر بخوانید: 

تاریخ و میزبان رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک اعلام شد

دبیر فدراسیون تنیس روی میز از سمت خود کناره گیری کرد

حسینی: شمس در تنیس روی میز جهان تاریخ ساز شد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر