کد خبر: ۶۹۵۷۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱

دبیر ستاد شورای زکات خراسان شمالی گفت: یکهزار و ۱۵۰ پایگاه در استان آماده دریافت وجوهات زکات فطره مردم شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، مجید الهی راد دبیر ستاد شورای زکات خراسان شمالی گفت: صندوق‌های شورای زکات در خراسان شمالی تنها مرجع قانونی جمع‌آوری زکات فطره در استان است و پایگاه‌های این نهاد در مکان مصلا، حسینیه‌ها و مساجد برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ پایگاه سیار و بقیه ثابت است، تصریح کرد: از مجموع این پایگاه‌ها ۳۰۰ پایگاه در بجنورد، ۲۱۵ پایگاه در شیروان، ۲۰۲ پایگاه در اسفراین، ۸۷ پایگاه در فاروج، ۲۷ پایگاه در گرمه، ۷۶ پایگاه در جاجرم، ۱۵۱ پایگاه در مانه و سملقان، ۴۶ پایگاه در راز و ۴۳ پایگاه در جرگلان برپا می‌شود.

وی تاکید کرد: تمام پایگاه‌های دریافت وجوه فطریه و کفاره مردم در روز عید سعید فطر با نشان ستاد زکات استان خراسان شمالی فعالیت می‌کنند.

الهی راد ادامه داد: بر اساس مصوبه جلسه ستاد زکات خراسان شمالی مصوب شده تا کمیته امداد، بهزیستی، مساجد و برخی مؤسسات مجاز نسبت به برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره اقدام کنند و نیروی انتظامی نیز بر عدم فعالیت سایر مراکز متفرقه و غیرمجاز نظارت کند.

الهی راد بابیان اینکه در سال ۹۷ مردم استان بیش از ۲۶ میلیارد ریال زکات به‌عنوان زکات فطره و کفاره به کمیته امداد پرداخت کردند، افزود: تمام وجوهات فطریه پرداختی مردم برای رفع نیاز محرومان این استان هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به روش‌های پرداخت الکترونیکی زکات از سوی شهروندان، اظهار داشت: با شماره‌گیری #۵*۵*۰۵۸*۸۸۷۷* امکان پرداخت زکات فطره فراهم شده است و همچنین در پایگاه اینترنتی کمیته امداد به نشانی emdad.ir و دستگاه‌های خودپرداز نیز این امکان برای روزه‌داران پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/پ

 

جمع اوری فطریه در خراسان جنوبی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر