کد خبر: ۶۹۶۵۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
مسئول هیئت رزمندگان قشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

محمد صادقی از مشکلات فرهنگی منطقه آزاد قشم و فعالیت‌های هیئت رزمندگان اسلام در این استان گفت.

محمد صادقی مسئول هیئت رزمندگان استان قشم در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فعالیت این هیئت بیان کرد: هیئت رزمندگان قشم فعالیت خودش را از سال ۸۲ و به یمن حضور پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس آغاز کرد.

وی افزود: تولید و انتشار فرهنگ اسلام ناب محمدی، بیان اصول رزمندگان در دوران دفاع مقدس و کمک به افراد کم توان از لحاظ مالی، مهمترین اهداف ما در طول این سال‌ها بوده است. همچنین در سال ۹۷ در نظر داشتیم محرومیت زدایی در قشم را در دستور کارمان قرار دهیم که تا حدی به این خواسته دست پیدا کردیم و توانستیم ایتام را تحت پوشش هیئت بیاوریم.

صادقی عنوان کرد: تقویت فرهنگ اسلام ناب محمدی با جذب جوانان در سال‌های اخیر اتفاقات بزرگی را در قشم رقم زده است. طی جذب جوانان موکب «انصار المهدی» راه اندازی شد. ما خادم یار نوجوان و جوان برای این موکب جذب کردیم.

مسئول هیئت رزمندگان قشم ادامه داد: هدف ما در سال ۹۸ ادامه فعالیت‌های سال ۹۷ است. ما در منطقه آزاد هستیم که مسائل خاص خودش را دارد. متاسفانه قشم بی بند و باری دارد که این منطقه را متمایز از دیگر مناطق کشور می‌کند. خوشبختانه هیئت رزمندگان قشم توانسته با برنامه‌های فرهنگی و مذهبی کمی جو موجود در این شهر را تغییر دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هیئت رزمندگان قشم در تمام مناسبت‌های مذهبی سال، اعم از شهادت‌ها، مولودی‌ها، مناجات خوانی، دعای ندبه خوانی و. برنامه دارد. البته ما در مناسبت‌های ملی هم فعالیت داریم؛ همچنین دو سال است سه شنبه‌های مهدوی را راه اندازی کردیم که طی آن بسته‌های فرهنگی منتشر می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر