کد خبر: ۶۹۵۲۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
کد خبر : ۶۹۵۲۰۰۷

کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای اعتراض رسمی خود را نسبت به رفتار پیش آمده در رقابت‌های بین المللی جام ساساری به رئیس اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد.

اعتراض کمیته ملی المپیک ایران به فدراسیون جهانی کشتیبه گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از کمیته ملی المپیک، کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای اعتراض رسمی خود را نسبت به رفتار پیش آمده در رقابت‌های بین المللی جام ساساری با دارنده مدال طلای وزن ۶۱کیلوگرم کشورمان، محمد باقر یخکشی، به رئیس اتحادیه جهانی کشتی اعلام و خواستار بررسی این موضوع و احقاق حق نماینده کشورمان شد.

متن نامه به شرح زیر است:

رئیس اتحادیه جهانی کشتی

عضو هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک

جناب رئیس

توجه شما را به اتفاق ناخوشایند اخیر که برای  محمد باقر یخکشی، عضو تیم ملی کشتی ایران در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام "ساساری" رخ داد جلب می‌نمایم.

مدال آور طلای ۶۱ کیلو گرم، آقای یخکشی که تیشرت آستین کوتاه تیم را به تن داشت برای حضور در مراسم توزیع مدال بر روی سکو رفت. اما از وی خواسته شد که لباس آستین بلند بپوشد در حالی که ورزشکار لباس مورد درخواست را برای پوشیدن همراه نداشت. سپس برگزار کننده از ورزشکار خواست تا یونیفرم ایتالیا را بپوشد و ورزشکار حاضر به پوشیدن لباس یک کشور دیگر بر روی سکو نشد (همان طور که در ماده ۵ قوانین بین المللی کشتی نیز تاکید شده است " استفاده از لباس با نشان یا علایم اختصاری کشوری دیگر ممنوع است.

در نتیجه بلافاصله بعد از مراسم مدال، "ادیت دزازا" مدال را از گردن ورزشکار خارج کرد و به گردن خود انداخت و ورزشکار شوکه شده را به دلیل عدم رعایت قوانین مراسم مدال اتحادیه جهانی کشتی و عدم همکاری در مراحل مراسم توزیع مدال (طبق آنچه در وب سایت اتحادیه جهانی کشتی آمده است)، فاقد صلاحیت اعلام کرد. این در حالی است که ورزشکار به هیچ وجه قصد عدم رعایت قوانین را نداشته است و همچون هم تیمی خود که در روز قبل با همان لباس متحد الشکل تیم، بر روی سکو حاضر شده و مدال برنز خود را دریافت کرده است، لباس تیم را بر تن داشت.

خواهشمند است دستور فرمایید کمیته فنی UWW این موضوع را فورا مورد بررسی و تجدید نظر قرار داده تا ورزشکار بتواند امتیاز و مدال خود را باز پس بگیرد.

قبلا از حمایت شما تشکر می‌کنم و منتطر پاسخ شما هستم.

سید رضا صالحی امیری

رئیس کمیته ملی المپیک ایران

انتهای پیام/

آخرین اخبار از کمیته ملی المپیک 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر