کد خبر: ۶۹۵۸۲۳۶
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

مرکز نیکوکاری شهدای روستای سعید آباد به عنوان دومین مرکز نیکوکاری شهرستان ایجرود به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

آغازبه کار دومین مرکز نیکوکاری شهرستان ایجرود در روستای سعیدآبادبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری شهدای روستای سعید آباد شهرستان ایجرود، با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های مهم حکومت اسلامی و ولایی، ترویج انفاق، نوعدوستی و سنت و فرهنگ حسنه خیرو، احسان و نیکوکاری است، گفت: از ویژگی‌های دیگر حکومت اسلامی که از آن به عنوان حکومت صالحان یاد می‌شود، رسیدگی به حال فقرا و نیازمندان است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به امور نیازمندان زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را در جامعه فراهم کرده و سرمایه‌های اجتماعی نظام را افزایش می‌دهد، افزود: تلاش می‌کنیم با افزایش مشارکت مردم از طریق مراکز نیکوکاری و هم افزایی آن با منابع داخلی این نهاد زمینه ارائه خدمات اثربخش به نیازمندان را فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه شکرانه بازوی توانا، مکنت، عزت، آبرو، امنیت و سلامتی حرکت در راستای عمل به دستورات خداوند در حوزه رسیدگی به نیازمندان است، ادامه داد: خیران و معتمدین در روستای سعیدآباد با ایجاد بستر‌های لازم برای افتتاح و راه اندازی مرکز نیکوکاری در این روستا و با انجام این کار خیر شکرگزاری واقعی به درگاه خداوند را به خوبی معنا کردند.

وی همچنین افزود: با ایجاد مراکز نیکوکاری اقدامات خیرخواهانه در مناطق مختلف هدفمند شده و در قالب این مراکز مردمی تجلی می‌یابد و صدقه جاریه و باقیات صالحات برای بانیان این کار خیر است.

صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۹ مرکز نیکوکاری در سطح استان زنجان ایجاد شده، ادامه داد: رویکرد کمیته امداد در ایجاد و راه اندازی مراکز نیکوکاری بستر سازی برای مشارکت بیشتر خیران در حوزه محرومیت زدایی و اجتماع محور کردن فرآیند فقر زدایی در جامعه است.

وی همچنین تصریح کرد: با همین رویکرد و ایجاد بستر‌های لازم برنامه ریزی شده است تعداد مراکز نیکوکاری فعال استان زنجان تا پایان سال جاری به ۱۱۰ مرکز برسد.

گفتنی است با حضور مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، فرمانده سپاه ناحیه ایجرود، مسئولان شهرستانی، معتمدین، خیران و خانواده شهداء، مرکز نیکوکاری شهدای روستای سعید آباد به عنوان دومین مرکز نیکوکاری شهرستان ایجرود به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/ن

 

افزایش تعداد مراکز نیکوکاری فعال استان زنجان

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر