وقتی زن جوان سیم کارتش را گم کرد، فکر نمی‌کرد دچار این همه دردسر و مخمصه شود.

سیم کارت گمشده آبروی زن جوان را بردبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،اولین بار یکی از دوستانش با او تماس گرفت و از سر دلسوزی شماتتش کرد. نمی‌فهمید دوستش چه می‌گوید تا اینکه متوجه شد در اینستاگرام صفحه‌ای با نام او باز شده و تصاویر خصوصی اش در آن منتشر شده است.

باورش نمی‌شد تا اینکه خودش این صفحه را دید و دریافت تعدادی از تصاویری که هیچ وقت به کسی نشان نداده در این صفحه منتشر شده است.

ضربه بعدی را زمانی خورد که متوجه شد یک کانال تلگرامی نیز به نام او باز و همان تصاویر محرمانه اش در آن صفحه منتشر شده است. از خجالت نمی‌توانست سرش را جلو خانواده و آشنایان بلند کند. به واسطه این اتفاق از جمع گریزان بود.

ادامه فعالیت این صفحات در فضای مجازی او را کلافه کرده بود. برای همین به دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه‌ای مشهد مراجعه و علیه گردانندگان این کانال تلگرامی شکایت کرد. او که نمی‌دانست چگونه اطلاعات محرمانه اش لو رفته است با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتای خراسان رضوی معرفی شد.

به دستور سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، تیمی از کارشناسان این پلیس تخصصی مأموریت یافتند به این پرونده رسیدگی کنند.

اولین ظن مأموران برداشت تصاویر از روی پروفایل این خانم جوان در شبکه‌های مجازی بود که با همین سرنخ، فعالیت گسترده‌ای آغاز شد، اما شاکی اعلام کرد برخی از تصاویر را هیچ گاه در حساب کاربری اش قرار نداده است.

با اطلاعات به دست آمده، بررسی‌ها وارد شاخه جدیدی از تحقیقات شد و با طرح این سؤال که شاکی چند خط تلفن همراه به نام خودش دارد، ضابطان قضایی به پیگیری این موضوع پرداختند.

هر چند زن جوان اعلام کرد تنها یک سیم کارت به نامش هست، تیم تخصصی پلیس متوجه وجود یک سیم کارت دیگر شد که شاکی در گذشته آن را خریده و از سرنوشت این سیم کارت بی اطلاع است.

شاکی در ادامه به یاد آورد که زمانی این سیم کارت را تهیه کرده و اتفاقا با آن یک حساب کاربری در تلگرام باز کرده و پس از مدتی که از این حساب و سیم کارت کمتر استفاده می‌کرده آن را در محل کارش کنار گذاشته است.

هر چند شاکی سیم کارت را دور انداخته بود، این خط همچنان فعال و فردی در حال سوءاستفاده از آن بود و اطلاعات محرمانه این زن هم از همین طریق به دست فرد شیاد افتاده بود.

با دستور قضایی و حذف این صفحات در فضای مجازی، تحقیقات پلیس برای شناسایی عامل این شیادی ادامه دارد.

منبع: شهر آرا

انتهای پیام/س

عکس های زن جوان در شبکه های اجتماعی دردسرساز شد
 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۰۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
من دست این نیروهای انتظامی جان بر کف ومجاهد و با هیمنه را میبوسم سلام و درود بر شما الله نگه دارتون