کد خبر: ۶۹۵۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
نه به معامله قرن ؛

امام جمعه خوی گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی یک تهدید جهانی است، چون در صورت عملی ساختن نقشه معروف و شوم از نیل تا فرات متجاوز از ۱۲ کشور جهان نابود خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،حجت الاسلام سید رضی شکوری امام جمعه خوی در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته بعداز توصیه نماز گزاران به رعایت کردن تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های مهم هفته روز جهانی قدس، رحلت علامه مجلسی، سخنرانی تاریخی امام در مدرسه فیضیه ۱۵ خرداد سال ۴۲، رحلت رهبر کبیر انقلاب، انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری انقلاب اسلامی و عید سعید فطر را از جمله مناسبت‌های مهم هفته برشمرد.
 
وی در ادامه با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس دلایل حمایت جمهوری اسلامی از آرمان فلسطین را در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ترتیب زیر برشمرد و گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی یک تهدید جهانی است، چون در صورت عملی ساختن نقشه معروف و شوم از نیل تا فرات متجاوز از ۱۲ کشور جهان نابود خواهد شد.
 

وی همچنین افزود: از جمله اهداف وجودی اسرائیل از دیدگاه استکبار جهانی ایجاد اختلاف در میان کشور‌های اسلامی، به تحلیل بردن قدرت مسلمانان و غارت کردن ذخایر و معادن مسلمانان می‌باشد.

معامله قرن توطئه مشترک استکبار جهانی و ارتجاع منطقه

 
خطیب نماز جمعه با اشاره به طرح استکباری معامله قرن اظهار داشت: اخیراً از سوی رسانه‌های غربی و رژیم صهیونیستی طرحی مطرح شده تحت عنوان معامله قرن که از طرف رییس جمهور آمریکا برای به اصطلاح حل مشکلات فلسطینیان با رژیم جعلی اسرائیل ارائه شده و طبق وعده پس از ماه رمضان اجرایی خواهد شد.
 
وی در ادامه با اشاره به مطالبی که در نوع رسانه‌های غربی و صهیونیستی در زمینه معامله قرن مطرح شده اظهار داشت: گروه‌های فلسطینی و دولت‌های عرب منطقه برای به رسمیت شناختن دولت فلسطین از ناحیه اسرائیل در بخش‌های کوچکی از غزه موارد‌ی را متعهد می‌شوند.
 
خطیب نماز جمعه خوی در همین راستا ادامه داد:انصراف فلسطینیان از بازگشت به وطن خود، فلسطینیان در نوار غزه حق حمل سلاح و تشکیل ارتش ندارند، حماس تمامی اسلحه‌های فردی و جمعی خود را تحویل بدهد، اعلام قدس به عنوان پایتخت ابدی اسرائیل، نیمـی از کرانه باخـتری و بخـشی از بـیت المقدس شرقی به اسرائیل واگذار می‌شود، به یهودیان اجازه خرید املاک فلسطینی داده می‌شود، ولی فلـسطـینـیان از چـنین حـقی بـرخـوردار نیـستند و ۷۰ درصد هزینه‌های اجرایی طرح به عهده کشور‌های عرب صادر کننده نفت می‌باشداز جمله مواردی بودند که متعهد می‌شوند.
 

وی در ادامه با بیان اینکه، از مدت‌ها قبل رییس جمهور آمریکا مقدمات عملی ساختن این طرح را فراهم کرده بود، افزود: خروج آمریکا از برجام، تحریم اقتصادی مجدد ایران، انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت المقدس و الحاق بلندی‌های جولان به سرزمین‌های اشغالی مواردی بودند که رئیس جمهور آمریکا از مدت‌ها پیش این طرح هارا فراهم کرده بود.

پاسداری از میراث‌های امام رسالت سنگین مسئولان و مردم

 
حجت الاسلام شکوری با تسلیت سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب نیز اظهار داشت:از جمله رسالت‌های ملت فداکار و قدرشناس ایران در شرایط فعلی پاسداری و حراست از میراث‌های ماندگار آن حضرت می‌باشد.
 
خطیب نماز جمعه خوی ادامه داد: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری، وحدت اسلامی و بیداری اسلامی، استکبار ستیزی و ایجاد اعتماد به نفس، وصیتنامه بلند الهی و سیاسی ازجمله مواردی هستند که در شرایط فعلی ملت فداکار ایران باید از این موارد پاسداری و حراست کنند.
 
وی همچنین افزود: پاسداری از میراث‌های امام رسالت سنگین مسئولان و مردم است.

خطیب با اشاره به عید سعید فطر که یکی از مناسبت‌های مهم هفته با استناد به روایتی از امام رضا (ع) اظهار داشت: آن بزرگوار می‌فرماید: روز فطر برای این عید قرار داده شده که تا روز گردهمایی مسلمانان باشد و در این روز گردهم آیند و برای خدا به صحرا (فضای باز) در آیند و خداوند را بر لطفی که بر آن‌ها کرده به بزرگی یاد کنند.

روش‌های مبارزه با گناه از دیدگاه اهل بیت (ع)

 
 
خطیب درپایان سخنان خود با اشاره به روش‌های مبارزه با گناهان از دیدگاه اهل بیت که در استمرار حالت‌های معنوی حاصل شده در ماه رمضان نقش اساسی داشتند چند مورد را به ترتیب زیر یادآوری کردند:
 
رسول خدا (ص) می‌فرماید:‌ای بندگان خدا شما مانند بیماران هستید و خداوند پروردگار عالمیان مانند طبیب است صلاح بیمار در آن است که طبیب از آن خبر دارد.

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر