کد خبر: ۶۹۵۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

به گفته بازار خودرو، کاهش قیمت‌ها باعث شده تا کمتر خرید و فروشی در بازار انجام شود و بازار مملو از فروشنده بدون خریدار است.

آیا کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه دار خواهد بود؟/  ۱۰۰ هزار خودرو جدید به بازار تزریق می‌شودبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با ابهامات مرجع قیمت‌گذاری خودرو و مطرح شدن بازگشت تعیین قیمت‌‌ها به شورای رقابت، طی هفته جاری، بازار خودرو روند کاهشی به خود گرفته و روز به روز ادامه دارد.

به‌ اعتقاد فعالان بازار خودرو دلیل اصلی گرانی خودرو وجود نقدینگی بالا است و این نقدینگی محل خاصی برای سرمایه‎گذاری ندارد و بازارهای کاذبی مانند خودرو و دلار را ایجاد کرده است.

به گفته این فعالان، کاهش قیمت‌ها باعث شده تا کمتر خرید و فروشی در بازار انجام شود و بازار مملو از فروشنده بدون خریدار است و با فروکش کردن هیجان بازار پیش‌بینی می‌شود افت قیمت‌ها ادامه دار باشد.

قیمت خودرو عمدتا تحت تاثیر مسائل روانی بازار است

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت کاهش قیمت خودرو در بازار در روز‌های اخیر، گفت: قیمت خودرو عمدتا تحت تاثیر مسائل روانی بازار است؛ در دوره‌ای به دلیل نوسانات ارز، قیمت سازی‌ در فضای مجازی و غیره قیمت خودرو افزایش پیدا کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تصمیماتی مانند ترخیص خودرو‌های مانده در کمرگ بر قیمت خودرو در بازار اثر مثبت داشت و قیمت‌ها را کاهشی کرد.

رحمانی با بیان اینکه وزارت تحت امرش برای ساماندهی بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها تصمیماتی اتخاذ کرده است، اظهار کرد: حدود ۵۰ هزار دستگاه خودرو‌های کف پارکینگ در روز‌های آینده به مشتریان تحویل داده می‌شود که اثر بسیار خوبی بر بازار دارد.

وی تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو را در بهبود شرایط بازار موثر دانست و تصریح کرد: مصوبه مجلس اثر مثبتی بر قیمت خودرو در بازار و کاهش التهابات داشت.

روند ادامه دار کاهشی که بازار خودرو در پیش گرفته  قیمت‌ها را واقعی می‌کند

عبدالله رضیان، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: درست است که افزایش قیمت خودروها به دلیل فضای روانی ایجاد شده و کسب سود بوده است، اما با وارد شدن دستگاه قضایی و تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو، قیمت‌ها شکسته شده و در چند روز گذشته شاهد کاهش بوده‌ایم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: به طور طبیعی قیمت کنونی خودرو واقعی نیست و این روند ادامه دار کاهشی که بازار خودرو در پیش گرفته است می‌تواند خریداران واقعی را به بازار برگرداند و قیمت‌ها را واقعی کند.

افزایش تولید و تأمین قطعات شرکت‌های خودروسازی در راه است

رضیان تصریح کرد: تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو طی هفته گذشته مقداری از قیمت‌ها را کاهش داد و البته افزایش ۷ برابری تولید خودرو و تأمین قطعات می‌تواند این روند کاهشی را ادامه و بازار را مطلوب کند.  در سال گذشته تیراژ خودرو به ۶۰۰ دستگاه در روز کاهش پیدا کرده بود، اما در سال ۹۸ تولید این شرکت‌ها به ۴ هزار دستگاه افزایش پیدا کرد و تا ۴ ماه آینده ظرفیت تولید آن به سال ۹۶ نزدیک می‌شود.

در چند روز آینده قیمت خودرو به قیمت‌های نیمه دوم فروردین بازخواهد گشت

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش قیمت خودرو‌ در بازار خبر داد و گفت: این اُفت قیمت در خودرو‌های مونتاژی بیشتر به چشم می‌خورد.

به گفته وی، ریزش قیمت خودرو‌ها نسبت به چهارشنبه و پنج شنبه گذشته بیشتر شده است.

موتمنی تصریح کرد: با وجود روند کاهشی قیمت‌ها، همچنان مصرف کننده خریدی را به دلیل غیر واقعی بودن قیمت‌ها انجام نمی‌دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه منطقی در افزایش ۸۰ درصدی قیمت خودرو از ۱۸ فروردین تاکنون وجود نداشته است، ادامه داد: بی اساس بودن این افزایش قیمت و حذف قیمت از سایت‌ها سبب ریزش قیمت فعلی شده است که شرایط بازار نشان می‌دهد در چند روز آینده قیمت خودرو به قیمت‌های نیمه دوم فروردین بازخواهد گشت.

 قیمت خورو رابطه تنگاتنگی با نرخ ارز دارد

کاکایی کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در حال حاضر کاهشی که اخیرا در قیمت خورد به وجود آمده است به دلیل سیر نزولی در نرخ ازر است و سرمایه‎‌گذاران در این عرصه نسبت به کنترل قیمت در روز‌های آتی خوشبین هستند؛ اما این موضوع را نباید فراموش کنیم که قیمت خورو رابطه تنگاتنگی با نرخ ارز دارد.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه قیمت خودرو با افزایش چند برابری مواجه بوده است، گفت: خورویی مانند پراید تا قبل از فروردین ۹۸ تا ۳۷ میلیون تومان نرخ تمام شده آن بود، اما با تورم ارز و مواد اولیه، قیمت پراید به ۵۰ میلیون و بالاتر رسید.

وی افزود: برای کاهش و ثبات نسبی در قیمت خودرو باید محاسبات کلان اقتصادی در صنعت خوروسازی انجام و تلاش شود که بازار ارز در ثبات قرار گیرد، چراکه بسیاری از مواد اولیه و قطعات خورو به کشور وارد می‌شود و نوسانات ارزی تاثیر زیادی در قیمت خودرو خواهد گذاشت.

وی گفت: قیمت فعلی برای پراید و خورو‌هایی که عمده قطعات آن ساخت ایران است حدود ۴۰ میلیون تومان است، ولی برای خودرو‌هایی که قطعات آن خارجی است مانند ساندرو که امکان تولید آن در ایران وجود ندارد متناسب با ارزش‌گذاری که در نرخ ارز وجود دارد قیمت آن افزایش یا کاهش می‌آبد.

قیمت خودرو هنوز حباب دارد

کاکایی ادامه داد:  برای خورو‌هایی که ۷۰ تا ۸۰ درصد از قطعات آن ایرانی است قیمت هنوز حباب دارد و تا حدودی برای کاهش قیمت ظرفیت دارد.

وی با بیان اینکه باید دست دلالان در صنعت خوروسازی کوتاه شود، گفت: یکی از عواملی که دلالان به این صنعت روی آورده اند، نبود تولید است و باید برای بهبود این موضوع بورس را در کشور توسعه دهیم و مردم را برای سرمایه گذاری از طریق بورس تشویق کنیم که سرمایه‌ها با کارشناسی دقیق به سمت ایجاد صنعت‌های مولد هدایت شوند.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: خودروسازان تا حدودی می‌توانند در بومی سازی قطعه سازان کمک کنند، اما به دلیل مشکلی که در کمبود نقدینگی وجود دارد تولید قطعه سازان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، چراکه زمانی که خودروسازان نقدینگی نداشته باشند به تبع آن قطعه سازان هم با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند و تولید قطعات کاهش یا متوقف می‌شود.

به زودی ۱۰۰ هزار خودرو جدید به بازار تزریق می‌شود

صادق نجفی، مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت گفت: با تکمیل خودرو‌های دارای کسری قطعات، خودروسازان به زودی ۱۰۰ هزار خودرو جدید به بازار عرضه می‌کنند.

مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت با اعلام این مطلب، افزود: به‌دنبال تلاش خودروسازان کشور برای تکمیل و تجاری‌سازی خودرو‌های دارای کسری قطعات پیشرفته، قرار است این خودرو‌ها به‌زودی به بازار عرضه شوند.


 بیشتر بخوانید: خبر خوش آقای قائم مقام به مشتریان سایپا/ آیا قیمت خودرو در بازار شکسته می‌شود؟


وی با اشاره به پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو، اضافه کرد: پس از آغاز این پویش که توسط شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو به اجرا درآمده، قرار است بخش اعظمی از خودرو‌های ناقص این شرکت‌ها که به‌دلیلی کسری قطعات در پارکینگ‌ها انبار شده، به‌زودی تکمیل شده و به بازار عرضه شود.

مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت در خصوص چگونگی تأمین قطعات این خودروها، تصریح کرد: قرار است کمبود قطعات این خودرو‌ها با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و همچنین منابع جدید خارجی تأمین شود تا ۱۰۰ هزار خودرو ناقص به‌سرعت در اختیار مشتریان و خریداران قرار گیرد.

نجفی با بیان اینکه براساس آمار‌های موجود ۶۰ هزار خودرو متعلق به ایران‌خودرو و ۴۰ هزار دستگاه نیز متعلق به سایپا است، گفت: این خودرو‌ها تاکنون به‌دلیل عدم رسیدن به مرحله تجاری، به بازار عرضه نشده و با توجه به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمایه‌گذاری‌هایی که این شرکت‌ها جهت تأمین قطعات کسری انجام داده‌اند، به‌زودی به بازار عرضه خواهند شد.

وی گفت: به‌نظر می‌رسد با عرضه این تعداد خودرو، بسیاری از تعهدات قبلی این دو خودروساز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن، ورود این حجم از خودرو‌های پرتیراژ داخلی به بازار، روند کاهش قیمت‌ها را نیز تسریع خواهد بخشید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۷۴
در انتظار بررسی: ۰
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
من یه جوان ۲۵ ساله هستم که کل پولم ۵۰میلیون تومن پارسال گذاشتم بانک پراید ۳۵تومن بود الان شده ۴۵ تومن ارزش پولم اومده پایین چه خاکی به سرم کنم نخرم پیاده هستم بخرم کلاه سرم رفته گناه من چیه این وسط آخه ؟ همش میگن نخرید خب از پارسال نخریدم اما پولم مالیده شده ملک که رفته قله قاف .... چی کنیم این وسط ما جونا یکی جواب بده
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
مردم از خداشونهپ که قیمتها بیاد پایین بخاطر همین هم نمیخرند.اگر هم کسی میخره اونا دلالان بازآ یا یه عده سودجو که دارن خیانت به مردم میکنند.و به امید خدا داره قیمتها شکسته میشه مردم همینطور اتحاد داشته باشند. ....شعار ما نه به خریدن تا شکسته شدن قیمتهای ناعادلانه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
دوستان اگر نخرید نمی میرید..ولی اگه این خودروهای بی کیفیتو بخرید احتمال مردنتون زیاده..خواهشا نخرید..تا راند و لاوی بازی خودرو حذف شه و قیمت ها کاهش پیدا کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
کی نخره همین هایی که میگن نخرین خودشون از همه زودتر توی صف خریدن
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
انشاالله ارزوی همه ملت ایران هست که کاهش داشته باشه ولی متاسفانه عرض میکنن ولی هیچکس عمل نمیکنه گفته هاشونو پس اخبارو رسانه ها میگن مهم اون هست که اجرا بشه و ماببینیم و بشنویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
تو رو خدا نخرید نخرید نخرید تو کشورهای دیگه هرچی گرون میشه نمیخرن مثلا ما ایرانیم هرچی گرون میشه هجوم میآریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
نخرید نخرید نخرید
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
خسته شدم از بس که شنیدم همه چیز گرون شده وقتی یه ماشین پراید واسه ما شده ارزو
فلطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
دریکی از کشورها بنزین گران شد مردم ماشین هاشون رو خیابون ول کردن و رفتن ولی ما حمله ور میشیم....
نه کیفیتی نه ظاهری ....
همون ماشین قبلی حتی کیفیت هم آمده پایین و با عرض تاسف بعضی حذف میشه....
واقعا جای تاسف داره هم برا خودمون هم برا اونا که کلاه سرمون می ذارن
کلاه برداری شاخ و دم نداره که
از این گشادتر مگه کلاه برداری هم داریم
خون مردم رو کردن تو شیشه
الهی به خودتون برگرده
روزگار مکافات عملِ
حتما یه روزی جوابشو میخواین
چوب خدا صدا نداره
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
پراید بی کیفیت ۸ تومنی مثلا ارزون شده
شده ۴۰ میلیون؟؟؟!!!
خجالت نمیکشین می گین ارزون شده
ملت ما لایق اینپراید بی کیفیت و قیمت بالاس؟؟؟!!!
چه عزیزانی که با همین قراضه های شما با وضعیت وحشتناک مردند....
فریبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
خدایا پراید حلبی و بی کیفیت ۵۰ میلیون؟؟؟!!!
از ماست که برماست
ناشناس
|
Germany
|
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
مطمنم این روزا کسی نمیخره چون روند کاهشی داره اگر روندش نزولی بود همه الان تو صفه خرید بودن
و.ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
خواهشن نخرید مردم شریف ایران یکبارم که شده باهم متحد شویم خودرو نخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فعلا نخرید
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
اخه با این قیمتا کی امید به زندگی داره ؟؟
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
سلام خدمت دوستان هموطن

چه لزومی داره قیمتا انقدر بره بالا یعنی که چی یه پراید فکستنی باید ۵۰ میلیون بشه .ملتتتتت نخرید آخه شما چرا انقدر به این سایپا و ایرانخردو باج میدین
روح نواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
چه فایده با وجود کاهش قیمت‌ها سایپا همچنان به افزایش قیمت‌های محصولات خود ادامه می‌دهد و کسی هم جلودارش نیست.
بهداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
تنها راهش اینه اصلان چن ماه ماشین نخریم نه تنها ماشین خیلی چیزا ک باید خریده نشن البته سه چهار ماه فقط.... مطمعن باشین اینجوری حتمن میان پایین ....نخرین میاد پایین اگر چه واجب هم باشه ولی چن ماه نخرین فقط چن ماه نمیمیرین ک فقط اتحاد ملی.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
نخرم چیکار کنم . من نون شبمو از مسافر کشی در میارم . یه ماشین دارم میخام رد کنم بره صفر بخرم باهاش کار کنم نخرم میرم زندان ماهی ۴میلیون قسط دارم از شرکت هم که به راحتی تعدیل نیرو کردنم .
پاسخ ها
ایرانی
| Canada |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
با ماشین صفر کسی میره مسافرکشی کنه ؟
سجاد
|
France
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
مردم ایران 4 ماه تحمل کنن بی ماشینی رو خیلی بهتر که ماشینی مثل پراید بخرن بالای 40 تومن.
دعوا سر 42 تومن یا 38 نیست
دعوا سر اذیت کردن مردم بزرگ ایرانه
4 ماه تحریم خودروی گران باعث سقوط قیمت ها خواهد شد.
اگه متحد باشیم با 50 تومن میتونیم ماشینای خیلی با کیفیت وبهتر بخریم.
تمنا میکنم متحد شیم برای نخریدن خودروی گران.
تشکر
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
نخرید خواهشا
امیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
باسلام.....لطفا خرید نکنید اگر ماشین فروخته ايد پیش خودتون میگید دوباره بالا ميره همینم گيرتون نمیاد.....ن عزیزان ....صبر کنید ....میاد پایین ....چشم دلالان کور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
فقط باید نخرید همین
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
بی کیفیت ترین ماشینارو به قیمت های نجومی دارن میفروشن .پژو چ آپشنی بهش اضافه شده ک دارن به قیمت یه ماشین لوکس میفروشنش یا پراید چ آپشنی بهش اضافه شده ک به قیمت یه سوناتا 2013دارن میفروشنش.آخه بی خدایی تا کی ..بی عدالتی تا کی
mohsen
|
France
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
اقا جان من سزای گرانی نخریدنه
چرا همش نق میزنین گرونه و بازم همیشه تو صف خرید گرون ها هستین
نخرید نخرید نخرید بخدا سه ماه دیگ هم پیاده بمونی ازت چیزی کم نمیشه فقط نخر نخر نخر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
چشمم اب نمیخوره
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
نخریییییدای ملت شریف بافرهنگ....نخرید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
پیش به سوی رکود نه تنها خودرو بلکه مسکن و لوازم خانگی و کالاهای لوکس و....
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
بازار و قیمت دست خود مردمه .و فقط بی درایتی خود مردم کارا خراب میکنه. کار ملت ما برعکسه وقتی گرون بشه همه هجوم میارن برای خرید بدون اینکه نیاز داشته باشن.وقتی ارزون میشه همه هجوم میارن برای فروش . اگه این هجوم بی رویه نباشه بازار ثابت میمونه. امان از وقتی که نه خود مردم دلسوز هم باشن نه مسئولین مدیر و مدبر. در کل برای همه باید متاسف بود.
حسین سهرابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
از مردم فهیم ایران تقاضا میکنم برای تامین نیاز خود خودروی صفر ایران خودرو و سایپا نخرند تا به این ظلم و زورگویی این دو شرکت پایان دهند. لطفا کاری کنید که قدرت و کنترل امور به دست مردم برگردد‌.با تشکر، عیدتان مبارک
عاصی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
یکی نوشته
اگر دو کارخانه سایپا وایران خودرو راببندند وماشین ازخارج وارد کنند هم بصرفه است هم ارزونتر رو میاد وپول بیشتری گیر کارگرش میاد.
صددرصد موافقم. تمام مسأله ،سودجویی خودروسازان نیست. با توجه به پایین بودن امکانات و تکنولوژی در کشور ، ساخت خودرو بصرفه نیست و گران در می آید. مگر باید همه چیز را خودمان تولید کنیم؟! اگر خودکفایی این است هر کسی باید در خانه اش تنور داشته باشد و خودش نان بپزد تا به نانوا وابسته نباشد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
مرگ برخودروهای گران وبی کیفیت
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
شما رو به مقدسات تون نخرید نخرید نننننننخررررررییییییددددد
ببینیم میخان به کی بفروشن این قیمت های کهکشانی رو
عمرن بفروشن اگه شمااااا هاااا ننننننخخخخخخرررررییییییدددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
مرگ برخودروگران
نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
سلام.قیمت فعلی خودرو باید حداقل به یک پنجم کاهش یابد مثلا پراید وتیبا حلبی قیمت واقعی ان دوازده تومن هست و پژو و سمند و..باید هجده میلیون تومن شود تا قیمت ها کمی عادلانه تر شود و مردم شریف می توانند با نخریدن خودروی صفر به مدت یکسال به این امر کاهش قیمت کمک کنند،این عقل کل ها کجا می گویند نقدینگی زیاد هست البته بیشتر هزاران میلیارد نقدینگی فقط دست دلالان و بانگداران شرکت سایپا و ایران خودرو هست و الا صدها هزار جوان تحصیلکرده بیکارند و کوچکترین نقدینگی برای معاش زندگی حداقلی خود ندارند.محسن.دهه شصتی.بیکار.عضوخانواده ایثارگر.با تشکر.عید فطر عید بندگی خدا مبارک باد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
ای بابا ۵۰ تومان میبرن بالا ۲ تومان میارن پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
موقع بالا رفتن یهوئی سه برابر میشه موقع پائین آمدن ذره ذره میاد ... قیمت واقعی باید برگرده به سال ۹۶ ... تازه همونش هم زیادی بود ...
خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
فقط در یک جمله ماشین فعلا نخرید یا لااقل اگر به دلایلی مجبورید ماشین یک سال یا دوسال کار کرده بخرید ماشین صفر نخرید . مشکل فقط و فقط توی بی مدیریتی هست از صد درصد فقط کمتر از بیست وپنج درصدش دست دولت هست هفتاد و پنج درصد ماباقیش پنجاه درصدش دست اون دو قوه ی دیگه وبیست وپنج درصد دیگه اش درست دلالان هست
پاسخ ها
یوسف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
اونا دیگه فهمیدن قبلا یه بار ضربشو خوردن
اصلا ماشین صفر دیگه به مردم نمیدن که نخریم همش سایت سایپا و ایران خودرو داره میده به دلالا تا تو بازار آزاد بفروشن و قیمتا بالا حفظ بشه

خدایی هم هست و داره می بینه
......
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
جان عزیزانتون نخرید ببینیم به کی میخوان بفروشن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
همه میگن نخرید تا ارزون تر بشه
......
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
جان عزیزانتون نخرید ببینیم به کی میخوان بفروشن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
هربلایی سرتون بیارن حقتونه
سخی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
دوستان زیادی میگن نخرید!شما برید نمایندگی سایپا یا ایراخودرو، ملت نوبت وایسادن برای ثبت نام خودرو صفر،اونم وقتی سایت از ساعت ۱۰ باز میشه تا ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه، یعنی فقط ۱۵ دقیقه وقت ثبت نام داری! ولی ملت نوبت وایمیسن توی نمایندگی واسه ثبت نام!
میگید نخرید!ولی کو گوش شنوا!
کلا تفکرات از ریشه خرابن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
نخرید نخرید نخرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
مگه فقد خودرو هست که گرونه پس بقیه چیزا چی غذا هم نخوریم میوه نخوریم اگه کسی کارگر باش تو فکرش اصلا خرید ماشین گذر نمیکنه با درآمد ماهی ۲ملیون یا ۳ ملیون
ناشناسw
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
بخرید اگه نخرید تموم میشه حلبی های روغن متاسفم بری کسی که فرق خودرو ۵۰ ملیون با خ ۵ ملیون نمیدونه میره ۵ صبح تو صف وای میسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
خدا لعنت کنه کسایی رو که میخرند و نمیزارن برای یه بارم شده اتحاد بین مردم بوجود بیاد. بابا نخر
پاسخ ها
خخ
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
خيلي زرنگي خودت ميخوايي بخري بعدا گرون تر بفروشي بهشون
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
بعضی از دوستان نفسشون از جای گرم ببرون میاد،با هزار بدبختی و قرص پول یه ماشین جور کردیم دادم شرکت سایپا قرار بود دی ماه ۹۷ماشینمو تحویل بدن هنوز هیچ خبری نیست.ماشین یه وسیله ضروریه برا همه بچه م از من ماشین میخواد آرزوشه مثل همه ماهم ماشین داشته باشیم،با نخریدن ماشین ارزون نمیشه چند سال پیش که یادتونه مردم یه مدت نخریدن شرایط فروش رو تغییر دادن اقساطی کردن همه ماشیناشون به فروش رفت،همه میدونیم باواردات ماشین دست دوم خارجی یا کم کردن گمرک ماشین ارزون میشه
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
ما ایرانیا عادت کردیم هر چی گرون بشه بدویم صف بکشیم، خودتونا خسته نکنید حرصم نخورید
فرشاد
|
Germany
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
قیمت خودرو چ رابطه تنگاتنگی با ارز داره ارز بلا رفت بردن بالا اومد پایین پایین نیاوردن الانم اومد پایین ارز ماشین یک میلون ارزون میشه باز ارز بره بالا پراید میشه ۷۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
امان از خودروساز بی درد
کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
سلام دوستان بهترین کار برای ارزان شدن خودرو خروج اجباری افراد شهرستانی به شهرهای خودشون از تهران هستش بابا لامسبا هر شغلی داریدو تو همون شهر خودتون انجام بدین اخه چی میخاید از جون تهران ، والا این شهر اینقدر ظرفیت نداره بخدا نمره ماشینتون پلاک تهران باشه برات شخصیت نمیاره ، برید شهر خودتون خواهشا .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
اگه قرار باشه همه برن شهر خودشون یه نفرهم تو تهران نمیمونه چون تهرانی واقعی نداریم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
وقتی دو غول خودرو سازی بازارو دست گرفتن ، و هیچ بازار رقابتی وجود نداره ، همین آشه و همین کاسه ، هر جور خودرویی که بخوان می سازن ، با هر قیمتی که دلشون به بخواد و با جون این ملت شیعه دوازده امامی بازی میکنن
عید فطر مبارک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
امیدواریم فقط قوه‌قضاییه رسیدگی کنند به امور خود روسازی وعاملان این فشار وگرانی عمدی محاکمه شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
ناامیدم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
که چی بشه
فرشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
خداکنه کمترین خودرو به بیست تا بیستدوبرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
قیمت متور سیکلت با پراید داره برابری می‌کنه هیچ نظارتی هم نیست این چه وضعیه مملکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
با نخریدن خودروهای بی کیفیت مدیران ناکارآمد را رسوا کنید تا مردم را اذیت نکنند
ناشناس
|
France
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
واقعا متاسفم واسه مردم ایران که پراید رو میخرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
فقط نخرید تا ورشکست بشن . آه سرد وحسرت خانواده های بخصوص کم درآمد دامنگیر مسوولان این دو شرکت کلاش وکلاهبردار شده وخواهد شد. خدا به حق این عید سعید ومبارک فطر کمر این دو خودرو ساز روبشکنه . فقط نخربد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید دنیا که به آخر نمیرسه . چرا ما ملت این قدر شیفته داشتن ماشین شخصی هستیم کجا میخوابم بریم . چرا ازشکم اعضای خانواده میزنیم تا مثلا 50 میلیون جمع بشه وپراید ک 5 مبلیون هم نمی ارزه بخریم و تادرواقع جیب صاحبان ثروت رو پرپول تر کنیم . چمون شده ما مردم ک زندگی رو این قدر تلخ کردیم به خودمون و خانواده . نخرید تا به روز سیاه بشینن این خودروسازان و سایر حامیانشان .
Yavar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
تا صنعت خودرو در دست دولته نه ارز ون میشه ونه با کیفیت میشه البته تنها خودرو نیس که در انحصاره
بنظر من باید تجارت واقتصاد خصوصی سازی بشه و رقابت ایجاد بشه تا همه چیز شکوفا یی خودشو پیدا کنه البته این شدنیه به امید تولید با رقابت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
مرگ بر پراید بی کیفیته گران
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
خیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
آقامگه مرض دارین انقدرخودروی ایرانی که ازتوش دزدی میشه وبه خودمون گران میفروشن به بهانه واردات قطعات نخرین آقانخرین مجبورن قیمت روبیارن پایین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلامبه همه ایرانی هایه عزیزم
فقط نخرید وبه حق هم احترام بزاریم
بهرور
|
Germany
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
بشینید تا ارزون بشه بنده خدا ها چی ارزون شده تمام کالا ها گرون شدن بعدشم آیا لوازم یدکی ماشین ارزون شده که ماشینم میگید ارزون میشه دلارم ربطی به ماشین تواین مملکت نداره فقط وفقط بحث تحریم ونداشتن قطعات که باعث گرونی همه چیز شده هروقت تحریم درست شد ماشین وخونه ومواد غذایی و...ارزون میشه بعدشم به نظر من مافیا ودلالای ماشین اجازه ارزونی نمیدن اگه میتونید تمام ماشینای ثبت نامی بدید اونوقت درست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
تقاضا را ما مردم تعیین میکنیم پس با تحریم خرید خودرو به پایین اومدن قیمتش کمک میکنیم و تا وقتی که خرید خودروی داخلی را تحریم کنیم روند کاهشی قیمت خودرو ادامه داره پس خواهشا الکی تقاضای کاذب ایجاد نکنیم و خریدشو تحریم کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
باسلام،ماایرانی‌ها‌هرچه‌به‌سرمان‌بیاد‌حقمونه‌،وقتی‌پراید‌ی‌که۵میلیون‌نمی‌ارزه‌۱۰برابر‌وحتی‌بیشت‌بهمون‌میفروشن‌وتا‌سایت‌باز‌میشه‌برای‌ثبت‌نام‌اون‌صف‌میکشیم،چرا‌از‌چشم‌کارخونه‌میبینیم،واقعا‌که،،،،،،،ماجماعت‌خوابیم‌،جماعت‌خواب
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
آقا بخرید که اگه نخرید 2ماه دیگه همینم با این قیمت ها گیرتون نمیاد حالا از ما گفتن بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
مردم ایران نخرید اگر به فکر اینده بچه هاتون هستید نخرید ملک و ماشین نخرید من خودم ساکن شهر گلپایگانم دلالهای خودرو و مسکن رسما خون مردم را کردند تو شیشه کسی هم رسیدگی نمیکند تنها چاره نخریدن است اینها طمع به مال درامد مردم کردند و یک شبه پورسانتهای دهها میلیونی میگیرند به خاک سیاه بشینند وگرنه روزگار من کارگر را سیاه میکنند که تا حالا کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
نخرید
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
جان عزیزانتون نخرین مث مردم المان خودرو رو تحریم کنیم بولله به التماس میفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
١٠٠ هزار ؟
از همين حالا صداي جشن و پايكوبي دلالا رو ميشه شنيد چون همه اشون رو ميخرن و گرون ميفروشن
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
خودرو ما قرار شد اذر بدن تحویل ندادن شد خرداد الانم نمیدن به کی باید پناه برد ؟؟؟؟هیچکس ب فکر ملت نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلام واقعا باید بیاد قیمت پایین‌تر چه خبر پراید 50 میلیون همش داخل کشور.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
یعنی با این کار می خواهید دل بیشتر افراد در وزارت خونه صمت و دلالا رو می خواهید آزره و برنجونید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سایپا و ایران خودرو که خودروهای حلبی فرغون را به شش برابر گرانتر از قیمت واقعی قالب مردم می کنند و پراید ده تومنی را کردند نزدیک پنجاه تومن و پژو و سمند و...شانزده تومنی را کردند هشتاد تومن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اگر ایرانی همت داشت همبستگی داشت نمیخیرید . اگر دولت مال مردم بود واردات ازاد میکرد چقدر مردم باید جور یه مشت دلال حرام خوار بخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلام مردم فهیم ایران نخریدتاارزون بشه تابه کی میخواین چوب ندونم کاری خودتون بخورین بخدا من الان توحسابم صدوپنجاه پول هس ولی ماشین نخریدم تاارزون بشه ازاول ساله ک مسافرت نرفتم الانم نمیرم وماشین نمی‌خرم بایداتحادداشت
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
دست اندرکاران صنعت خودرو از قبیل مدیران رده های مختلف سایپا و ایران خودرو، وزارت صمت، ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده و نمایندگی خودرو و دلالان همگی باید محاکمه شوند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
بخریم نخریم آخرش چکار کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
اگر دوست داری قیمتش از اینی که هست بیشتر بشه،
اگر دوست داری حق هموطناتو پامال کنی،
اگر دوست داری نسل های آینده به داشتن چنین پدرانی لعنت بگن،
اگر دوست داری یه سری افراد هر روز بیشتر از دیروز سود کنن و به ریشه امثال شما بخندن،
برو بخر ، برو راحت بخر ...
40-50 میلیون نفر جمعیت بالغ تو کشور ما وجود داره که اصلا فکر منافع جمع نیستن، طرف میگه حالا من نخرم درست میشه ؟ من نخریدم بقیه که میرن میخرن! پس منم میخرم که ضرر نکنم، اینم شده طرز فکر مردمه ما!
اگر همت داشتن مردم ما اگر پشت هم بودن اگر دلمون به حال هم میسوخت به خدا الان دلار همون 700 تومن بودو پراید 3 میلیون تومن.
امان از بی سوادی امان از بی اطلاعی، فقط یاد گرفتیم که بگیم تحریمیم.
40 ساله تحریمیم و 5 ساله اخیر چیزه زیادی بهش اضافه نکرده که یه پراید قیمتش 10 برابر بشه ... فشاره تحریمی که خودمون داریم از داخل کشور به خودمون وارد میکنیم 100 برابر فشاره تحریمای خارج از ایرانه.
یه خورده فکر کنین یه خورده تحمل داشته باشین، 1 ماه اگه نخرین چنان ضربه ای به سران خودرو سازی وارد میشه که مجبور میشن به بهانه ها و حیله های متفاوت مردم رو دوباره جذب خرید کنن. 2 ماه اگر نخرین به گونه ای اسیب میبینن که حتی تو دادن مزد کارکنانشونم میمونن ، از اون ماه به بعد میبینین که قیمتش از همون چیزی که قبلا بوده هم کمتر خواهد شد.
ولی خوب مردم تو مرحله دوم همه فریبه حیله ی خودرو سازان رو می خورن و دوباره با وعده هایی مثل وام و کاهش ناچیز قیمت و امثالهم جذب خرید خودرو میشن و آبا که از اسیاب افتاد دوباه قیمت برمیگرده به مقدار زیاده قبلیش و حتی بیشتر.
پشت همو داشته باشین خودرو که خوبه، همه چی درست میشه :)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
احسنت
من با تخریدن موافقم امیدوارم حکتی از دیگران ببینم
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اندکی صبر صحر نزدیک است میگن تاریکترین نقطه شب کمی قبل از طلوع آفتابه پس ان شاء الله تموم میشه. هرچند جوونا بیشترین ضربه رو از این گرونی و وضع نابسامان اوضاع اقصادی خوردن و دارن میخورن ولی خوب چه میشه کرد نباید نا امید شد. ما الان تو سخت ترین شرایطیم یه جور جنگ که همه دارن به ما فشار میارن که البته بعضی از خودیا هم نامردی نمیکنن و شدن شریک دزدو رفیق قافله و این فشارو چندین برابر کردن. گاهی وقتا باید مقاومت کرد چون تنها گزینه پیش روته . الان شاید بگید اینو نگاه چه دل خوشی داره ولی اینجور نیست. در مورد خودرو هم بهترین گزینه همونیه که دوستان گفتن نباید خرید وقتی نخرید شرکت مجبور میشه قیمتو بیاره پایین نه مث ما که تا شرکت خودرو هاشو میزاره پیش فروش مث مور و ملخ می ریزن سرش. کاش ما تو اینجور مواقع یه کم بیشتر هوای همو داشتیم نه هر کی به فکر خودش باشه .
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
به نظرم اینا تمام دروغ که جو روانی باعث افزایش قیمت شده مشکل اصلی بالا رفتن قیمت کارخانه است چرا چند سال پیش جو روانی نبود
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلام به همه
پراید 20تومنی شده40تومن ولی حقوق من تکون نخورده این شد عدالت؟این شد قانون؟همه جا همه کشورا اینجوریین؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
پراید 6 تومنشم گرونه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
چرا همیشه به جای حل مسئله صورت مسئله را پاک میکنید ? با این وضعیت ترافیک شهرها و وضعیت جاده ها تزریق 100هزار خودرو به کشور فقط مشکلات جانبی را افزایش میده و بطور موقت بازار خودرو را تعدیل میکنه و طولی نمی کشه قیمتها دوباره بر میگرده به وضعیت قبلی, کمی درایت و مدیریت لطفا
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
خواهشا ازکاهش قیمت صحبت نکنید کدام کاهش?
مصروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلام.مردم عزیز ایران بیایید برای یکبار هم که شده جوانمردی کردی و تا یکسال اینده هیچ خودروی صفر نخرید با این کار دست دلالهای سایپا و ایران خودرو را کوتاه می کنید و قیمت واقعی پراید میشه دوازده تومن و پژو و سمند میشه هجده تومن،هر چقدر نخرید ارزانتر می شود به خودمان رحم کنیم.با تشکر.عید سعیدفطر مبارک.
نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اگر می خواهید خودرو در داخل ارزان شود جلوی واردات خودروهای با قیمت متوسط را باز کنید و تا چند سال هیچ نوع پول اضافی نگیرید و از وارد کننده بخواهید و مجبورش کنید به قیمت تمام شده با سود حداقلی به خود واقعی مردم بفروشد.با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اگر دو کادخانه سایپا وایران خودرو راببندند وماشین ازخارج وارد کنند همه بصرفه است هم ارزونتر رو میاد وپول بیشتری گیر کارگرش میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
از این پس به قطعه سازان بزرگ اجازه خودسازی بدهید مسولان عزیز و گر نه خودروساز نیستیم آنموقع بدنه ساز و قوطی ساز میشه اسممون را گذاشت و اسم خودروسازی را بدنام نکنید خواهشاً زیرا این خودروسازی با این توان تولید پایین و تنوع کم و قطعات چینی جز آبروریزی چیز دیگری ندارد!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
ننگ بر خودروسازی که حتی در شرایط تحریم نتواند ده ملیون خودرو تولید کند.
نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلام.لطفا شرکت سایپا و ایران خودرو با شایعه پراکنی ارزانی سر مردم شیره نمالد کدام ارزانی.هر وقت پراید وتیبا شد دوازده میلیون تومن و پژو و سمند و...شد هجده میلیون تومن یعنی کمی نزدیک قیمت اوایل روی کار امدن دولت تدبیر در ان زمان شاید گفت قیمتها کمی عادلانه تر شده .عید سعید فطر پیشاپیش مبارک.
محسن نصیری ون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
سلام.علت اصلی گرانی خودرو خود دولت تدبیر هست که با تدبیر پراید دوازده تومنی را نزدیک پنجاه تومن کرد و پژو و سمند و..هجده تومنی را هشتادملیون قالب مردم کردند و این پولها کجا رفت معلوم هست صرف تبلیغات دولت به اصطلاح اصلاحی در دوسال اینده و حال خواهد شد،اگر یک ذره به فکر مردم بودند قیمتهارو در یک هفته می توانند به سال نود برگردانند،ولی عجب تدبیری کردند که با سایپا و ایران خودرو مردم را سرکیسه می کنند کجا نقدینگی زیاد هست میلیونها جوان تحصیلکرده بیکار و خانه نشین هستند.محسن.فوق لیسانس.بیکار.دهه شصتی.عید فطر پیشاپیش مبارک
قربانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
خبر بخونید میگه نقدینگی در جامعه زیاده برای همین مردم به خودرو رو آوردن.بعدش میگه خودروسازان و قطعه سازان نقدینگی ندارند.خنده داره مگه میشه!؟
فرزین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
پراید ده میلیون تومان هم نمی ارزد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
6 تومنشم گرونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
این خودروسازی در حد و اندازه های مردم رشید و خوب ایران و ما ایرانیان نیست خواهشاً رسیدگی کنید.
چطور با این قیمتها انتظار دارید که بازار ایران و نیم میلیاردی منطقه را بدست بگیرید؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
بسیار شرم اوره برای کشوری با اینهمه قدرت و امکانات و ثروت که نتونه چند خودرو ملی از صفر تا صد داشته باشه!!!!!!!!!
واقعا جای تأسف و شرمندگی داره برای مدیران بیخیال و بی کفایت دو خودروساز و مسولان مربوطه و وزیر صمت!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
حالا فهمیدیم که چند سال پیش این آقای نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان دایم با شورای رقابت اختلاف نظر داشت و خواستار دخالت نکردن شورای رقابت بود و می گفت حاشیه بازار قیمت ها را تعیین کند چه اهدافی داشتند !
طهماسب بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
صد در صد و حتما قیمت ها رو به کاهش است و گر نه این خودرو سازها (بدنه سازها) مسیرشان را بکلی اشتباه میروند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
قیمت خودرو حتما باید کاهش یابد کجای دنیا در یک سال قیمت خودرو دو برابر و چند برابر میشود؟؟؟؟!!!!!!!؟؟؟؟؟!!!!!!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر