کد خبر: ۶۹۵۷۶۲۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
کد خبر : ۶۹۵۷۶۲۰

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: مبارزه با ملخ‌ها در ۲۴۰۰ هکتار آغاز شده است و در ۶ شهرستان استان تهران این گونه ملخ‌ها مشاهده شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره هجوم ملخ‌ها به استان تهران اظهار کرد: ملخ‌هایی که در بعضی از شهرستان‌های استان تهران رؤیت شده است، از جایی نیامده‌اند و بومی هستند و خطری نیز ندارند.

وی افزود: ملخ‌هایی که خطر دارند، ملخ‌های صحرایی هستند و اخیراً نیز در نقاط مرزی کشور مشاهده شده است و ما ۸ نوع ملخ در کشور داریم که دولت موظف است با ۶ نوع آن مبارزه کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: ملخ‌هایی که در سطح استان تهران مشاهده شده هنوز به خط قرمز و بحران نرسیده‌اند، این ملخ‌ها از فرودگاه امام خمینی (ره) رؤیت شدند و با توجه به اینکه فرودگاه از حساسیت خاصی برخوردار است سم‌پاشی‌ها و مبارزه با این ملخ‌ها انجام شد و در ۱۱۰ کیلومتر مبارزه با این ملخ‌ها صورت گرفت و هم اکنون در ۲۴۰۰ هکتار مبارزه با ملخ‌ها صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها به اراضی کشاورزی استان تهران


درجاتی تصریح کرد: در ۶ شهرستان ری، دماوند، فیروزکوه، پردیس، رباط‌کریم و پاکدشت این ملخ‌ها رؤیت شده‌اند و با آن‌ها مبارزه لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این نوع ملخ‌ها از گونه‌های بومی هستند و به مراتع آسیبی نمی‌رسانند، گفت: هیچ جای نگرانی وجود ندارد و میزان و فراوانی این ملخ‌ها در استان به خط قرمز نرسیده و چون مبارزه با آن‌ها می‌کنیم، نخواهد رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره پدید آمدن این نوع ملخ‌ها در سطح استان تهران، گفت: به دلیل بارش‌های اخیر و افزایش رطوبت سطح استان نسبت به سال‌های گذشته شاهد هجوم ملخ‌ها بوده‌ایم و با آن‌ها در حال حاضر مبارزه می‌شود و مجدداً تأکید می‌کنم که هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر