کد خبر: ۶۹۶۴۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
محمد محقق:

معاون دوم ریاست اجرائی دولت افغانستان ضمن تاکید بر تسریع روند صلح با طالبان، عزل و نصب های اخیر اشرف غنی را رشوه انتخاباتی خواند.

 

پروسه صلح نباید بیش از این طولانی شود/ عزل و نصب های اخیر اشرف غنی رشوه انتخاباتی استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرائی دولت افغانستان پس از دیدار با زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در یک نشست خبری حضور یافت و گفت: پروسه صلح نباید بیش از این طولانی شود.

وی اظهار داشت: طالبان باید تن به مذاکرات بین الافغانی بدهد در حالی که تاکنون گفتمان های بین الافغانی بوده و به مذاکرات مبدل نشده است.

محقق افزود: در گفتگو با خلیلزاد درباره تعيين زمان مذاکرات بین الافغانی بحث و گفتگو شد و تاکید گردید که زمان مذاکرات بین الافغانی باید تعيين شود.

وی همچنین بار دیگر ادامه کار حکومت وحدت ملی بعد از پایان دوره کاری اش را غیر قانونی خواند و آن را خلاف قانون حکومتی عنوان داشت.

معاون دوم ریاست اجرائی دولت افغانستان عزل و نصب های اخیر اشرف غنی را رشوه انتخاباتی خواند و افزود: در این اواخر در یک روز صد سفیر و 30 فرمانده امنیتی تعيين می گردد که این تعيين و تبدیل ها زمینه ساز تقلبات گسترده در انتخابات پیش رو خواهد بود.

وی هشدار داد: اگر حکومت بیشتر از این به نقض قانون اساسی و تبليغات انتخاباتی اش ادامه دهد با واکنش تند کاندیدهای ریاست جمهوری و تظاهرات میلیونی روبرو خواهد شد.

محقق به اتهام فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و بیان داشت: این موضوعت بسیار شرم آور است؛ اگر چنین اتفاق در دیگر کشورهای دنیا به وقوع می پیوست، رئیس جمهور و وزرای آن از حکومت استعفا می دادند اما در افغانستان گویا اتفاقی نیفتاده است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر