کد خبر: ۶۹۶۵۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح کرد؛

حضرتی گفت: تحریم‌های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است تا با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.

در مراسم رونمایی از دستگاه همودیالیز نسل ۵ تولید داخل در نمایشگاه ایران هلث:به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت باحضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی (ایران هلث)، از دستگاه همودیالیز نسل پنج ایرانی رونمایی کرده و بیان کرد: باید تجهیزات و امکاناتی برای بیماران دیالیزی فراهم شود که جز دیالیز، درد دیگری را متحمل نشوند و تلاش می‌کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.

با اشاره به نقش مهم مراقبت‌های پرستاری در درمان بیماران دیالیزی گفت: تلاش می‌کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مراقبت‌های پرستاری نقش مهمی در درمان بیماران دیالیزی دارد، افزود: البته توصیه و هدف نخست ما بر پیشگیری، متمرکز است. برای مثال، یک گلو درد چرکی می‌تواند موجب این شود که به کلیه‌ها آسیب برسد که با آموزش‌های لازم می‌توان از آن پیشگیری کرد.

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور

حضرتی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور، تصریح کرد: یکی از دلایل اجرای این طرح، پیشگیری از بروز بیماری‌ها از جمله نارسایی‌های کلیوی و دیالیزی شدن بیماران است که در کنار حساس کردن جامعه به حفظ سلامت شان، از تحمیل هزینه‌های گزاف بر دولت نیز جلوگیری می‌کند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: تحریم‌های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است که با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر