۴ عامل طلاق‌زا! / دختر‌ها و پسر‌های دم بخت باید چه بکنند که در آینده نزدیک به آمار طلاق نیفزایند؟

یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش آمار طلاق در این سال‌ها، ازدواج‌های نامناسب و ناهمگون بوده است.

۵ عامل طلاق‌زا!/ دختر‌ها و پسر‌های دم بخت باید چه بکنند که در آینده نزدیک به آمار طلاق نیفزایند؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، همه دختر‌ها و پسر‌های دم بخت، فقط و فقط به خوشبختی در زندگی مشترک فکر می‌کنند و هیچ جوانی برای طلاق گرفتن، ازدواج نمی‌کند!

شاید برای شما هم جالب باشد که از کمترین و بیشترین میزان آمار طلاق در کشور‌های مختلف دنیا مطلع شوید که به تازگی منتشر شده است.

طبق بررسی‌ها، هرچند ایران جزو ۱۰ کشوری است که کمترین میزان آمار طلاق را در دنیا دارد، اما نباید از کنار همین نرخ طلاق ۲۲ درصدی اعلام شده هم به سادگی گذشت.

به بهانه همین آمار منتشر شده، در ادامه مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد که دختر‌ها و پسر‌های دم بخت باید چه بکنند که در آینده نزدیک به این آمار نیفزایند؟ راه حل، سخت نیست، اما دقت زیادی می‌خواهد.

۱-ازدواج کردن به محض عاشق شدن!
یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش آمار طلاق در این سال‌ها، ازدواج‌های نامناسب و ناهمگون بوده است. جالب این که در یک ازدواج نامناسب و ناهمگون حتی اگر مهارت آموزی هم انجام شود، باز هم نتیجه تغییر نمی‌کند چراکه خانه از پای بست ویران است. به طور قطع دختر‌ها و پسر‌ها برای این انتخاب مهم، به کمک و همراهی نیاز دارند تا بتوانند به درک درستی از ازدواج برسند و درگیر انتخاب‌های احساسی و عجولانه نشوند.


بیشتر بخوانید: سریع‌ترین طلاق در سال ۲۰۱۹!


حال این که چگونه به این دختر یا پسر کمک شود، می‌تواند سرنوشت ساز باشد. در بسیاری از موارد حتی خانواده‌ها هم آگاهی و مهارت لازم را برای این کار ندارند یا به جای آن‌ها تصمیم می‌گیرند. تبیین معیار‌ها و ملاک‌های صحیح انتخاب همسر برای جوانان و فراهم کردن امکانات و مراکز تخصصی مجاز برای راهنمایی و مشاوره پیش از ازدواج یک ضرورت انکار ناپذیر است.

۲-به شناخت کافی نرسیدن در خواستگاری
ازدواج بدون آگاهی کافی از خود و طرف مقابل، اولین دلیل برای بروز مشکلات در زندگی مشترک است چراکه وقتی دختر یا پسر از ویژگی‌های فردی و شخصیتی خود شناخت لازم را نداشته باشد، نمی‌تواند چشم انداز روشنی از اهداف و برنامه‌هایش ترسیم کند. همچنین وقتی یک فرد معیار و ملاکی برای ارزیابی و سنجش طرف مقابل نداشته باشد چگونه می‌تواند او را بیازماید؟

چگونه است که ما برای سنجش یک نمره درسی، آزمون طراحی می‌کنیم، ولی برای چنین انتخاب مهمی بر اساس حدس و گمان، شنیده‌ها و ظواهر و احساس عمل می‌کنیم؟! بسیاری از دختر‌ها و پسر‌ها هیچ گونه اطلاعاتی راجع به جنس مخالف ندارند و نمی‌دانند که ویژگی‌های شخصیتی، سلایق، انتظارات و دیدگاه‌های طرف مقابل‌شان با آن‌ها فرق می‌کند بنابراین آن‌ها را با دیدگاه خودشان ارزیابی می‌کنند و این جاست که نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود و این یعنی شروع اختلافات و ناسازگاری‌ها.

۳-بی توجهی به اهمیت یادگیری مهارت‌های ارتباطی
سومین دلیل شکست خوردن یک ازدواج، نداشتن مهارت‌های لازم از سوی زن و شوهر است. همان طور که اگر یک کارگر بدون ابزار کافی وارد محل کار شود، نمی‌تواند کار خود را پیش ببرد، یک زن و شوهر هم اگر بدون داشتن مهارت و توانایی‌های کافی در زمینه‌های ارتباطی و حل مسئله وارد زندگی مشترک شوند نمی‌توانند با یکدیگر ارتباط موثر برقرار کنند و در نتیجه مشکلات به جای حل شدن روز به روز پیچیده‌تر و گسترده‌تر می‌شود.

زوج‌ها برای ادامه یک ارتباط رضایت بخش باید از مهارت‌های زندگی مانند گفتگو، گوش دادن و توانایی حل مسئله آگاهی داشته باشند، زیرا وجود مشکل و اختلاف سلیقه در زندگی طبیعی است، ولی نکته حائز اهمیت نحوه برخورد با این مشکلات است. گفتگو یک عامل مهم در ازدواج موفق و زندگی مشترک است. زوج‌هایی که بیشتر اهل گفتگو هستند، توانایی حل مسئله را نیز دارند.

۴-نداشتن حس مسئولیت پذیری
یکی دیگر از دلایل شکست در ازدواج و رسیدن به جدایی در چند سال گذشته، نداشتن بلوغ فکری و عاطفی و کاهش چشمگیر حس مسئولیت پذیری بین جوانان است.

به نظر می‌رسد هر چقدر شرایط ازدواج و انتخاب همسر، انتخاب شغل و اداره زندگی مشترک مشکل‌تر و سخت‌تر شده است، به همان نسبت وابستگی افراد به خانواده‌های خود بیشتر شده است، زیرا احساس می‌کنند که به تنهایی از عهده این مسئولیت سنگین بر نمی‌آیند. به تدریج نداشتن استقلال باعث می‌شود که فرد بخشی از مسئولیت خود را به گردن خانواده و دیگران بیندازد و به محض قرار گرفتن در تنگنا به طلاق فکر کند.

منبع: خراسان

انتهای پیام/

رایج‌ترین دلایل فروپاشی زندگی‌های مشترک

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۵۷ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
متاسفانه دختر خانم های کشور ما اخیرا حس مسیولیت پذیری کمتری نسبت به آقایان دارند و فکر می کنند اگر چنانچه به ظاهر ظلمی از طرف پدرشان نسبت به مادرشان روی داده را باید سر شوهرشان تلافی کنند
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر