کد خبر: ۶۹۴۸۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
کد خبر : ۶۹۴۸۹۳۶
به ابتکار سفارت ایران صورت گرفت؛

به ابتکار سفارت ایران در روسیه، میز گردی با عنوان روز بین المللی قدس در حضور نمایندگان ۱۵ خبرگزاری در خبرگزاری ریانووستی برگزار شد.

برگزاری میز گرد قدس در خبرگزاری ریانووستی روسیهبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه میز گردی با عنوان روز بین المللی قدس در حضور نمایندگان ۱۵ خبرگزاری و شبکه خبری در محل خبرگزاری ریانووستی برگزار شد.

در این میز گرد که با حضور سفرای ایران، فلسطین و عراق در روسیه و همچنین معاون مفتی روسیه و رئیس مرکز روسی اروشلیم برگزار شد مهمترین موضوعات مربوط به فلسطین از جمله طرح معامله قرن مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی سنایی سفیر کشورمان در این میز گرد با اشاره به این که مساله فلسطین بدون تردید مساله اول جهان اسلام می‌باشد اظهار کرد: بسیاری از مشکلاتی که جهان اسلام با آن روبرو می‌باشد ناشی از قضیه فلسطین است و سیاست خارجی آمریکا در این باره دچار ساده انگاری و سردرگمی شده است. سفیر کشورمان همچنین در خصوص سیاست جمهوری اسلامی ایران در خصوص فلسطین عنوان کرد: سیاست ایران در قبال فلسطین حمایت از مردم و جنبش مقاومت و حمایت از حقوق محروم شده مردم فلسطین است. سنایی در این نشست راه حل مشکل فلسطین را در گرو وحدت مسلمانان و جهان اسلام دانست و عنوان داشت: موضع ایران در قبال کشور‌های همسایه و عرب خلیج فارس بر مبنای تعامل و گفتگو است و معتقدیم این سیاست می‌تواند به حل مشکلات جهان اسلام از جمله فلسطین کمک نماید. جهان اسلام باید امنیت خود را از درون خود تامین کند و در این زمینه نیاز به گفتگو‌های درون منطقه‌ای داریم.

در ادامه این نشست رسانه‌ای سخنرانان ضمن اعلام حمایت خود از حق مردم فلسطین بدست آوردن سرزمین‌های خود، طرح آمریکا تحت عنوان معامله قرن را طرحی غیر قابل قبول و از پیش شکست خورده دانستند. سفیر فلسطین در این رابطه تصریح نمود: ما هیچ وقت با معامله قرن موافقت نخواهیم کرد و سرزمین هایمان را با پول معامله نمی‌کنیم و قدس برای ما موضوع چانه زنی نیست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر