کد خبر: ۶۹۶۳۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از جنایت آل سعود؛

وهابیان ۹۴ سال پیش پس از محاصره مدینه اقدام به تخریب قبرستان بقیع و بقعه‌ها و اماکن دیگر کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حزن و اندوه بزرگی در پس جنایت‌های وهابیان، شیعیان را فرا گرفته و خاطره‌ای تلخ و فراموش نشدنی بر جای گذاشته است سالیان گذشته در یک حادثه غیر قابل تصور و ناگهانی قلب شیعیان با تخریب قبرستان بقیع محل مقدس مزار چهار معصوم اهل بیت به درد آمد رویدادی غم انگیز که ضربه بزرگی برقلب شیعیان وارد کرد؛ در حالی که قبرستان بقیع برای پیامبر اکرم (ص) اهمیت خاصی داشت و هر شب به این قبرستان میرفتند و به اهل قبور آن سلام و درود می‌فرستادند.

گزارشی از جنایت آل سعود

۹۴ سال پیش در روز هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری مطابق با ۱۳۰۴ هجری شمسی وهابیان پس از محاصره مدینه اقدام به تخریب قبرستان بقیع و بقعه‌های آن و اماکن دیگر کردند؛ وهابیان دو بار، ابتدا در ۱۲۲۰ق که با تلاش شیعیان به نحو احسن بازسازی شد و سرانجام در ۱۳۴۴ قمری با اتکا به فتوای ۱۵ تن از مفتیان مدینه، مبنی بر ممنوعیت اجتماعیِ ساختن بنا بر روی قبور و لزوم تخریب قبور، به ویران کردن اماکن و بقعه‌های بقیع پرداختند.

گزارشی از جنایت آل سعود

قبرستان بقیع (بقیع الغرقد) در نزدیکی مسجد و منزل پیامبر(ص) قرار داشت و سابقه تاریخی آن به قبل از اسلام می‌رسد؛ مردم مدینه قبل از هجرت مسلمانان، اجساد مردگان خود را در دو گورستان بنی‌حرام و بنی‌سالم و گاهی نیز در منازل و خانه‌های‌شان دفن می‌کردند، ولی بعد از هجرت مسلمانان به مدینه، قبرستان بقیع رایج قبرستان مسلمانان شد.

گزارشی از جنایت آل سعود

در شوال سال ۱۳۴۳ هجری قمری، می ۱۹۲۵ میلادی وهابیان به سرکردگی عبدالعزیز بن سعود، پس از شرفای حاکم بر حجاز و اشغال مکه، به مدینه رفتند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، آن را اشغال کردند؛ وهابیان پس از اخراج ماموران عثمانی در هشتمین روز ماه شوال اقدام به تخریب قبور ائمه بقیع و قبور دیگر مانند قبر عمو، پسر و همسران پیامبر (ص) کردند؛ قبراسعد بن زراه از انصار پیامبر(ص) اولین فردی که درقبرستان بقیع دفن شد، عثمان بن مظعون از مهاجران، حضرت عبدالله (ع) و حضرت آمنه (س) پدرو مادر رسول اکرم (ص)، عباس(ع) عموی پیامبر (ص)، حضرت ابراهیم (ع) پسر پیامبر (ص)، فاطمه بنت اسد (س) مادر امام علی (ع)، حضرت ام البنین (س) مادر حضرت ابوالفضل عباس (ع)، قبر اسماعیل فرزند امام جعفر صادق (ع) و بسیاری قبر‌های دیگر کردند.

 

گزارشی از جنایت آل سعود

وهابیان حتی قصد داشتند گنبد و بارگاه پیامبر (ص) را نیز تخریب کنند، اما به دلیل ترس از قیام مسلمانان جهان از تعرض و تخریب مصون ماند اگر این ترس نبود حرم پیامبر اسلام (ص) پیش از دیگر بقاع مورد تعرض قرار می‌گرفت.

گزارشی از جنایت آل سعود

قبرستان بقیع پس از تخریب، به زمینی مسطح تبدیل شد، اما محل دقیق قبور چهار امام شیعیان امام حسن مجتبی (ع)، امام سجاد (ع)، امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، همچنان قابل تشخیص است. تلاش‌های علمای شیعه و همچنین دولت ایران برای ایجاد سایبانی بر روی قبور ائمه بقیع و همچنین ساختن دیواری در اطراف قبور، به رغم موافقت اولیه دولت عربستان سعودی، هیچ‌گاه به نتیجه نرسید.

گزارشی از جنایت آل سعود

پیروان فرقه ضاله وهابیت علاوه بر قبور ائمه و ... که در چنین روزی تخریب کردند، تعدادی مسجد از جمله مسجد الکوثر، مسجد الجن، مسجد أبی القبیس، مسجد جبل النور، مسجد الکبش و ... را نیز به بهانه‌های مختلف تخریب کرده و با خاک یکسان نمودند. آنان حتی به قبر «عبدالمطلب» جد حضرت محمد مصطفی (ص) رحم نکردند.

گزارشی از جنایت آل سعود

تا قبل ازاین واقعه تلخ بر روی قبور پیشوایان و سایر بزرگان اسلام که در مدینه مدفون بودند گنبد‌ها و بنا‌هایی قرار داشت. ائمه بقیع در بقعه بزرگی که به طور هشت ضلعی ساخته شده بود و اندرون و گنبد آن سفیدکاری شده بود مدفون بودند. پس از تسلط وهابیان بر مدینه آن‌ها ضمن تخریب قبور آثاری که بر روی قبور قرار داشت را نیز از بین بردند. در جریان این واقعه بارگاه امام حسن مجتبی (ع)، امام سجاد (ع)، امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع)نیز ویران شد.

گزارشی از جنایت آل سعود

تخریب بقیع، واکنش مردم و عالمان بسیاری را در ایران، عراق، پاکستان، شوروی سابق و... برانگیخت. دولت وقت ایران، در واکنش به تخریب اماکن مقدس مسلمانان، یک روز عزای عمومی اعلام کرد و در پی آن، به رسمیت شناختن کشور تازه تاسیس سعودی، سه سال به تعویق افتاد .

گزارشی از جنایت آل سعود

از زمانی که وهابیت توسط محمد بن عبدالوهاب تأسیس شد، تا این زمان جنایات بسیاری توسط آن‌ها انجام پذیرفت. بسیاری از زنان و کودکان بی گناه به وضع فجیعی کشته شدند و بسیاری از مکان ها‌ی مورد احترام مسلمین در این راستا تخریب شدند.

وهابیان از حدود ۲۰۰ سال پیش به وجود آمدند و بسیاری از مسایل دین اسلام را منکر شدند. به عقیده آن‌ها هر کس که وهابی نباشد مشرک محسوب می‌شود و بر این اساس جان و مال و ناموسش مباح است.

 وسعت تاریخ سیاسی قبرستان بقیع نشانه ای از عظمت آن است

حجت الاسلام و المسلمین حسین غفاری در گفت و گو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه وسعت تاریخ سیاسی قبرستان بقیع بیانگر عظمت جایگاه آن درطول تاریخ است ، اظهار کرد : براساس بسیاری از روایات محل دفن حضرت فاطمه زهرا (س) در قبرستان بقیع است ؛ مخفیانه دفن شدن آن حضرت (س) نشانه ای از جایگاه سیاسی قبرستان بقیع درآن زمان است ؛ تیر باران کردن پیکر مبارک امام حسن مجتبی (ع) درهنگام دفن پر حاشیه آن امام معصوم (ع) نیز از نشانه های دیگر جایگاه سیاسی این قبرستان و عظمت آن در جهان در طول تاریخ است.

گزارشی از جنایت آل سعود

نگاه سیاسی بنی امیه وبنی عباس به قبرستان بقیع

حجت الاسلام و المسلمین غفاری با اشاره به اقدام معاویه برای وسیع کردن قبرستان بقیع ، تصریح کرد: قبرعثمان بن عفان خلیفه سوم اهل سنت خارج از قبرستان بقیع بود اما معاویه برای اینکه بگوید خلیفه سوم درداخل بقیع قرار دارد اقدام به وسیع کردن قبرستان بقیع کرد این ماجرا نیز یک رویداد سیاسی و بیانگر جایگاه سیاسی قبرستان بقیع است.

گزارشی از جنایت آل سعود

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه بزرگترین آبادانی در زمان بنی عباس رخ داده است ، افزود : بنی عباس بر این باور بودند که حضرت عباس (ع) عموی پیامبر(ص) از اقوام آنها است و چون قبر حضرت عباس (ع) در قبرستان بقیع قرار داشت با تمام توان خود اقدام به آبادانی این قبرستان کردند.

جایگاه سیاسی بیت الاحزان در قبرستان بقیع

حجت الاسلام والمسلمین غفاری با اشاره به اینکه جایگاه  بیت الاحزان در قبرستان بقیع دارای اهمیت بسیار است ، عنوان کرد: بیت الاحزان محل حزن و اندوه و تضرع حضرت فاطمه (س) در پیشگاه خداوند برای مصیبت های وارده بر پیامبر اکرم(ص) ، امام علی (ع) وخود آن حضرت (س) است ؛ حضرت زهرا (س) دختر پیامبر اسلام (ص) و امام اول شیعیان (ع) جایگاه مهمی در جهان اسلام دارد به همین دلیل این مکان یکی از اماکن مقدس در قبرستان بقیع است ؛ این امر با ذائقه وهابیان سازگار نبود و اقدام به تخریب آن کردند .

بقیع؛ سیاسی ترین قبرستان جهان اسلام/ چند نمونه از باورهای اعتقادی وهابیان

استقرار پایگاه وهابیت درقبرستان بقیع جایگاه سیاسی قبرستان بقیع را تایید می کند

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه در وروی قبرستان بقیع ستاد امر به معروف و نهی از منکر وهابیت مستقر است ، گفت : قبرستان بقیع نه تنها در جهان اسلام بلکه برای تمام ادایان و جهانیان دارای اهمیت و جایگاه سیاسی است ؛ وهابیان در ستاد امر به معروف و نهی از منکر اقدام به آزار و اذیت و شکنجه شیعیان می کنند تا حضور آنها در قبرستان بقیع کمرنگ تر شود ولی عاشقان اسلام بی توجه به این امر همچنان به زیارت معصومان قبرستان بقیع می روند .

گزارشی از جنایت آل سعود

تشریح اعتقادات و ظهور وهابیان در تاریخ

حجت الاسلام و المسلمین غفاری با اشاره به اینکه وهابیان گروهی ضاله و حدود سیصد سال پیش بر گرفته از اعتقادات احمد بن حنبل در تاریخ ظهور و دارای اعتقادات خاصی هستند، بیان کرد: احمد بن حنبل دو کتاب بر گرفته از کتاب های اسلامی بر اساس سلایق و اعتقادات خود نوشته است وهابیان نیز این کتاب ها را سرلوحه ی خود قرار داده اند و چند تابلوی بزرگ در قبرستان بقیع از این کتاب ها مستقر کرده اند؛ آنها دارای اعتقاداتی دور از ذهن هستند و با اسلام همخوانی ندارد .

گزارشی از جنایت آل سعود

چند نمونه از باورهای اعتقادی وهابیان

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه وهابیان توسل به پیامبر(ص) را شرک، متوسلان را مشرک و قتل آنها را حلال می دانند، گفت: وهابیان معتقدند هر قبری که از زمین بلندتر باشد و هرکسی که به پیامبر (ص) متوسل شود ، رفتن سفر به نیت زیارت اهل بیت (ع) و بردن قرآن بر سر مزار ائمه اطهار(ع) مشرک و ریختن خونش حلال است؛ این در حالی است که در سال قحطی بنا بر روایتی از پیامبر(ص) که فرمودند : هرگاه قحطی شما را فرا گرفت ؛ نماز باران بر سر مزار من به طوری که هیچ مانعی بین قبر و آسمان نباشد ، بخوانید و دعا کنید تا باران ببارد .

گزارشی از جنایت آل سعود

وی ادامه داد :در سال قحطی وهابیان برای بارش باران بنا بر سفارش پیامبر(ص) سایه بان  مزار رسول اکرم (ص) و گنبد خضری  را برداشتند تا فاصله ای میان مزار آن حضرت (ص) و آسمان نباشد ، نماز خواندند و دعا کردند ؛ در آن سال بیشترین باران بارید به طوری که گوسفندان از تغذیه فراوان ترکیدند.

پیامبر (ص) نقش مهمی در تثبیت جایگاه سیاسی قبرستان بقیع داشت

حجت الاسلام و المسلمین غفاری با اشاره به اینکه در حقیقت رسول اکرم (ص) به قبرستان بقیع قدرت بخشید ، اظهار کرد : تا قبل از تاسیس قبرستان بقیع ؛ مسلمانان در قبرستان های مخصوص قبایل و منازل خود مردگان خود را دفن می کردند پس از هجرت و تاسیس قبرستان بقیع تبدیل به مهم ترین قبرستان مسلمان شد ؛ یکی دیگر از دلایل جایگاه خاص این قبرستان حضور بیشترین معصوم در قبرستان بقیع است و در حقیقت پیامبر(ص) به قبرستان بقیع قدرت بخشید .

گزارشی از جنایت آل سعود

این کارشناس مذهبی افزود: تخریب مزار معصومان الهی (ع) در طول تاریخ سابقه دارد ولی به دلیل جایگاه مهم و سیاسی رسول اکرم (ع) و ترس از مسلمانان جهان خوشبختانه تا به امروز مزار آن حضرت (ص) در امینت کامل است.

بازسازی مزار اهل بیت (ع) در تاریخ اسلام

حجت الاسلام و المسلمین غفاری با اشاره به اینکه بیشترین بازسازی و آبادانی مزار ائمه اطهار (ع) بدست دیلمیان انجام شده است، گفت: در قرن دهم تا دوازدهم هجری قمری بیشترین بازسازی بدست دیلمیان و سید ابواالحسن اصفهانی و آیت الله حائری صاحب الفصول، مراجع بزرگ تقلید انجام شد؛ وهابیان به دستور کشور بریتانیا به دیل دشمنی با اصل اسلام در سال ۱۲۲۰ یا ۱۲۲۱ هجری قمری اقدام به تخریب قبور اهل بیت (ع) در قبرستان بقیع کرد؛ در حقیقت همه‌ی فرقه‌های ضد دین بر اساس کشور بریتانیا تشکیل شد تا اسلام را از بین ببرند خوشبختانه تا به امروز موفق نباشید؛ امروز نیز وهابیت و داعش از محصولات کشور بریتانیا است.

انتهای پیام /

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
خدایا بحقه ال محمدت ریشه وها بیون وال سعود را نا بود بگردان
گلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خدا ریشه این وهابیهارو بکنه لعنت بر آل سقوط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خدا لعنت کنه این هارو
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
لعنت بر انگلیس
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
انشاالله آقا امام زمان بیاد نسل این آل سقوط ووهابیت رو بکنه فرقه پوچ وهابیت بدست هنفر انگلیسی وعبدلوهاب درست شد لعنت خدا بر انگلیس کاش ما سفارت انگلیس رو نداشتیم هر کشوری که سفارت انگلیس و آمریکا رو داشته باشه اذیت شده نگاهی به تاریخ ایران کنید متوجه میشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
مرگ بر آل سعود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
لعنت خدا بروهابیون
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تاریخ ثابت کرده انگلیس با مسلمانان دشمنی دیرینه داره ... مرگ بر انگلیس
مسلمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خدازیشه تمام دشمنان اهل بیت را از روی زمین بکند خدا فرج آقا امام الز مان را برساند تا با گمک آقا ریشه تمام فتنه گرها کنده شود وزمین یه نفس راحتی بکشد بخصوص شیعیان
آریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
درود خدا بر شهدای مدافع حرم ، هر چی میکشیم از دست این وهابیان و آل سعود هست چه جوانانی را به خاطر نادانی و کینه آنها از دست دادیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
مرگ بر وهابی های کافر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
لعنت خدا بر ال سقود وانگلیس معلعون
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
می دونستید خاطرهمزه سید شهدا خیلی برای پیامبر اهمییت داره .پیامبر را قسم بدهی به همزه سید شهدا هر حاجتی اگه قسمت باشه بر آورده خواهد شد انشاله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
البته به حمزه قسم بدید نه همزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
ان شاءالله بزدوی برای بقیع حرم میسازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
انشاا... یک روز قبرستان بقیع از دست وهابی آزاد میشه و به دست شیعه ها میفته وکل ایرانیها به زیارت می‌روند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
انشالله به امید روزی ک برای بازسازی و احداث ونصب ضریح تمامی قبور اهل بیت پیامبر بسیج شویم.
الهی امین
ارش
|
Switzerland
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
الان قبر امام حسن و امام سجاد و امام باقر و امام صادق در قبرستان بقیع قابل تشخیص هست؟؟؟
ارش
|
Switzerland
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
الان قبر امام حسن و امام سجاد و امام باقر و امام صادق در قبرستان بقیع قابل تشخیص هست؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
السلام علیکم یا اهل بیت النبوه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
انشالله امام زمان عج با ظهور خود ریشه این آل فتنه رابکند
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تمام مسائل غير اخلاقي و تفرقه و ايجاد فرقه‌هاي انحرافي در جهان به دست انگلستان ساخته شده تا با ايجاد خرفه ريشه را در بين عوام بزند و بتواند به منافع خود برسد. خدا با بيداري ملتها‌ ريشه اين انگلستان خبیث را بسوزاند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ:
و آنان كه ظلم و ستم كردند به زودی خواهند دانست كه به چه كیفرگاهی باز می گردند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
داعش یکی از دست پرورده های وهابیت و آل سعود و غربیان است خدا ریشه ی همه ی آنها را نابود کند
فردین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خدا لعنتتون کنه ای داعش و وهابی .................
فغانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
انشا الله بعد از آزادی قدس نوبت به آزاد سازی حرمین شریفین می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
لعنت الله بر وهابیت ال سعود ال صهیونیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
مرگ بر انگلیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
خدا ریشه ال سقوط را از زمین زمان محو کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
احسنت
سینا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تشکر از تحقیق در و اطلاع رسانی این بگم که وهابیت و یهودی همیشه در کمین مسلمانان هستن که ضربه بزنن مسلمانان باید هوشیار باشن
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
لعنت خدا برآل‌سعود
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
مرگ بر السعوووووووووووود
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر