کد خبر: ۶۹۶۵۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

جهانپور گفت: هر پویش ملی از جمله بسیج ملی کنترل فشارخون، تنها بخشی از یک فرآیند مشارکت طلبانه و اثربخشی پرشور است

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مشارکت فعال و استقبال کم نظیر شخصیت‌های اثرگذار، مراجع و علمای دینی، ائمه جمعه، قهرمانان و هنرمندان محبوب، سازمان ها، ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی و غیر دولتی، بسیج جامعه پزشکی، شهرداری ها، اتحادیه‌های صنفی، نیرو‌های مسلح و سازمان‌های مردم نهاد از طرح بزرگ بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد.

جهانپور با بیان این مطلب افزود: روند تحولات اجتماعی در ایران، هر روز بیش از پیش، سلامت را به یک مطالبه اصلی اجتماعی مبدل می‌کند و رویکرد پیشگیرانه در مدیریت سلامت و سیاستگذاری سلامت محور عملا به یک مطالبه ملی مبدل شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون با درک درست این مطلب طراحی شده و به مرحله اجرا در آمده است و در واقع این پویش، جزیی از یک برنامه کلان ملی برای سمت و سوی علمی دادن به این مطالبه است و در گام‌های بعد، شاهد شکل گیری پویش‌هایی با موضوع معضلات اصلی سلامت عمومی با رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان خواهیم بود.

پویش به چه معناست؟

وی افزود: کمپین، پویش یا بسیج، حرکت و فعالیت پیگیر در جستجوی هدف یا اهداف فراگیر و یک دعوت همگانی است برای نیل به اهداف معین اجتماعی، اقتصادی و یا فرهنگی و سیاسی و یا ترکیبی از این ها. بسیج یا پویش ملی از یک نیاز و تلاش برای رسیدن به هدفی که رافع بخشی از آن نیاز خواهد بود کلید می‌خورد و افراد و نهاد‌ها با این دعوت به کاروان انسان‌های همسو و موافق با هدف می‌پیوندند.

سلامت، هدف مشترک و مطالبه مورد وفاق و محل اتفاق است

رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در ادامه اظهار کرد: سلامت، هدف مشترک و مطالبه مورد وفاق و محل اتفاق است، هر کمپین موفقی، پیوسته یا وابسته به یک سازمان طراح و دیده بان است و رابطه بسیج ملی کنترل فشارخون با وزارت بهداشت نیز بر این مبنا تعریف شده و تنها طراحی، پشتیبانی و رصد و ارزیابی این بسیج ملی با مجموعه وزارت بهداشت است و در واقع این مردم و سازمان‌های مردم نهاد و اقشار مختلف هستند که در جای جای این کشور اجرا، بسط و نهادینه شدن اهداف این کمپین را جامه عمل می‌پوشانند.

جهانپور ادامه داد: هر پویش ملی از جمله بسیج ملی کنترل فشارخون، تنها بخشی از یک فرآیند مشارکت طلبانه و اثربخشی پرشور است که علاوه بر اهداف مستقیم خود، موجب ارتقا سواد سلامت جامعه می‌شود و اثرات اجتماعی قابل احصایی در فرایند جامعه پذیری و ایجاد حس تعلق اجتماعی خواهد داشت که نتایج آن حتی از حوزه سلامت فراتر خواهد رفت.

وی در پایان با اشاره به شکل گیری ایده اولیه این بسیج ملی در وزارت بهداشت و استقبال رئیس جمهوری و هدایت مجدانه وزیر بهداشت، از گروه‌های مختلف مردمی خواست، ضمن توجه بیشتر به سلامت خود و خانواده‌های عزیزشان و مشارکت در این بسیج ملی، با اطلاع رسانی و ترغیب اطرافیان، وزارت بهداشت و نهاد‌ها و رسانه‌های درگیر در این پویش بزرگ ملی را در جهت ارتقای سلامت جامعه، بیش از پیش یاری رسانند.

گفتنی است بسیج ملی کنترل فشارخون با سنجش فشارخون کلیه هموطنان بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و بیماران کلیوی در بیش از ۳۶۰۰۰ خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز خدمات سلامت و ایستگاه‌های ثابت و سیار در بیمارستان ها، درمانگاه ها، داروخانه‌ها و محل‌های تجمع و تردد مردمی در سراسر کشور تا ۱۵ تیرماه در جریان است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر