کد خبر: ۶۹۴۷۰۷۹
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰

فرماندار دشتی گفت: ۴۷ هکتار از مراتع و جنگل‌های شهرستان دشتی در آتش سوخت و با تلاش نیرو‌های محلی، آتش‌نشانی و امداد و نجات شهرستان دشتی آتش به طور کامل مهار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عبدالله نادری فرماندار دشتی با اشاره به آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های دشتی اظهار داشت: به سبب خشک بودن دشت‌های دشتی، مراتع و باغات پیرامون روستای سهو بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی طعمه حریق شد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه از روز گذشته این منطقه طعمه حریق شد افزود: شب گذشته بخشی محدودی از مراتع و باغات پیرامون روستای سهو طعمه حریق شد که با اقدام به موقع نیرو‌های محلی، آتش‌نشانی و امداد و نجات شهرستان دشتی آتش به طور کامل مهار شد.

وی بیان کرد: امشب نیز آتش در دو نقطه، بخش دیگری از مراتع و باغات روستای سهو را فرا گرفت که نیرو‌های امداد و نجات و گروه‌های ویژه منابع‌طبیعی و هلال احمر به همراه تیم آتش‌نشانی شهرداری خورموج به موقعیت اعزام شده و آتش را مهار کردند.

نادری افزود: دشت‌های خشک و وزش باد، اراضی و مراتع و باغات را مستعد آتش سوزی کرده و کوهستانی بودن منطقه و صعب‌العبور بودن امکان انتشار آتش را بیشتر کرده است.

وی، با بیان اینکه شب گذشته آتش سوزی در سطح ۳۲ هکتار مراتع، دشت و جنگل‌های روستای سهو بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی مهار شد خاطر نشان کرد: امشب نیز آتش سوزی در ۱۵ هکتار دیگر از اراضی جنگلی و مرتعی این منطقه با تلاش نیرو‌های امدادی و آتش نشانی مهار شد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه در مجموع ۴۷ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی روستای سهو بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی در آتش سوخت بیان کرد: آتش با کمک جوانان و بسیجیان روستا‌های سهو، دهوک و اژدرخواب، آتش‌نشانی شهر خورموج و همکاری نیروی انتظامی و منابع طبیعی مهار و از سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شد.

نادری با اشاره به اینکه علت آتش‌سوزی در دست بررسی است تصریح کرد: بارندگی‌های مناسب، رشد و نمو گیاهان و خشک شدن آن‌ها با گرمای هوا شرایط را برای آتش‌سوزی و سرایت آن فراهم کرده است که مردم، گردشگران و رهگذران باید از روشن کردن آتش در این مناطق به دلیل احتمال سرایت آن به دیگر نقاط خودداری کنند.

وی تاکید کرد: از مردم و طبیعت گردان  تقاضا می‌شود احتیاط و اقدامات پیشگیرانه را در مواجهه با طبیعت در این روز‌ها مراعات کنند تا شاهد بروز آتش سوزی در مراتع و باغات و مناطق کوهستانی شهرستان نباشیم.

انتهای پیام/پ

 

آتش سوزی در مراتع کوهستانی در بوشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر