کد خبر: ۶۹۶۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

گوگل در حال آزمایش ویژگی‌هایی جدید بر روی سرویس نقشه خود است که می‌تواند پول و حتی در مواردی جان کاربر را حفظ کند.

گوگل مپ جدید ضامن حفظ سرمایه جانی و مالی کاربرانبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل با اضافه کردن ویژگی‌هایی جدید به سرویس نقشه خود موارد بسیار مهمی را در دستور کار این اپلیکیشن قرارد داده است. گوگل خود ویژگی‌های جدید Google Map را نجات دهنده پول و جان کاربران دانسته است و کاربران را با اطمینان به استفاده از گوگل مپ دعوت می‌کند.


بیشتر بخوانید: ویژگی‌ جدید Google Maps؛ نمایش سرعت در سرویس نقشه گوگل


تصویر کنید برای سفر به نقطه در آخر از شهر رفته دید و برای برگشت به منزل سکون خود درخواست تاکسی می‌کنید. ممکن است پس از ثبت درخواست خود مدت تقریبا طولانی را منتظر رسیدن تاکس بمانید و حتی بعد از سوار شدن نیز راننده از مسیری که برای رسیدن به مقصد دورتر باشد را انتخاب کند. حال اگر شما برای رسیدن به مقصد عجله داشته باشید این اقدام راننده می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد.

گوگل مپ با استفاده از ویژگی جدید خود نوعی پیشگویی را پیش از رسیدن تاکسی و قبل از پیاده شدن در مقصد روی نقشه به کاربر نشان می‌دهد یعنی کاربران می‌تواند کوتاه‌ترین مسیر را روی نقشه مشاهد و زمان تقریبی رسیدن به تاکسی را مشاهده کند. با این اقدام گوگل رانندگانی که با حیله گیر مسیرهای طولانی‌تر را برای گرفتن پول بیشتر از مسافران خود انتخاب می‌کنند با محدودیت شدیت مواجه شده و ادامه چنین اعمالی از سوی آن‌ها جلوگیری می‌شود.

در گوگل مپ جدید کاربر پس از سوار شدن به تاکسی می‌تواند با لمس گزینه stay safer در پایین صفحه خلوت‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به مقصد را مشاهده کنید. در این حالت راننده مجاز به تغییر مسیر به اندازه ۰.۴ کیلومتر است و اگر بیشتر از این میزان مسیر خود را تغییر دهند برنامه هشداری را برای کاربر ارسان می‌کند.

گوگل مپ جدید ضامن حفظ سرمایه جانی و مالی کاربران

در این حالت کاربر می‌تواند از راننده درخواست کند به مسیر اولیه بازگشته و همان راه را ادامه دهد و یا گزینه تعیین مسیر جدید از موقعیت مکانی کنونی را از گوگل مپ درخواست کند. این ویژگی هم اکنون تنها برای کاربران کشور هند در دسترس استو کاربران در سایر کشورهای جهان امیدوارند به زودی با استفاده از گوگل مپ جدید به صداقت بیشتر رانندگان کمک کنند.

انتهای پیام/

با گوگل مپ همیشه کوتاه‌ترین مسیر را انتخاب کنید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر