کد خبر: ۶۹۶۵۷۹۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: خانواده‌ها و اولیای دانش آموزان بدانند که هنگام مراجعه به مدرسه برای ثبت‌نام به استثنای بیمه و کتب درسی اجباری در پرداخت وجه ندارند.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به دریافت پول از خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام توسط مدارس اظهار داشت: به این موضوع که از ثبت‌نام پولی گریزی نیست اعتقادی ندارم، بحث این است که بر اساس شرایط، ضوابط و شیوه‌نامه‌ها، قانون برای ما مشخص کرده که دریافت هرگونه وجه اجباری از خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام به غیر از هزینه بیمه و کتب درسی مجاز نیست و خانواده‌ها و اولیای محترم بدانند که هنگام مراجعه به مدرسه برای ثبت‌نام به استثنای بیمه و کتب درسی اجباری در پرداخت وجه ندارند.

وی ادامه داد: در این زمینه گروهی از افراد نظارتی را آماده کرده‌ایم که به صورت مرتب در مدارس سرکشی کرده و آنچه که در مدارس اتفاق می‌افتد را زیر نظر دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره متفاوت بودن شهریه در مدارس بیان کرد: شهریه مدارس غیرانتفاعی در سال جاری شفاف شده است و ما سامانه‌ای را در سطح وزارتخانه و استان‌ها نیز فعال کرده‌ایم که این سامانه مشارکت‌ها و مقدار شهریه هر مدرسه را مشخص کرده است.

وی تصریح کرد: شهریه‌های مشخص شده بر اساس کیفیت ارائه شده مدارس به خانواده‌ها، کیفیت نیروی انسانی به کار گرفته شده در آن مدرسه، فضای فیزیکی مدارس غیر انتفاعی، بابت ارائه خدمات و همچنین بیش از یکصد پارامتر دیگر تعیین می‌شود.

اعتدادی با تاکید بر لزوم رعایت این موارد در تعیین شهریه تصریح کرد: مدیران مدارس غیر دولتی نیز موظف هستند بر اساس مقدار شهریه تعیین شده نسبت به اخذ شهریه از خانواده‌های دانش آموزان اقدام کنند.

انتهای پیام/م

 

صحبتهای مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان درخصوص شهریه مدارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر